Anasayfa » İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir

Artık hayata dair her şeye teknoloji ile ulaşabilmek çok kolay hale geldi. Bu gerek beslenme veya giyim gibi temel ihtiyaçlar olsun. Gerekse eğlence veya iletişim gibi sosyal ihtiyaçlar olsun. Bu ihtiyaçlar hemen hemen her konuda insanlara bir hizmetin internet üzerinden pazarlanabileceği alanlar oluşturmaktadır.

Bir çok kişi interneti gelir getirici bir kazanç olarak kullanabilmeyi öğrenmek istiyor. Kimileri yeni iş alanları oluşturmaktadır. Kimileri ise mevcut iş veya becerilerini internet yoluyla daha geniş kitlelere ulaştırmaktadır.

Bu yazımızda sizlere gelir getirebilecek internetten para kazanma yolları hangileridir? İnternetten nasıl para kazanılır? Gerçekten de evden para kazanmak mümkün mü? İnternetten Sermayesiz para kazanma yolları neler? gibi en çok merak edilen başlıkları açıklamaya çalışacağım.

Umarım internetten para kazanma yöntemleri sayesinde sizlerde evden para kazanmaya veya mevcut işinizi geliştirmeyi başarırsınız.

Bu Yazının Alt Başlıkları Neler?

İnternetten Para Kazanma Yolları

Bu konuda bir çok yazı bulunmaktadır. Amacım vaktinizi boşa harcamadan en çok tercih edilen internetten para kazanma yolları hakkında bilgi vermektir.

Yaptığımız araştırmalarda güvenilir internetten para kazanma yollarından bazıları şunlardır;

 • Online Eğitim Koçluğu Yaparak Para Kazanmak
 • Özel Ders Vererek Para Kazanmak
 • Udemy’de Eğitim Vererek Para Kazanmak
 • Blog Yazarak Para Kazanmak
 • E-Ticaret İle Para Kazanmak
 • Youtube’dan Para Kazanmak
 • Instagram’dan Para Kazanmak
 • Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak
 • Anket Doldurarak Para Kazanmak
 • İnternet Üzerinden Evde Paketleme İşi Almak
 • Letgo veya Sahibinden.com Üzerinden Satış Yapmak
 • Çeviri Yaparak Para Kazanmak
 • Oyun Oynayarak Para Kazanmak
 • Bitcoin Yatırımı Yaparak Para Kazanmak
 • Tiktok İle Para Kazanmak
 • Twitch Üzerinden Yayın Yaparak Para Kazanmak
 • Hepsiburada Link Gelir İle Para Kazanmak
 • Airbnb İle Para Kazanmak
 • Yandex Toloka İle Para Kazanmak
 • Dropshipping İle Para Kazanmak
 • Affiliate Marketing İle Para Kazanmak
 • Yarışmalara Soru Satarak Para Kazanmak

Şimdi evden para kazandıracak işlere detaylı olarak bakalım. Böylece evden para kazanmak istiyorum diyorsanız. Evden para kazanma siteleri hangileri merak ediyorsanız. Aradığınız tüm soruların cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

1) Online Eğitim Koçluğu Yaparak Para Kazanmak

Zaman ve zamanı doğru kullanma şu sıralar en büyük sorunlarımızdan birini oluşturmaktadır. Özellikle sosyal medya veya internet gibi alanlarda eğlenceye çok zaman harcadığımızı hesaplarsak, asıl işlerimizi ne kadar ihmal ettiğimizi daha net görebiliriz.

Özellikle sınava hazırlanan öğrenci velilerinin çok başvurduğu sistemlerden birisi de Online Eğitim Koçluğu sistemidir. Sosyal platformlardan veya sahibinden.com gibi alanlardan online eğitim koçluğu hizmeti satın alabilir veya bu alanda hizmet verebilirsiniz. Peki eğitim koçluğunda para var mıdır? Eğitim koçluğu yaparak ne kadar para kazanabilirsiniz?

İnternetten para kazanma yollarında öne çıkanlardan biri olan Online Eğitim Koçluğu ile para kazanmak aslında çok da zor değil.

Online Eğitim Koçu Sorumluluklarından bazıları şunlardır;

 • Sizden hizmet satın alan öğrenci için planlı çalışma programı hazırlamak,
 • Ödevlerinin yapılıp yapılmadığını kontrol ve takip etmek,
 • Okulda ve sınavlardaki başarısını yükseltmek ve onu motive etmek gibi

Eğer bu alanda bir eğitiminiz veya tecrübeniz var ise bir kaç kişiye online eğitim koçluğu yaparak internet üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Eğitim koçluğu yaparak 1 saatlik seans için 100 TL ile 400 TL arasında ücretler kazanabilirsiniz.

Sermayesiz para kazanma yolları arasında da örnek gösterilen online eğitim koçluğu yaparak para kazanma yöntemi bir çok kişiye gelir sağlamaktadır.

2) Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Pandemi döneminde en sık başvurduğumuz yöntemlerden birisi online eğitim olmuştur. İlk başlarda bir çoğumuza yabancı gelen bu eğitim sistemine kısa zamanda da alıştık diyebilirim. Hatta daha faydalı bulanlar da var. Online özel ders vererek ne kadar para kazanabiliriz? Online ders vermek için gerekenler nelerdir?

Eğitim, sanat veya spor branşları gibi eğitim aldığınız herhangi bir alanda sizlerde özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Bunun için iki yöntemden de faydalanabilirsiniz. Yani;

Online özel ders vererek internetten para kazanabilirsiniz. Ulaşım ve zaman problemleri daha kolay aşıldığı için sıklıkla başvurulan eğitim sistemlerindendir.

Online özel ders vermek için gerekenler ise; kaliteli kamera ve mikrofon, eğer iyi bir laptop var ise o da işinizi rahatlıkla görür. İnternetinizin hızlı olması ders sırasında görüntünün donmaması kesintisiz iletişim için önemlidir.

Ayrıca online ders vermek için gerekli uygulamalar nelerdir derseniz? Skype, Zoom veya Discord gibi uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Pandemi döneminde en çok kullanılan uygulama Zoom uygulamasıydı diyebilirim.

Online özel ders vererek ne kadar para kazanılır? Hangi ders olduğuna göre online ders vererek kaç para kazanılır sorusunun cevabı değişmektedir. Örneğin Matematik dersi en çok kazandıran özel  derslerden birisidir. Ortalama olarak bir ücret söylememiz gerekirse online ders ücretlerinin 1 saati 100 TL ile 300 TL arasındadır.

Diğer bir yöntem de İnternet üzerinden kendiniz ve eğitim vereceğiniz konu ile ilgili ilanları paylaşarak birebir görüşme sağlayabilirsiniz. Böylece yaşadığınız bölgeye yakın yerlerde birebir ders verme imkanı oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan ise başarılı bir profil oluşturmaktır. İnsanlara neden sizi tercih etsinler noktasında kendinizi iyi tanıtabilmelisiniz. Mezun olduğunuz üniversite, bu zamana kadar ders verdiğiniz öğrenciler ve başarıları, sizin başarılarınız gibi konulardan bahsederek tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Birebir özel ders vererek ne kadar kazanabiliriz? Burada da ders ve yaşadığınız şehre göre fiyatlar değişmekle beraber 1 saatlik ders için genelde ortalama 150 TL ile 400 TL arasında ücretler ödenmektedir.

3) Udemy’de Eğitim Vererek Para Kazanmak

Milyonlarca kişi Udemy üzerinden hemen hemen bir çok kategoride kısa ve verimli eğitimlere ulaşabilmektedir. Eğitim fiyatlarının cüzi miktarlarda olması, satın aldığınız eğitime online olarak her an her yerden ulaşabilme imkanı Udemy’i çok tercih edilen eğitim platformlarından birisi haline getirmiştir. Bu yüzden bir çok kişi tarafından da Udemy’de ders vererek para kazanmak iyi bir fikir olarak görülmektedir. Eğer sermayesiz para kazanma yolları araştırıyorsanız bu yöntem de size hitap edebilir.

Peki Udemy üzerinden eğitim vermek nasıl olur? Udemy’den nasıl para kazanılır?

Öncelikle Udemy eğitmen olmak ve Udemy’den para kazanmak için bir Udemy Eğitmen Hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra eğitim vereceğiniz alan ile ilgili en az 30 dakikalık ve en az 5 derslik öğrenim modülü hazırlamanız gerekir. Eğitim vereceğiniz alan cinsellik, yasadışı veya etik olmayan faaliyetler, şiddet gibi yasaklı listedeki konulardan olmamalıdır. Yasaklı listede belirtilenler dışında, istediğiniz her alanda Udemy’den ders vererek para kazanmak mümkün.

Ayrıca şunu da hemen belirtelim Udemy’de eğitim vermek ücretli mi diye merak ediyorsanız. Bunun için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Gerekli aşamaları tamamladıktan sonra verdiğiniz eğitim her satın alındığında Udemy tarafından size ödeme yapılmaktadır. İnternetten güvenli para kazanma yollarından en çok tercih edilenlerden birisi olduğunu da belirtelim. Evden çıkmadan para kazanmak isteyen yüzlerce kişi Udemy’den faydalanmaktadır.

Eğer Udemy eğitmen ne kadar kazanıyor diye merak ediyorsanız. Hemen bu konuya da açıklık getirelim.

Kaliteli ve içerik olarak düzgün bir kurs hazırladınız. Bu durumda eğer kurs satışı eğitmen promosyonu sayesinde gerçekleşiyor ise (eğitmenin kuponu veya yönlendirme bağlantısı ile) kurs gelirinin % 97’sini eğitmen alıyor. Eğitmen promosyonu olmadan eğer kurs satışı gerçekleşir ise bu durumda kurs gelirinin % 37’sini eğitmen alıyor.

Udemy eğitmen olan birisi kurs içeriğine ve kalitesine göre aylık 5.000 TL civarlarında kazanabilir. Udemy’de eğitim vererek para kazanmak veya daha faza bilgi almak için Udemy’de Eğitim Verin linkine tıklayabilirsiniz.

4) Blog Yazarak Para Kazanmak

En eğlenceli internetten para kazanma yöntemlerinden birisi de blog yazmaktır. Çünkü içinizdeki yetenekleri ve cevheri ortaya çıkarmanızı sağlar. Blog yazmayı sadece hobi olarak yapanlar veya çevresine yararlı bir şeyler paylaşmayı isteyenler de oldukça çoktur.

Biz burada blog yazarak para kazanmak mümkün mü? Blog yazarak para kazanmak nasıl olur? bu konular hakkında kısa bir bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle blog yazmak için bir siteye sahip olmanız gerekir. Bu siteyi tamamen sıfırdan kendiniz de oluşturabilirsiniz. Ya da bu konuda hizmet veren kişilere sitenizi hazırlatabilirsiniz. Diğer bir yöntem de cüzi ücretli hazır sitelerden birisini satın almak olabilir.

Bu işin en güzel yanı blog yazmak için herhangi bir konu kısıtlamanız yok. İstediğiniz, paylaşmayı düşündüğünüz, kendinizi iyi bulduğunuz her alanda bir şeyler yazabilirsiniz. En önemli dikkat edilecek husus yazılarınız özgün olması şartıdır. Kesinlikle kopya içerik olmamalıdır. Tamamen size özgün yazılardan oluşmalıdır.

Sitenizi belli bir aşamaya geldikten sonra Google Adsense ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Google Adsense ile nasıl para kazanılır kısaca bilgilendirecek olursak. Sitenize google adsense yaptığı reklam anlaşmaları sayesinde yönlendirme yapar. Sizin yazılarınızda reklamların yayınlanması veya bu reklamlara tıklanması karşılığında google size ücret eder.

Ne kadar çok tıklama o kadar çok kazanç anlamına gelir. Google Adsense ile ne kadar para kazanılır veya Blog yazarak ne kadar para kazanılır diye merak edenler için şöyle belirtelim. Sitenizin büyüklüğüne ve içeriklerin kalitesine göre aylık 3-5 binleri rahatlıkla görebilirsiniz. Tabi daha fazlası da mümkündür.

5) E-Ticaret İle Para Kazanmak

Profesyonel bir E-Ticaret sitesi kurmak ve bu alanda tutunabilmek oldukça zordur. Ayrıca rakiplerinizin Hepsiburada ve Trendyol gibi büyük E-Ticaret siteleri olduğunu düşünürsek bunların arasından sıyrılmak ve insanlara ulaşabilmek hiç de kolay değildir.

Peki E-Ticaret para kazandırır mı? Acaba evden E-Ticaret yaparak para kazanmak mümkün mü?

Eğer E-Ticaret sitesi üzerinden para kazanmak gibi bir amacınız var ise bunu büyük alışveriş platformlarından faydalanarak yapmanız daha mantıklı olabilir. Yani N11, Trendyol ve Hepsiburada gibi büyük alışveriş siteleri içerisinde açacağınız mağazanız ile ürünlerinizi pazarlamayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem ile E-Ticaret yaparak para kazanmak daha mantıklı olabilir.

Örneğin Trendyol üzerinden gidecek olursak. Trendyol’da satış yapmanızın ön şartlarından birisi fatura kesebileceğiniz bir şirketinizin bulunmasıdır.

Dilerseniz Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur başlıklı yazımızı inceleyerek bu konuda nelere dikkat etmelisiniz, hangi adımları takip etmelisiniz bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Şahıs Şirketi, Limited Şirket veya Anonim Şirket hakkında da en çok merak edilen başlıkları açıkladım. Bunun için de Bir Şirket Nasıl Kurulur başlıklı yazımızı tıklayarak şirket kurmak için gerekenler nelerdir öğrenebilirsiniz.

Bu aşamayı tamamladıktan sonra şirketinizin hangi alanda ürün satışı yapacak ise Trendyol Satıcı Formunu doldurarak sizden istenenleri eksiksiz bir şekilde tamamlıyorsunuz. Daha sonra Trendyol tarafından bilgilerinizin onaylanması ile siz de Trendyol Mağazalarından biri olabilirsiniz. Böylece E-Ticaretten para kazanmak için en önemli aşamayı geçmiş olursunuz.

Son zamanlarda küçük şirket kurarak E-Ticaret sitesi üzerinden para kazanma yollarından en yaygın olarak kullanılan yöntemler bu şekildedir. Eğer hedef kitlenizi doğru seçerseniz, insanların sizin mağazanıza ve ürünlerinize kolay ulaşması için SEO uyumlu başlıklar kullanırsanız, ürününüzü iyi yansıtan kaliteli görseller belirlerseniz başarıya daha kolay ulaşırsınız. Dolayısıyla yeni başlayanlar ve E-Ticaret ile nasıl para kazanılır diye araştıranlar için ilk tavsiye edeceğimiz yöntem budur.

Eğer hedefleriniz çok daha büyük ise, markalaşma yolunda ileriye yönelik uzun vadeli planlarınız var ise, bu durumda sadece sizin şirketinize özel bir E-Ticaret sitesi de kurabilirsiniz. Ancak tavsiyemiz bu durumda bu alanda hizmet veren profesyonel danışmanlardan yardım almanız yönündedir. E-Ticaret sitesi oluşturmak çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

E-Ticaret para kazandırır mı derseniz daha önce bahsettiğimiz gibi hedef kitle seçiminiz, kaliteli ürün görselleri ve seo uyumlu tanıtım ile tabi ki iyi paralar kazanabilirsiniz. Düzenli ve disiplinli bir çalışma ile ortalama aylık 5 bin TL kazanmak mümkündür. İnsanlar sizi tanıdıkça ve güveni arttıkça bu rakamlar çok daha yukarılara çıkabilir.

6) Youtube’dan Para Kazanmak

Eğer kamera ile barışık biri iseniz, video çekmeyi seviyorsanız yada bu alanda bir yeteneğiniz var ise bunu fırsata çevirebilirsiniz. Siz de sermayesiz para kazanma yollarından biri olan Youtube’dan para kazanabilirsiniz. Peki Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Dünyanın en büyük sosyal platformlarından birisi olan Youtube’da sınırsız sayıda eğitici veya eğlendirici içerikleri görmüşsünüzdür. Dilerseniz siz de kendinize bir youtube kanalı açarak para kazanmak yolunu seçebilir ve insanlara hitap edebilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için seçebileceğiniz sınırsız sayıda alan bulunmaktadır. Örneğin yemek tarifleri, şarkı söyleme, eğlence içerikli videolar veya eğitim içerikli videolar gibi.

Belli bir takipçi sayısına ulaştığınızda Google Adsense’ye başvuru yaparak reklam geliri elde edebilirsiniz. Yotube kanalınızdan farklı web sitelerine bağlantı linki vererek de youtube’da para kazanmak mümkün.

Yine youtube kanalı açarak para kazanma yollarından birisi de ürün yada hizmet satan firmaların reklamını yapmak olabilir. Kanalınıza gelerek bu ürünlerden birine tıklanması ve satış yapılması ile size komisyon verilmektedir. Bu yöntemler ile youtube üzerinden para kazananların sayısı oldukça fazladır.

Bu yöntemi seçen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de youtube para kazanma şartları nelerdir veya Youtube’dan ne kadar kazanırım?

Yotube para kazanmak için bazı şartları taşımanız ve Youtube İş Ortağı Programına kabul edilmiş olmanız gerekir. Başlıca youtube para kazanma şartları ise;

 • Youtube İş Ortağı Program koşullarına uygun kanal açmak ve içerik üretmek
 • Bir google adsense hesabınızın bulunması
 • Son 1 yıl içerisinde 4 bin saatten fazla izlenme süresine sahip olmak
 • Kanalınızın abone sayısının en az 1.000’e ulaşması gibi maddelerdir.

Youtube’dan ne kadar para kazanabilirim diyorsanız. Eğer üretmiş olduğunuz içeriğe 1.000 izleyici tıklaması yapılırsa ortalama 3 Dolar civarı kazanç sağlayabilirsiniz. Yani abone sayınız ne kadar çok ise içeriğinizin tıklanma sayısı da o kadar yüksek olacaktır. Dolayısıyla kazancınız da bu oranda artış gösterecektir.

7) Instagram’dan Para Kazanmak

Tıpkı youtube gibi instagram’dan para kazanmak da oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle Z kuşağı bu alanda oldukça başarılı ve etkin. Peki instagramdan nasıl para kazanılır, Instagram’dan para kazanma yolları neler şimdi kısaca açıklamaya çalışalım.

Eğer bir restoranınız var ise yada herhangi bir alanda ürün veya hizmet satışı yapan bir şirketiniz var ise instagramdan faydalanabilirsiniz. Örneğin restoranınızda ağırladığınız müşteriler ile ilgili, memnuniyetleri veya yaptığınız sunumlarla ilgili videoları paylaşarak insanların sizi daha çok tanımasını sağlayabilirsiniz. Bu tür videolar çok etkilidir. Bir çoğumuz bu tür sunum videoları ve yorumlarına bakarak restoran tercihimizi o yönde kullanmışızdır. Bu yüzden Instagram’dan para kazanma yöntemlerinden sıklıkla başvurulanlardan birisidir.

Örneğin kıyafet satan bir şirketiniz var ise veya e-ticaret mağazası oluşturmuşsanız ürünlerinizin resim ve videolarını instagram da paylaşım yaparak para kazanma imkanınız var. Bu sayede sipariş alabilirsiniz. Yine yemek tarif videoları, eğitim videoları veya eğlenceli içerik videoları hazırlayarak instagram üzerinden para kazanmak da mümkündür.

Tabi instagramdan para kazanmak için etkili profil oluşturmanız ve kaliteli içerikler paylaşmanız başarmanızı hızlandıracaktır.  Şirketlerin reklam verme tercihini sizden yana kullanmasında etkili olacaktır. Bir çok kişi gibi paylaşım yaparak para kazanma hedefiniz var ise bu hususlara dikkat etmeniz gerekir.

8) Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Evden çalışarak para kazanma yöntemlerinden çok tercih edilenlerden birisi de sanal asistanlık yaparak para kazanmaktır. Bunun için evinizde telefon, internet ve bilgisayar olması yeterlidir.

Sanal asistanlık yaparak internetten para kazanmak için sanal asistanlık iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Bazı şirketlere CV nizi bırakabilirsiniz. Özellikle sahada olmak zorunda olan ancak ofis kiralama gibi maliyetlerden kaçınmak isteyenler sanal asistanlık hizmetini aktif şekilde kullanır.

Peki sanal asistanlık yaparak internetten para kazanmak kolay mı? Aslında çok zor da değildir. Hizmet sunduğunuz kişilerin istekleri doğrultusunda randevularını düzenleyip planlarsınız. E-Postalarını takip edersiniz. Toplantılarını, seyahat ve konaklama yerlerini organize edersiniz. Tüm bunları evinizden hiç çıkmadan telefon ve internet ile yapabilmeniz mümkündür.

Son zamanlarda yaygın olarak kullanılan diğer bir sanal asistanlık hizmeti de; sosyal medya hesaplarını düzenlemek veya kişinin isteklerine yönelik içerik paylaşımları hazırlamaktır.

Eğer işinizi layıkıyla yapan biri olmayı başarabilirseniz bu sizin bir çok kişiyle sanal asistanlık hizmeti anlaşması yapmanıza olanak tanır. Böylece hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz.

Dilerseniz Sanal Asistanlık Nedir Nasıl Yapılır isimli yazımızı inceleyebilirsiniz. Sanal asistanlık eğitimi, sanal asistanlık başvurusu ve iş ilanları gibi bir çok bilgiyi sizler için paylaştım.

9) Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yollarından en kolay olanı belki de anket doldurarak para kazanmak olabilir. Yapmanız gereken sadece size yöneltilen soruları eksiksiz bir şekilde cevaplamak. Bunun karşılığında ise anket başına size belli bir ücret ödenmektedir. Tabi anket doldurma ücretlerinin oldukça düşük olduğu yönünde eleştiriler de bir hayli fazla.

Peki anket doldurarak para kazanmak için ne yapmak gerekli? Öncelikle güvenilir anket sitelerini tercih etmelisiniz. Çünkü anket doldurarak karşılığında ödeme alabilmeniz için profil bilgilerinizi girmeniz ve kayıt olmanız gerekmektedir.

Anket sitelerinde size yönlendirilen anketleri doldurduktan sonra her anket için nakit para veya alışveriş çeki gibi kazançlar elde edebilirsiniz.

Genelde anketlere katılabilmek için yaş sınırı 16 dan başlamaktadır. Sadece boş zamanlarınızda dahi 10 dakika içerisinde bir anket doldurarak 10-15 TL kazanabilmeniz mümkün. Anketleri ne kadar düzgün ve eksiksiz cevaplarsanız o oranda size daha fazla anket yönlendirilmesi olabilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken konu ise dolandırılmamak. Kesinlikle anket sitelerine para göndererek anlaşma yapmaya çalışmayın. Kayıt olmayı düşündüğünüz anket siteleri hakkındaki yorum ve şikayetleri inceleyen, güvenilir olduğundan emin olduktan sonra kayıt işlemlerinizi yaptırın.

Yaptığımız araştırmalarda genelde tavsiye edilen güvenilir anket sitelerinden bazıları şunlardır;

 • Fikir Pazarı Anket Sitesi
 • Google Ödüllü Anketler
 • Toluna Anket Sitesi
 • My iyo Anket Sitesi
 • Inbox Dollars Anket Sitesi
 • Opinionoutpost Anket Sitesi
 • Online darphane Anket Sitesi
 • Swagbucks Anket Sitesi gibi.

10) İnternet Üzerinden Evde Paketleme İşi Almak

Evde paketleme işi yaparak para kazanmak özellikle ev hanımlarının çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Sermayesiz para kazanma yollarından da birisidir. Eskiden kazak veya yelek örme, içli köfte yapma, sarma yapma gibi ev hanımlarının ailelerine destek olmak için yaptığı işler çoktu. Hala devam etse de bunun yerini artık evde paketleme işleri almaya başladı diyebiliriz.

Bir çok kişi evde paket işi almak için ne yapmak gerektiğini yada nereye başvurmak gerektiğini merak ediyor. Bu konuda neler yapılabilir. İnternet üzerinden evde paketleme işi almak için ne yapmalıyız sizler için kısaca açıklayalım.

Evde paketleme işi yaparak para kazanmak için en güvenilir yollardan birisi İŞKUR’a başvuru yapmanızdır. İşkur evde iş başvurusunu online olarak e-devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. Böylece evde paketleme hizmeti almak isteyen firmalar İşkur aracılığıyla size ulaşır. Hatta yaptığınız işler beğenildiği takdirde o kişilerle uzun vadede çalışma sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden evde paketleme işi almak için diğer bir yöntem ise güvenilir evde paketleme işi veren firmalar ile iletişim kurmak. Bu firmalar sizle aynı şehirde olmasa dahi sizin ev adresinize kargo ile paketlenecek ürünleri gönderirler. Paketleme işi bittikten sonra ücretsiz olarak kargo ile ürünleri firmaya geri gönderirsiniz. Tabi ücretiniz de bu sırada kargo görevlisi teslim aldığı sırada ödenir.

Bu alanda da dolandırıcılığın yaygın olduğu konusunda sizi uyaralım. Bu yüzden kimseye önceden kaparo adı altında para göndermeyin. T.C Kimlik numaranızı paylaşmayın. İban verebilirsiniz ödeme alabilmeniz için.

Yaygın olarak tercih edilen evde paketleme işleri şunlardır;

 • Çorap paketleme
 • Maske veya eldiven paketleme
 • Sabun paketleme
 • Nikah şekeri paketleme
 • Davetiye katlama
 • Kürdan paketleme
 • Mendil paketleme gibi.

Ayrıca şunu da belirtelim LC Waikiki, Koton veya Defacto gibi bilindik markaların direk olarak evde paketleme işi vermesi söz konusu değildir. Bu tür şirketler fason firmalar üzerinden paketleme hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

11) Letgo veya Sahibinden.com Üzerinden Satış Yapmak

Artık herkes kullanmadığı eşyalarını çok rahat değerlendirebiliyor. Aynı zamanda bu eşyalar atıl vaziyette kalmaktansa ihtiyacı olanlara da büyük fayda sağlıyor. Bu konuda öne çıkan iki isim var. Letgo ve Sahibinden.com uygulamaları ile kullanmadığınız eşyalarınızdan kurtulmak mümkün. Hem de bunu yaparken para kazanabilirsiniz. Bir çok kişi zaten bu uygulamalara alıştı ve kullanıyor.

Telefon uygulamalarının da kendisini güncellemesi ile çok hızlı ve kolay bir şekilde satmak istediğiniz eşyanın fotoğrafını yükleyerek yayınlayabiliyorsunuz. Üstelik doğru fiyatlandırma yapabilmeniz için size öneriler de sunmaktadır. Ayrıca satıcı ve alıcı hakkında yapılan yorumlar da güvenilirlik açısından size fikir verebilir.

Sadece kullanılmayan eşyalarınızın satışı olarak düşünmeyin. Aynı zamanda yetiştirdiğiniz bir ürünün örneğin zeytin, zeytinyağı gibi veya şirketinize ait herhangi bir ürünü de dilerseniz burada ilan vererek satışa sunabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemlerinden sıklıkla başvurduğumuz Letgo ve Sahibinden.com siteleri güvenilirdir. Ancak bu platformlarda da bazen dolandırıcılarla karşılaşabilmeniz olası. Bu yüzden dikkatli olmak lazım. Mesela sahibinden.com da yüz yüze görüşerek veya param güvende ile alışveriş seçenekleri mevcut. Bu yöntemlerle alışveriş yapmanız durumunda dolandırılmanız pek söz konusu olmaz.

12) Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Bu kısım yabancı dili iyi olanlar için değerlendirilebilecek internetten para kazanma yollarından birisidir. Eğer iyi bir yabancı diliniz var ise, yazı ve imha kurallarına hakim iseniz bu alanda da güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Peki gerçekten çeviri yaparak para kazanmak mümkün mü? İnternetten çeviri yaparak ne kadar para kazanabiliriz?

Çeviri yaparak para kazanmak isteyenlerin en çok başvurduğu adreslerden birisi Bionluk’tur. Burada çevirmenlik hizmeti verebilmek için üye olmanız ve cüzi bir ücret ile çeviri yapacağınız dil ve bilgiler hakkında ilan oluşturmanız gerekir.

Yine Getblend, Tercümanbul, Guru, Upwork, Çevirihavuzu gibi sitelerde de freelance olarak çevirmenlik yapabilirsiniz. Ortalama 1.000 kelime çeviri karşılığında 200 TL gibi ücretler kazanabilmek mümkün. Çevireceğiniz metin veya makalenin zorluk derecesine göre kazanacağınız ücret de artış göstermektedir.

En yaygın çeviri hizmeti sunulan yabancı diller şunlardır. İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, İspanyolca, Çince gibi. Eğer bu dillerden bir veya bir kaçına hakim iseniz, freelance çeviri yapmak istiyorum diyorsanız, internetten çeviri yaparak para kazanmak sizin için iyi bir fikir olabilir.

Çeviri yaparak para kazanmak isteyenler veya yabancı dillerini geliştirmeyi düşünenler için En İyi İngilizce Kursu Hangileri başlıklı yazımızı incelemesini tavsiye ederim. Türkiye’deki en iyi yabancı dil kursları ve ücretleri hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz online yabancı dil kursları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

13) Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Gerçekten oyun oynayarak para kazanmak mümkün müdür? Oyun oynayarak nasıl para kazanılır? şimdi kısaca bu konu hakkında bilgilendirme yapalım.

Hem eğlenmek hem para kazanmak evet gerçekten mümkün. Çünkü internet üzerinden online oynanan oyunlar o kadar gelişti ki, büyük küçük demeden çok sayıda kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Grafiklerin ve oyunlar içerisindeki hikayelerin kalitesi sanki oyunu yaşıyormuş gibi hissettirebilmektedir. Ayrıca arkadaşlarınız ile aynı ortamda olmasanız bile online olarak bağlanıp birlikte oynayabilme zevki de oyunlara olan talebi arttırmıştır.

Oyun oynayarak para kazanma yollarından en yaygın olanı oyun içinde kazandığınız yetenek veya aksesuarları satılması şeklindedir. Oyundaki aşamaları tamamladıkça yeni karakterlere, yeni yetenek veya aksesuarlara ulaşabiliyorsunuz. Henüz o aşamalara gelememiş veya bu özelliklere sahip olamamış kişiler ise bunları sizden satın alarak ilerlemeye veya avantaj sağlamaya çalışıyor.

Yine oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden bir diğeri ise; oyun hesabının satılması şeklinde olabilmektedir. Diğer bir yöntem de oynadığınız oyunla ilgili canlı yayın açarak para kazanma yöntemidir. Yotube, Twitch veya Facebook gibi platformlar üzerinden oyun oynadığınız sırada canlı yayın açıp oyuna ilgisi olan veya o bölümlerin nasıl geçileceğini merak eden bir çok kişinin sizi izlemesini sağlayabilirsiniz.

Ödüllü spor turnuvalarına katılın. Turnuvada şampiyon olmanız durumunda bazı oyunlar büyük paralar verebilmektedir. Canlı yayın dışında oyun oynadığınız bölümleri kayıt edip yayınlayabilirsiniz. Herkesi geçmekte zorlandığı aşamaları nasıl geçebileceğinizi gösterebilirsiniz. Online oyun tutkunları için bu tür videolar da youtube’da çok izlenmektedir.

Para kazandıran oyunlardan bazıları şunlardır;

 • Leaguge Of Legends
 • Metin2
 • Lucktastic
 • Mistplay
 • PUBG
 • Counter Strike: GO
 • Team Fortress 2
 • Swagbucks
 • Oyna Kazan gibi oyunlar.

Online oyunların dışında çocuğunuz ile evinizde oynadığınız oyunların veya etkinliklerin videolarını paylaşarak da para kazanabilirsiniz. Bu tür videolara da mutlaka tiktok veya yotube da rast gelmişsinizdir. Çektiğiniz videolar her izlendiğinde size bir komisyon verilmektedir. Özellikle çocuklu aileler tarafından bu tür videolar çok eğlenceli bulunmakta ve izlenmektedir. Ne kadar doğru olduğu tartışılsa da bazı aileler çocuklarına yemeklerini bu videoları izleterek yedirmektedir.

14) Bitcoin Yatırımı Yaparak Para Kazanmak

Kripto paralara yatırım yaparak para kazanmak son zamanlarda çok yaygın hale geldi. Kripto paralardan değeri en yüksek olan ve en çok bilineni Bitcoin’dir. Tabi bitcoin yatırımı yaparak para kazanmak konusunda başarılı olanlar kadar başarısız olup hüsrana uğrayanlar da çok oldu. Bu yüzden bu konuda dikkatli olmak, yatırım uzmanları sıkı takip etmek gerekir.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında gösterilen bitcoin veya altcoinlerin satın alınarak para kazanabilmeniz için Btc Türk, Binance, Gate.io, Paribu gibi platformlardan birine üye olmanız gerekmektedir. Bu platformlardan birine üye olduktan sonra kendi adınıza hesap oluşturup, kredi kartınız veya banka kartınız ile bitcoin veya altcoinlerden birisini alıp satabilirsiniz. Tıpkı döviz alıp satma gibi bu şekilde kar elde etmeye çalışabilirsiniz.

Doğru zamanda kripto para alıp satarak kar elde edebilen bir çok kişi bulunmaktadır. Hatta şansı yaver gidip çok cüzi miktarlarda aldıkları altcoin fiyatının bir anda yükselmesi ile zengin olanlar bile olmuştur. Bu sebeple döviz piyasasından sonra bu alanda da yoğun bir ilgi vardır.

İnternetten para kazanma yollarından birisi olarak gösterilen bitcoin ile para kazanmak istiyorsanız bu konudaki eğitim videolarını veya bilgilendirmeleri incelemenizi tavsiye ederim. Sonuçta büyük paraların döndüğü bu platformlarda bilinçli bir şekilde hareket etmek önemlidir.

15) Tiktok İle Para Kazanmak

Acaba Tiktok’da Nasıl Para Kazanılır? Tiktok’da para kazanma şartları nelerdir? herkesi en çok araştırdığı konuların başında geliyor. Bu yüzden Tiktok’dan para kazanmak mümkün mü ve Tiktok’dan ne kadar para kazanılır kısaca açıklamaya çalışacağım.

Bildiğiniz gibi Tiktok bir anda ortaya çıkan ve çok hızlı büyüyen aynı zamanda sermayesiz para kazanma yollarından en çok tercih edilen dijital platformlardan birisidir. Tiktok hesabı açan ve içerik üreterek yayınlayan herkes kolayca belli bir aşamaya kadar gelebilmektedir. Asıl mesele buradan sonra başlamaktadır. Çünkü Tiktok’da para kazanabilecek seviyeye gelebilmeniz için daha fazlası gerekmektedir.

Öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekir ki sizin adınıza ödeme yapılabilsin veya sponsorlar ile markalar ile anlaşma yapabilesiniz. Diğer önemli şartlardan birisi gerçekten para kazanmak istiyorsanız kaliteli içerikler üretmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu içerikleri düzenli olarak yayınlamalısınız. Yani devamlılık şart. Böylece takipçi sayınız hızla yükselmeye devam edecektir. Takipçi sayınızın çok olması elinizin güçlenmesi ve daha fazla para kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Eminim hepiniz Tiktok fenomeni veya Tiktok’dan para kazanarak zengin olanlar gibi haberleri duymuşsunuzdur. Bu yüzden hayal olmadığı, emek verildiği takdirde neden olmasın diyebileceğimiz bir platform.

Tiktok’dan para kazanma yöntemlerinden bahsedecek olursak;

Tiktok reklam gelirlerini paylaşmıyor. Ancak yeni oluşturduğu fon ile bazı şartları taşıyan Tiktok kullanıcılarına 1.000 izlenme başına ödeme yapıyor. Dolayısıyla bu fondan sizde bir pay almak istiyorsanız en az 1.000 izlenme oranına sahip kaliteli bir içeri üretmeniz gerekmektedir.

Düzenli olarak üreteceğiniz içerikler sayesinde takipçi sayınızı arttırmak. Belli bir seviyeye geldikten sonra Tiktok hesabınızı satmak da Tiktok para kazanma yollarından en yaygın olarak kullanılan yöntemlerdendir. Bu şekilde de iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bazı markalar bu tür hesapları satın alarak kendi ürünlerini tanıtmada kullanabiliyor.

E-ticaret ile satılabilen bütün ürünlerinizi Tiktok üzerinden de pazarlayabilirsiniz. Örneğin giyim kategorisindeki ürünlerinizi Tiktok üzerinden tanıtarak sipariş alabilirsiniz. Canlı yayın açarak Tiktok’da para kazananların sayısı da bir hayli fazladır. Tiktok’da canlı yayın açarak bir ürünü satabildiğiniz gibi, bağış da toplayabilirsiniz.

Affiliate Marketing adın verilen yani başka firmalara ait ürünleri Tiktok hesabınızdan paylaşabilir ve yapılacak satışlardan komisyon alabilirsiniz. Yine buna benzer firmaların satış yaptığı ürünlere yönelik kaliteli sponsorlu içerikler üreterek de Tiktok üzerinden para kazanmak mümkündür.

Gördüğünüz gibi Tiktok’da para kazanma yolları farklı yöntemler ile mümkün olabiliyor. Ancak hepsi kaliteli ve devamlılığı olan içerik üretmekten, böylece takipçi sayısını arttırmaktan geçiyor.

Tiktok’da ne kadar para kazanılır derseniz? Bunun için sabit bir kazanç belirtmek doğru olmaz. Aylık 3 yada 5 bin kazanmanız mümkün. Ayrıca 1 yıl gibi bir sürede aylık 300 bin yada 500 bine ulaşmanız da hayal değil.

16) Twitch Üzerinden Yayın Yaparak Para Kazanmak

Öncelikle Twitch nedir ve Twitch nasıl çalışıyor bundan bahsedelim. Sonrasında Twitch üzerinden yayın yaparak para kazanmak mümkün mü? Twitc’ten ne kadar para kazanılır açıklamaya çalışalım.

Son olarak Amazon tarafından büyük paralar ödenerek satın alınan Twitch çok büyük bir canlı yayın platformudur. Günlük 20 milyona yaklaşan ziyaretçi sayısı var. Neredeyse 5 milyona yakın kanal canlı yayın yapmaktadır.

İlk başlarda oyunlarla ilgili içeriklerin canlı yayında paylaşıldığı Twitch’te şuanda bir çok içerik canlı yayınla paylaşılmaktadır.

Peki Twitch nasıl çalışıyor mantığı ne bilmeyenler için hemen kısaca belirtelim. Kullanıcılar Twitch üzerinden kayıt yaparak kendilerine kanal açmaktadır. Bu kanallardan canlı yayın yaparak veya canlı yayın sırasında ziyaretçilerle sohbet ederek abone sayısını arttırmaktadır. Twitch’in kanal sahiplerine sunduğu fırsatlar daha yüksek olduğu için youtube gibi platformlardan bu alana geçiş hızla artmaktadır.

Şimdi de Twitch ile nasıl para kazanılır? bunlara değinelim.

Diğer dijital platformlarda olduğu gibi olmazsa olmazımız kaliteli içerik üretmek. İnsanlar sizin kanalınıza neden abone olsun, sizin canlı yayınınız neden izlesin. Eğer ziyaretçilerin ilgisini çekecek kaliteli yayınlar yaparsanız kısa sürelerde abone sayınızı arttırmanız mümkün.

Twitch üzerinden para kazanmak ile ilgili ilk aşama;

30 gün içerisinde, 50 takipçiye ulaşmanız, en az 8 saat yayın yapmanız ve yayınlarınızın ortalama 3 kişi tarafından izlenmiş olması gerekmektedir. Takipçi sayınız, aylık yayın saatiniz, izlenme kişi sayınız arttıkça diğer aşamalara geçmeniz mümkün. Bu da daha fazla para kazanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yaptığınız canlı yayınlar sayesinde bağış veya bit toplayarak para kazanabilirsiniz. Yeri gelmişken Twitch Bit nedir bilmeyenler olabilir. Kısaca Twitch Bit; izleyicilerin gerçek para ile satın aldığı ve beğendiği yayınlara, yayının devam etmesi, yayını desteklemek amacıyla hediye ettiği kazançlardır. Örneğin 100 bit hediye edilen bir yayıncı aslında 1 dolar civarında para kazanmış olur. Yayın yapan kanal sahipleri bit veya bağışlardan elde ettiği kazançların devam etmesi için kaliteli içerikler üretmeye devam eder.

Yine canlı yayınlarınızın devamlılığı ve kalitesi sayesinde abone sayısını arttırabilir, belli bir sayıya ulaştıktan sonra her abone başına ücret alabilirsiniz. Eğer en az 5.000 aboneye ulaşırsanız bu Twitch ile anlaşma yapacak seviyeye geldiğinizi gösterir. Eğer Twitch sizin ortaklık teklifinizi şartlara uygun bulur ve kabul ederse abone başına 1 ile 2 dolar arasında bir ödeme yapar.

Markalarla anlaşma yaparak kanalınızda diğerlerinde olduğu gibi reklam yayınları yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yollarından en basit olanı diyebilirim. Öyle aman aman bir emek harcamanıza gerek yok. Hatta alışveriş tutkunları için hepsiburada link gelir ile para kazanmak eğlenceli bir aktivite desek abartmış olmayız.

Geniş bir çevreniz var ise veya sosyal medyada takipçi sayınız yüksek ise hepsiburada link gelir üzerinden hatırı sayılır bir kazanç elde edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken; hepsiburada üzerinden satışa sunulan ürünleri listenize eklemek ve bu listenizi sosyal medyanızda veya çevrenizdekilerle paylaşmak. Eğer sizin paylaştığınız listedeki bir ürün paylaştığınız kişilerce satın alınırsa, hepsiburada ürünün fiyatı üzerinden size %10 veya ürün kategorisine göre %5 komisyon vermektedir. Üstelik liste paylaşımınız ile ilgili herhangi bir kota yok. İstediğiniz kadar liste paylaşabilirsiniz.

Hemen belirtelim verilen komisyonlar nakit para olarak değildir. Hepsipay Papel olarak Hepsiburada cüzdanınıza aktarılır. Kazandığınız hepsipay papelleri altın, mücevher, dijital ürünler ve hepsiexpress hariç tüm hepsiburada kategorilerindeki alışverişlerde kullanabilirsiniz. Hepsipay Papellerin kullanım süresi yüklendiği tarihten itibaren 30 gündür.

Hepsiburada çok büyük bir alışveriş kategorisine sahiptir. Bu yüzden kazandığınız hepsipay papeller ile satın alabileceğiniz çok sayıda ürün bulunmaktadır. Yani internetten para kazanma yolları için iyi bir gelir kapısı diyebiliriz.

Hepsiburada link gelir ile para kazanmak için listenize hangi kategorilerdeki ürünleri ekleyebilirsiniz? Hangi ürünler ile yüzde kaç komisyon verilir? İncelemek ve daha detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

18) Airbnb İle Para Kazanmak

Yurtdışında çok yaygın bir yöntem olan airbnb ile para kazanmak artık ülkemizde de oldukça tercih edilir hale geldi. Özellikle turistler otel fiyatlarını yüksek bulduğu takdirde airbnb üzerinden oda kiralayarak konaklamaktadır. Böylece konaklama maliyetlerini düşürmekte, airbnb aracılığıyla odasını kiralayanlar da kazanç sağlamaktadır.

Airbnb ile para kazanmak için ne yapmamız gerekli? İlk defa duyanlar için Airbnb nedir ve Airbnb ile nasıl para kazanılır? paylaşmaya çalışacağım.

İlk olarak 2007 yılında ev kirasını ödeyemeyen iki arkadaşın evlerindeki yatağı kiraya vermesi ile başlayan sistem günümüzde çok büyük kitlelere ulaşmıştır.

Airbnb kiralama sistemi şu şekilde çalışmaktadır. Evinizdeki odanın bir bölümünü veya tüm evinizi kiralayarak para kazanabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken Airbnb’ye kayıt olmak, kiralamak istediğiniz bölümün kaliteli fotoğraflarını çekmektir. Eğer kahvaltı gibi, internet gibi veya mutfak kullanımı gibi kiralayan kişilerin yararlanabileceği hizmetleriniz var ise bunları da belirtmelisiniz. Bunlar sizin tercih edilmenizi arttıracaktır.

Tabi Airbnb her kiralama başına sizden küçük bir komisyon kesintisi yapmaktadır. Kiralama ücreti üzerinden % 3 civarında kesinti yapılmaktadır. Evinizdeki bölümü kaç paraya kiraya vereceğiniz size kalmış. Eğer konaklama için sizi tercih etmeleri durumunda konaklamadan 24 saat sonra ödemeniz airbnb tarafından belirttiğiniz hesabınıza yapılır. Yani konaklayacak kişi ödemeyi airbnb hesabına yapar, para kesintiler yapıldıktan sonra oradan size aktarılır. Buradaki amaç her iki tarafın da çıkarlarını korumaktır.

Ayrıca airbnb ile para kazanmanın güzel taraflarından birisi de evinizde kabul edeceğiniz misafir özelliklerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Kiralama sırasında belirleyeceğiniz kriterlere göre evinizin kiralanması sağlanır. Eğer konaklayan kişiler sizin hakkınızda olumlu değerlendirme yapar ise bu da airbnb de daha çok tercih edilmenize fayda sağlar.

Özellikle İstanbul, İzmir veya Ankara gibi iş seyahatlerinin yüksek olduğu yerlerde veya turizm bölgelerinde evlerinin bir bölümünü kiraya vererek airbnb ile para kazanan çok sayıda kişi bulanmaktadır. Yabancı turistler tarafından da çok tercih edilmektedir. Hem para kazanabilir hem de bu sayede yeni dostluklar kurulabilirsiniz. Bu yüzden internetten para kazanmak için iyi bir yöntem diyebilirim.

19) Yandex Toloka İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yöntemlerinden birisi de Yandex Toloka ile para kazanmaktır. Bunun için ilk yapmanız gereken ücretsiz olarak Yandex Toloka’ya kayıt olmalısınız. Uygulamada belirtilen görevlerden birisini seçerek, talimatları inceleyip verilen görevleri yapmalısınız.

Gerçekten bu kadar basit mi Yandex Toloka ile nasıl para kazanılır? Acaba Yandex Toloka nasıl kullanılır? Tam olarak Yandex Toloka nedir? şimdi bu detaylara bakalım.

Yandex Toloka ile genelde bilgisayarların yapamadığı ancak basit olan görevlerin insanlar tarafından yapılması sağlanır.

Peki Yandex Toloka Görevleri Nelerdir? Örneğin görsellerin birbirine benzerliği veya farklılığının işaretlenmesi, bir videonun arama sorgusu ile uygun olup olmadığının denetlenmesi, bir kurumun halen aktif olup olmadığı, çalışma saatleri ve adres bilgilerinin doğruluğu gibi bilgilerin denetlenmesi veya eksikliklerinin giderilmesi gibi.

Kayıt olup seçtiğiniz bu görevlerden sizden istenilenleri tamamlamanız halinde paypal, papara veya payoneer gibi ödeme sistemleri aracılığıyla kazançlarınız hesaplarınıza aktarılır.

Eğer size verilen görevleri düzgün yapar ve puanınızı yüksek tutabilirseniz getirisi yüksek görevler alabilirsiniz. Normal şartlarda bu işe biraz vaktini ayıran bir kişi aylık 1.000 TL ile 3.000 TL civarlarında kazanabilir. Ek iş gibi düşünürsek iyi bir internetten para kazanma yöntemi olabilir.

20) Dropshipping İle Para Kazanmak

Riski düşük olan internette para kazanma yöntemlerinden birisi de Dropshipping yöntemidir. Bu yöntemi tercih eden kişilerin sayısı gittikçe artmaktadır. Bizlerde bu bölümde Dropshipping Nedir, Dropshipping ile nasıl para kazanılır ve Dropshipping yöntemi nelerdir bilgi vermeye çalışacağız.

Belki bir çoğumuz ilk defa karşılaşmış olabilir. Bu yüzden ilk olarak Dropshipping nedir kısaca açıklayalım. Dropshipping; işletmelerin e-ticaret siteleri üzerinden farklı markalara ait ürün veya hizmetleri kendileri hiç stok yapmadan sattığı bir yöntemdir. Stoksuz e-ticaret olarak da adlandırılan bu yöntemde sipariş verenlerin satın almak istediği ürünler anlaşmalı tedarikçiler başka bir değişle toptancılar vasıtasıyla sipariş adresine gönderilir. Ürünün paketlenmesi, değişimi ve kargo ile gönderilmesi tedarikçilere aittir.

Peki Dropshipping ile nasıl para kazanılır?

İlk yapmanız gereken stoksuz satış yapacağınız sektör hangisi, hangi ürün veya hizmeti satacaksınız buna karar vermek.

Daha sonra satacağınız ürünleri kimden tedarik edeceksiniz. Yani toptancınız kim olacak. Tedarikçinizin ürünlerinin fiyatları uygun mu? Yeteri kadar ürün çeşitliliği var mı? Hızlı bir şekilde kargo gönderimi sağlayabilir mi? bu tür kriterleri göz önünde bulundurarak Tedarikçinizi seçebilirsiniz.

Yapılması gerekenlerden birisi de bir e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekir. Genelde kişiler bunu hazır bir e-ticaret paketi satın alarak yola başlamaktadır.

Tedarikçilerden aldığınız XML ile e-ticaret sitenizin entegrasyonunu yaptıktan sonra satacağınız ürünleri belirlemeli ve kaliteli görsellerini koymalısınız.

Yaptığımız araştırmalara göre Dropshipping ile en çok satan ürünlerden bazıları şunlardır; giyim ürünleri, elektronik ürünler, hediyelik eşyalar, spor eşyaları ve ev aletleri.

Sizlerde bu tür ürünleri tedarikçi firmalar ile anlaşarak e-ticaret siteniz üzerinden satabilir ve hiç bir ürün stoku yapmadan aylık ortalama 5 – 10 bin civarı gelir elde edebilirsiniz.

21) Affiliate Marketing İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasında yaygın olarak kullanılan bir diğer yöntem de Affiliate Marketing sistemidir. Bu yüzden bu bölümde Affiliate Marketing nedir ve Affiliate Marketing nasıl yapılır gibi soruları cevaplamaya çalışalım. Gerçekten de Affiliate Marketing ile para kazanmak mümkün mü? Affiliate Marketing veren firmalar hangileridir? kısaca bilgilendirelim.

Önce Affiliate Marketing nedir bunu açıklayarak başlayalım. Satış ortaklığı veya gelir ortaklığı anlamına gelir. Özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından son zamanlarda sıklıkla kullanılır.

İşin mantığı ise internet üzerinden satılan ürünlerin başkaları tarafından da tanıtılarak satılmasına aracılık edilmesidir. Satılmasına aracılık ettiğiniz her ürün başına belirli bir komisyon alarak kazanç sağlarsınız. Ayrıca ürün satışı olmasa bile yönlendirdiğiniz kişi sayısına göre, tıklama başına göre de ödeme almanız da mümkün. Ürün stoklama, kargolama, ürünlerin değişim veya iadesi gibi konularla uğraşmazsınız. Bu yüzden riski yoktur.

Peki Affiliate Marketing nasıl yapılır?

İlk yapmanız gerekenlerden birisi Affiliate Marketing sistemini kabul etmiş, bu yolla satış yapan firmalara üye olmanız gerekir. Üye olduğunuzda satışına aracılık edeceğiniz ürün veya hizmet için size özel url adresi verilir. Bu url adresi sayesinde sosyal platform hesaplarınızdan sizi takip eden kişileri veya web siteniz üzerinden ziyaretçilerinizi satılacak olan ürüne yönlendirebilirsiniz. Yönlendirdiğiniz kişilerin ürünü satın alması halinde komisyon elde edebilirsiniz.

Ülkemizde Affiliate Marketing veren firmalar hangileridir?

Şuanda ülkemizde Affiliate Marketing sistemini kullanan markalardan bazıları Hepsiburada, Trendyol, Çiçeksepeti, Amazon gibi firmalardır. Eğer takipçi sayınız çok ise yada içerik olarak kaliteli, ziyaretçi sayısı yüksek bir web siteniz var ise başvuru yapmanız halinde size dönüş yaparlar. Bu firmaların sattığı ürünleri (örneğin elektrikli mutfak aletleri gibi) tanıtarak satış gerçekleşmesi halinde para kazanabilirsiniz.

Bunun dışında Affiliate Marketing Ajanslarından da yardım alabilirsiniz. Bu ajansların görevi ise satış yapan firmalar ile sizi buluşturmaktır. Yani siz bu ajanslara başvuru yapıyorsunuz onlar sizin için internet üzerinden satış yapan firmalar ile bağlantı kuruyorlar. Çok yaygın olarak bu yöntem kullanılmaktadır.

Yaygın olarak tercih edilen Affiliate Marketing Ajanslarından bazıları şunlardır; Admitad, Shareasale, ReklamAction, Fiverr, Clickmerkez, CJ Affiliate gibi.

Bu satış ortaklığı programlarından kendinize en uygun olanını seçerek de Affiliate Marketing ile para kazanma işine girebilirsiniz.

22) Yarışmalara Soru Satarak Para Kazanmak

Sermayesiz para kazanmak veya internetten para kazanmak denilince ilk akla gelenlerden birisi de yarışmalara soru satarak para kazanma yöntemidir. Bilgilerinizi veya gezip gördüğünüz yerlerden edindiklerinizi paylaşarak para kazanmak ister misiniz? Sınav soruları hazırlayarak para kazanmak veya yarışmalara soru satarak para kazanmak giderek yaygın hale gelmektedir.

Üniversite öğrencileri, emekli öğretmenler yada bilgilerini paylaşmaya vakit ayırabilecek herkes soru hazırlayarak para kazanma yöntemini tercih edebilir. Gerek yarışma programları veya gerekse sınava hazırlık kitapları basımı yapan yayın evleri bu yöntemden faydalanmaktadır.

Örneğin Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına soru gönderebilirsiniz. Dilerseniz sorusat veya testrum gibi sitelere özgün kaliteli sınav soruları hazırlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Soru hazırlayarak para kazanmak istiyorsanız en önemli nokta hazırladığınız sorular kopya olmamalıdır. Aksi halde bu kolayca tespit edilerek sorunuz iptal edilir.

Hazırladığınız sorunun kalitesine ve zorluk derecesine göre ücreti de değişebilmektedir. Soru başına 10 TL de kazanabilirsiniz bazen 50 TL de kazanabilirsiniz.

Hakkımda

Tüm ziyaretçilere merhabalar!

Ben Haktan Atasoy. SanalOfisRehberi'nin kurucusuyum.

Ofisler ve iş dünyasına ait bildiklerimi paylaşmak amacıyla bu websitesini kurdum. Aklınıza takılan sorular için sayfaların altında yer alan yorum kısmını kullanabilir ayrıca aşağıdaki butona tıklayarak bana mail gönderebilirsiniz. Genellikle 24 saat içinde cevap veririm.

Yorum yapın