Anasayfa » Türkiye’deki En İyi İngilizce Kursu Hangisi [En iyi dil kursu tavsiyesi]

Türkiye’deki En İyi İngilizce Kursu Hangisi [En iyi dil kursu tavsiyesi]

Kabul edelim ki İngilizce öyle ya da böyle artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Eğitim, ticaret hayatı, sosyal hayat veya eğlence gibi birçok alanda İngilizceye ihtiyaç duyuyoruz. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile İngilizce bilmeyenler çözüm olarak hemen Google Translate üzerinden İngilizce bir kelimeyi veya cümleyi çevirebiliyor. Tabii bu iletişim sorununu çözmeye yeterli olmuyor.

Uzmanlara göre İngilizce iletişim kurabilmek için en az 1.000 kelime bilmek gerekiyor. Kelime sayısı arttıkça daha akıcı bir iletişim kurmanız mümkün. Uluslararası standartlara göre genel İngilizce seviyeleri nelerdir? Hangi seviye kaç kelime biliyor ve İngilizce dil eğitimi nereden alınmalı? İyi bir ingilizce kursu nasıl olmalı? Türkiye’deki en iyi dil kursları hangileridir? Hepsinin cevabı yazımızda.

Bu Yazının Alt Başlıkları Neler?

Sizlere İngilizce kursu en iyi eğitim veren kurumlarından, öğrenim içeriklerinden ve yüz yüze veya online İngilizce kursu fiyatlarından bahsettim. Online İngilizce kursu ile dil öğrenilir mi? Online İngilizce kursu avantajları ve dezavantajları neler olabilir tabi bunlara da değindim.

Yazımızı incelediğinizde Türkiye’nin en iyi İngilizce kursu hangileri? Hangi üniversitenin ingilizce kursu daha iyi? En çok tercih edilen Ücretsiz İngilizce Kursları ve kayıt işlemleri nasıl yapılır öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca en iyi online İngilizce kursları hakkında da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İngilizceye sıfırdan başlamak isteyenler!

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak isteyenler!

Akademik sınavlara hazırlananlar!

Çocukları için en iyi dil kurslarını araştıranlar!

En İyi Online İngilizce kursu hangisi diye merak edenler!

Ücretsiz İngilizce kursu isteyenler!

Peki İngilizce dil eğitimi nereden alınmalı? İyi bir ingilizce kursu nasıl olmalıdır? İngilizce Kursu hakkında A’dan Z’ye bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda. Mutlaka okumanızı ve ondan sonra karar vermenizi tavsiye ederim. Çok faydalı olduğunu göreceksiniz…

2023 En İyi İngilizce Kursları

Türkiye’deki en iyi dil kursları genel olarak baktığımızda şu eğitim programlarından oluşmaktadır;

 • Genel İngilizce Programı
 • Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Yönelik İngilizce Programı
 • Meslek Gruplarına Yönelik İngilizce Programı
 • Çocuklara Yönelik İngilizce Programı
 • Online İngilizce Kursu Programları
 • Özel Ders İngilizce Eğitim Programları

En iyi ingilizce kurs önerilerini ve memnuniyet derecesi yüksek kaliteli İngilizce kurslarını yazımızın devamında detaylı olarak açıkladım. Ülkemiz bu konuda geçmiş zamanlara göre çok daha şanslı diyebilirim. Çünkü en iyi ingilizce kursu seçenekleri oldukça fazla. Hemen hemen her şehirde üst düzey İngilizce eğitim veren kurumlar bulunmakta. Üstelik bu kurslar her yaşa hitap edebilmektedir.

Türkiye’nin En İyi İngilizce Kursu Hangisidir

1English Time Dil Okulları
2Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursu
3Akademik Yabancı Dil Kursları
4ODTÜ İngilizce Kursu
5British Time Yabancı Dil Kursu
6Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu
7Ankara Üniversitesi TÖMER Yabancı Dil Kursu
8Berlitz Dil Okulları
9Teol Dil Okulları
10Akın Dil Eğitim Merkezi
11İTÜ İngilizce Kursu
12American Life Dil Okulları
13Wall Street English
14Just English

Peki iyi bir ingilizce kursu nasıl olmalı? Acaba İngilizce dil eğitimi nereden alınmalı? Şimdi bu kurslara detaylı olarak bir göz atalım. Böylece online İngilizce kursu da dahil eğitim almak istediğiniz her seviye için karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Ayrıca Hangi Üniversitenin İngilizce Kursu Daha İyi diye araştıranlar için bizim tavsiyemiz şunlardır. ODTÜ İngilizce Kursu, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu, Ankara Üniversitesi TÖMER İngilizce Kursu ve İTÜ İngilizce Kursu. Bu kurumlarla ilgili detaylı bilgilere de yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

1. English Time Dil Okulları

1997 yılında kurulmuştur. Türkiye’ nin yanı sıra İngiltere ve Amerika’ da da eğitim vermektedir. Toplamda 50.000 bin civarında aktif öğrencisi bulunmaktadır. English Time ülkemizdeki en büyük ve kaliteli eğitim kurumlarından birisidir. Ülkemizde 28 şehirde şubesi var. Bu şubelerin 17 tanesi İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul daki en iyi İngilizce kursu hangileri denilince ilk akla gelenlerden birisidir. Eğitim alanların memnuniyet seviyesi oldukça yüksek seviyelerdedir. Bu yüzden English Time ücretleri de en çok araştırılan konulardan.

English Time Dil Okulları İngilizce Programları şunlardan oluşmaktadır;

 • Genel İngilizce Programı ( Genel İngilizce ve Özel Derslerden oluşur)
 • Junior İngilizce Programı ( 7-15 yaş arası çocuklara uygulanır)
 • Ulusal Sınavlar Programı ( YDS, YKS Dil ve YÖK DİL gibi sınavlara hazırlık için verilir)
 • Uluslararası Sınavlar Programı ( IELTS, TOEFL, SAT ve G-MAT gibi sınavları kapsar)
 • Kurumsal Eğitimler Programı ( Çeşitli meslek gruplarına yönelik eğitimi kapsar)

Yukarıdakilerden ayrı dilerseniz English Time Online İngilizce Kursu programı da bulunmaktadır. Her yaşa özel online İngilizce kursu ile hemen derslere başlamanız mümkün. Bu yüzden en iyi ingilizce kurs önerilerinde ilk akla gelenlerdendir.

English Time Ücretleri Ne Kadar?

Genel İngilizce programında 6 kurluk eğitim sistemi uygulanır. 1 Kur=120 saattir. Hafta içi ve hafta sonu eğitim imkânı var. 1 Kur yaklaşık olarak 1 ile 4 ay arasında sürmektedir.

English Time İngilizce kursu fiyatları; seçeceğiniz kurs çeşidi, eğitim alacağınız şube ve alacağınız kur seviyelerine göre değişmektedir. İzmir ingilizce kursu fiyatları ile istanbul ingilizce kursu fiyatları arasında farklılıklar olabilmektedir. Bu yüzden English Time ücretleri hakkında net bilgi veremiyoruz. Bazı dönemlerde de oldukça cazip kampanyalar yapmaktadır. Ücretsiz düzey belirleme sınavına katılarak, seviyenizi belirleyebilirsiniz. Eğitim danışmanları ile görüşerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Uzaktan eğitimin yaygınlaşması ile online kurslar gittikçe popüler hale geldi. English Time online İngilizce kursları da kalitesi ve içerikleri ile en çok tercih edilen kurslardan birisidir.

English Time  İngilizce Kursu Online Fiyatları ise şu şekildedir;

 • A1-A2 Seviyesi için aylık 999 TL
 • B1-B2 Seviyesi için aylık 999 TL
 • C1-C2 Seviyesi için aylık 999 TL
 • JUNIOR paketi için aylık 999 TL
 • YKS ve YDS paketleri de yine aylık 999 TL

Daha faza bilgi almak, Engilish Time ücretleri ve güncel kampanyalarına göz atmak isterseniz English Time Dil Okulları ismine tıklamanız yeterli.

2. Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursu

Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda şubesi bulunmaktadır. Dünyanın en yaygın yabancı dil kurslarından birisidir. Konuşma odaklı olsun veya sınav odaklı olsun üst seviyede eğitim anlayışına sahipler. % 100 öğrenme garantisi kapsamında, öğrenemediğiniz kurları ücretsiz tekrar etme hakkınız bulunmaktadır.

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursunun aynı zamanda İngilizce kursu online eğitimleri de mevcuttur. Bu alanda da oldukça başarılı olduklarını söyleyebilirim.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu ülkemizde oldukça geniş şube ağına sahip. İstanbul daki en iyi İngilizce kursu sıralamasında ilk sıralardadır. Ayrıca yaklaşık 60 ilde şubesi bulunmaktadır. Hangi şehirlerde kaç tane şubesinin olduğunu öğrenmek için Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursu Şubeleri başlığına tıklamanız yeterlidir.

Amerikanca Kültür İngilizce Programları ise şunlardan oluşmaktadır;

 • Konuşma Odaklı İngilizce ( Genel İngilizce ) Programı
 • Sınav İngilizcesi Programı
 • Online İngilizce Programı
 • TESOL Programı
 • Home Schooling Programı
 • Çocuklara Özel İngilizce Programı (Yaz okulu programları da olmak üzere bazı şubelerinde bulunmaktadır)

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Her şehre ve şubesine göre, aldığınız İngilizce Programına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Herhangi bir kurs programına dahil olmadan önce ücretsiz olarak sınav yapılmaktadır. Böylece seviyenizi öğrenip, ona göre eğitime başlıyorsunuz. Bu yüzden fiyatlar için kurumla yüz yüze görüşmeniz isteniyor.

Avrupa Dil Port folyosundaki standartlara uygun olarak toplam 6 seviye bulunmaktadır. Bunlar A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyeleridir. Seviye arttıkça kurs ücreti de artmaktadır.

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kurslarından dilerseniz online olarak her an her yerde faydalanabilirsiniz. Online eğitimler birebir canlı dersler ile desteklenmektedir. Ayrıca eğitimi başarı ile tamamlayanlara uluslararası geçerli sertifika verilmektedir.

Amerikanca Kültür Online İngilizce Kursu Fiyatları ise şu şekildedir;

 • 6 Kur Online İngilizce için 5.399 TL
 • 6 Kur Online İngilizce + 2 Ay Canlı Birebir Özel Ders için 8.299 TL
 • 6 Kur Online İngilizce + 4 Ay Canlı Birebir Özel Ders için 12.999 TL
 • 6 Kur Online İngilizce + 6 Ay Canlı Birebir Özel Ders için 16.997 TL
 • 6-14 yaş grubu Çocuk İngilizcesi (3 ay özel ders) için 7.199 TL

Amerikanca Kültür online İngilizce Kursu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bağlantıya tıklayınız. İncelediğinizde neden en iyi online ingilizce kurs önerilerine girdiğini görebilirsiniz.

3. Akademik Yabancı Dil Kursları

Çeyrek asra aşkın süredir eğitim hizmeti veren köklü kurumlardan birisidir. İstanbulun en iyi ingilizce kursu hangisi derseniz ilk sıralarda yer alır. Temel seviyeden üst düzey seviyeye kadar her alanda İngilizce programları mevcut. Kendilerine özgün yayınlar ile verdikleri İngilizce eğitimleri oldukça takdir toplamış.

Akademik Yabancı Dil Kursları şunlardan oluşmaktadır;

 • İngilizce Yabancı Dil Kursu
 • İspanyolca Yabancı Dil Kursu
 • Almanca Yabancı Dil Kursu
 • Fransızca Yabancı Dil Kursu
 • Rusça Yabancı Dil Kursu
 • İtalyanca Yabancı Dil Kursu

Geçmişteki en büyük eksikliğin sadece gramer odaklı dersler olmasının farkındalar. Oluşturdukları konuşma kulüpleri ile  öğrencilerinin İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini artırmaya çalışıyorlar. Akademik Yabancı Dil Kursları ülkemizde hizmet veren en iyi yabancı dil kursları arasına girmeyi başarmıştır.

İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Eskişehir, Kocaeli İzmit‘ de bulunan kampüslerinde İngilizce kursu alabilirsiniz. Gaziantep, Sakarya, Antalya ve Muğla için de kısa zamanda hizmet vermeyi düşünüyorlar. Ayrıca yurt dışında İngiltere kampüsü de bulunmaktadır.

Akademik Yabancı Dil Kurslarının İngilizce Kursu programları şunlardan oluşmaktadır;

 • Genel İngilizce Kursu
 • Hazırlık Plus İngilizce Kursu
 • Akademik İngilizce Kursları
 • YÖKDİL, TOEFL ve TOEIC gibi Sınavlara Hazırlık Kursları
 • İş İngilizcesi Kursu
 • İlköğretim, Ortaokul ve Lise İngilizce Kursları
 • Özel Ders İngilizce Kursları

Akademik Yabancı Dil Kurslarının İngilizce Kursları Fiyatları Ne Kadar?

Hemen hemen bütün İngilizce kurslarında olduğu gibi Akademik Yabancı Dil Kurslarının İngilizce kursları fiyatı için hangi şehirde ve kampüsünde eğitim görmek istiyorsanız kurum ile görüşerek fiyat almanız gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz online kayıt imkânınız da mevcut.

Kayıt olan tüm öğrencilerine Londra da bulunan kampüslerinde ücretsiz İngilizce kursu gibi kampanyaları bulunmaktadır. Ayrıca online İngilizce kurs imkanı da bulunmaktadır. Dilerseniz uzaktan eğitim yoluyla İngilizce eğitim programlarına katılabilirsiniz.

Akademik Yabancı Dil Kursları İngilizce Online Kurs fiyatları şu şekildedir;

 • Online YDS Hazırlık Kursu; 6 ayda 150 ders saati için 9.000 TL
 • Online PREP veya PLUS Kursu; 5 ayda 120 ders saati için 9.000 TL
 • Online EXPRESS İngilizce Kursu; 5 ayda 120 ders saati için 9.000 TL
 • Online İngilizce Akademik Kursu; 5 ayda 120 ders saati için yine 9.000 TL

Söz konusu ingilizce kurs paketlerinden birine kayıt olan öğrencilere Londra Dil Okullarında 2 Hafta süreyle ücretsiz dil eğitimi verilebilmektedir. Akademik Yabancı Dil Kursları web sitesini ziyaret etmek için BURAYA tıklayınız.

Online İngilizce Kursu almak, ücretsiz seviyenizi tespit etmek veya online eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak BURAYA tıklayınız.

4. ODTÜ İngilizce Kursu

ODTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde hem yüz yüze hem online İngilizce kursları düzenlemektedir. Eğitim okulda yabancı dil eğitimi alanında görev yapan deneyimli öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

Hangi üniversitenin ingilizce kursu daha iyi? ODTÜ İngilizce kursu, hem sınavlara hazırlananlar için hem de başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar ingilizce öğrenmek için en iyi yabancı dil kurslarından birisidir.

ODTÜ İngilizce Kursu Yüz Yüze Eğitim için;

 • Genel İngilizce Programı için 128 saat 15.215 TL
 • Sertifika Programı için 320-400 saat 29.540 TL
 • TOEFL Sınavına Hazırlık için 128 saat 15.980 TL
 • IELTS Sınavına Hazırlık için 128 saat 15.980 TL
 • Konuşma ve İş İngilizcesi Programı için 128 saat 16.490 TL

Yüz yüze ingilizce kursları ODTÜ kampüsü içinde yapılmaktadır. Kurslara başlamadan önce seviye belirleme sınavı yapılır ve ondan sonra sınıflar belirlenir.

Kursu başarıyla bitiren öğrencilere katıldığı seviyelere göre katılım belgesi veya sertifika verilir.

Yüz yüze eğitim için zaman ayıramayacak olanlar için ODTÜ Online İngilizce Kurs Seçenekleri de mevcuttur. Eğitim içeriklerini incelediğimizde kesinlikle en iyi online ingilizce kurs önerilerine girmeyi hak ediyor.

ODTÜ Çevrim İçi İngilizce Kursu için;

 • Genel İngilizce Programı için 128 saat 11.050 TL
 • Sertifika Programı için 320-400 saat 20.940 TL
 • TOEFL Sınavına Hazırlık için 128 saat 11.560 TL
 • IELTS Sınavına Hazırlık için 128 saat 11.560 TL
 • Konuşma ve İş İngilizcesi Programı için 128 saat 12.070 TL

Türkiye’deki en iyi dil kurslarından ODTÜ İngilizce Kursu hakkında daha fazla bilgi almak için ismine tıklayarak web sitesine bağlanabilirsiniz.

5. British Time Yabancı Dil Kursu

1998 yılından buyana İngilizce eğitimleri vermektedir. British Time Yabancı Dil Kursunun ülkemizde şuan için 8 tane şubesi bulunaktadır. Bunlar İstanbul, Diyarbakır ve Kayseri’dedir. Ayrıca İngilizce kursu online imkânı da bulunmaktadır. Uzaktan canlı eğitim imkânı ile internetin olduğu her yerden İngilizce öğrenebilirsiniz.

Başarı garantisi, ücretsiz seviye tekrarı ve ana dili İngilizce olan tecrübeli öğretmenleri hizmet vermektedir. Bu yüzden İstanbul daki en iyi İngilizce kursu denilince ilk akla gelenlerdendir.

British Time İngilizce Kursları şunlardan oluşmaktadır;

 • Genel İngilizce Kursları
 • İngilizce Konuşma Kursları
 • Kişiye Özel Eğitimler
 • İş İngilizcesi
 • YDS Kursu
 • TOEFL Kursu
 • IELTS Kursu

Herkese İngiltere’de Ücretsiz İngilizce kursu kampanyası ile 2023-2024 Eğitim ve Öğretim döneminde kendilerinden 4 seviye İngilizce eğitim alan herkese İngiltere’de 3 hafta ücretsiz İngilizce kursu vermektedirler.

British Time İngilizce Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Aldığınız kurs çeşidine, şehre göre ve seviyenize göre British Time İngilizce Kursu fiyatları değişmektedir. Bu yüzden net bir fiyat vermek yanıltıcı olabilir. En doğru fiyatı almanız için ücretsiz olarak yaptıkları sınava katılmalı ve seçeceğiniz kurs çeşidine göre danışmanlarından bilgi almalısınız.

Genel İngilizce eğitimleri en fazla 14-16 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. 5 Temel seviyede İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu seviyeler Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper Intermediate ve Advanced şeklindedir. Her seviye 100 ders saatinden oluşmaktadır.

British Time online İngilizce kursu; Uzaktan Eğitim Şubesi bünyesinde verilmektedir. Eğitim danışmanları ile görüşerek online eğitimde % 45 e varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Kampanyalara ve içeriklerine göz atmak, daha fazla bilgi sahibi olmak için BRITISH TIME web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Böylece Türkiye’deki en iyi dil kurslarında biri olduğunu göreceksiniz.

6. Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu

Türkiye’nin en köklü ve kaliteli eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi de Yabancı Diller Yüksek Okulu bünyesinde İngilizce kursları düzenlemektedir. Okulda görev yapan deneyimli alanında başarılı öğretim görevlileri tarafından İngilizce eğitimleri verilmektedir.

Sadece gramer ağırlıklı olmayıp, İngilizceyi bir bütün halinde konuşarak, dinleyerek, okuyarak ve aktivitelerle öğretmeyi prensip edinmişlerdir. Bu sebeple İngilizce Kursu İstanbul’da akla ilk gelenlerden birisi de Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu’ dur.

Ancak şuan için sadece Boğaziçi Üniversitesi Online İngilizce Kursu düzenlenmektedir. İleride tekrar yüz yüze ingilizce kursuna da başlaması bekleniyor.

İngilizce kursu toplam 11 kurdan oluşmaktadır. 1 kur 60 saatlik dersi kapsar. Her kur yaklaşık olarak 10 hafta sürer ve haftada 6 saat ders işlenir. Kursa başlamadan önce seviye belirleme sınavına katılmanız gerekiyor. Böylece seviyenize uygun sınıftan başlayabiliyorsunuz.

Kış, İlkbahar, Yaz ve Sonbahar Dönemlerinde kurslar düzenlenmektedir. Bu yüzden başvuru tarihlerini iyi takip etmek gerekiyor.

Boğaziçi Üniversitesi Online İngilizce Kursu Fiyatları;

 • Genel İngilizce için; 60 saat Üniversite Öğrencileri için 5.500 TL, Diğerleri için 6.000 TL
 • İş İngilizcesi için; 60 saat 6.000 TL
 • Kurumlara Özel İngilizce Kursu için; belli bir sayının üzerinde katılımcı olması durumunda kurumlara özel indirimli fiyat belirlenmektedir.

Kurs tarihlerini öğrenmek ve kayıt olmak için Boğaziçi İngilizce Kursu Online isimli başlığımıza tıklayarak web sitesine giriş yapabilirsiniz. Eğitim kaliteleri ile en iyi online ingilizce kurs önerilerimizin başında gelmektedir. Yine hangi üniversitenin ingilizce kursu daha iyi diye araştıranlar için ilk seçeneklerden birisidir.

7. Ankara Üniversitesi TÖMER Yabancı Dil Kursu

İngilizce dil eğitimi nereden alınmalı? Bu konuda Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ‘i kesinlikle tavsiye edebilirim. TÖMER, kurulduğu 1984 yılından bugüne kadar 12 farklı dilde eğitim veren Ankara Üniversitesi Tescilli Markasıdır. Hem yüz yüze hem de online olarak yabancı dilde eğitim seçenekleri sunmaktadır.

Eğer hangi üniversitenin ingilizce kursu daha iyi diye araştırıyorsanız. Ankara Üniversitesi TÖMER’ i ve eğitim olanaklarını muhakkak incelemelisiniz. Avrupa Dil Portfolyosuna uygun içerikleri ile Cambridge University ile ortak çalışma yürütmektedir.

Hafta içi veya hafta sonu için ingilizce eğitimi alabilirsiniz. 12 kur yabancı dil eğitimi aldıktan sonra dilerseniz C1 Advanced seviyesinden eğitiminiz devam edebilirsiniz. Temel ve Orta kurlarda eğitim alanlara sertifika verilmektedir. Eğer yüksek kur eğitimlerini tamamlayabilirseniz bu durumda Ankara Üniversitesi onaylı TÖMER Diploması alabilirsiniz.

Özel amaçlı programlar kategorisinde ise; TOEFL, IELTS, YDS, YÖKDİL, Akademik Konuşma ve Yazmaya Giriş gibi sınavlara hazırlık kursları bulunmaktadır. Eğitim kalitesi ile Türkiye’nin en iyi ingilizce kursu hangisi sıralamamıza girmeyi hak etmiştir.

Türkiye’deki en iyi yabancı dil kursu aralarında gösterilen TÖMER’in 6 şubesi bulunmaktadır. Ankara (Kızılay ve Nene Hatun) Şubeleri, İstanbul (Beşiktaş ve Kadıköy) Şubeleri, Bursa ve İzmir Şubeleri.

Yüz yüze ingilizce eğitimi 5 ile 16 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Online yabancı dil kursu ise yine çok kalabalık olmayan gruplar halinde verilmektedir.

Ankara Üniversitesi TÖMER Yabancı Dil Fiyatları Ne Kadar?

İster Ankara Üniversitesi Online yabancı dil kursu fiyatı olsun. İster Yüz yüze yabancı dil kursu fiyatı olsun. Her ikisi için de online başvuru yaptıktan sonra fiyat belirlenmektedir.

Bunun sebebi de eğitim alacak kişinin öğrenci olması, Ankara Üniversitesi personeli olması, TÖMER ile anlaşması bulunan kurum personeli olması yada paket kur satın alması gibi değişkenler gösterilmektedir.  Örneğin Ankara Üniversitesi öğrencisi, personeli veya personel eş-çocukları için % 50 indirim uygulanmaktadır.

Ücretsiz olarak online başvuru formunu doldurduğunuz sırada zaten bu değişkenler in sizden cevaplanması istenmektedir. Formu doldurduktan sonra size uygun TÖMER ingilizce kurs fiyatları belirtilmektedir.

Ankara Üniversitesi Yabancı Dil Kursu için Online Ön Kayıt Formu bağlantısına tıklayarak şubeye gitmeden kayıt yaptırabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Tabi bunun için formu eksiksiz olarak doldurmanız istenmektedir.

Eğer Ankara Üniversitesi TÖMER Yabancı Dil Kursları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz. Böylece Türkiye’nin en iyi yabancı dil kursu arasında gösterilen TÖMER hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

8. Berlitz Dil Okulları

Dünya dil eğitiminin en başarılı ve lider dil okullarından birisidir. 140 yıldan fazla köklü bir geçmişe sahiptir. Ayrıca bugün itibariyle 70 den fazla ülkede yaklaşık 600 civarında dil okuluna sahiptir. Ülkemizde İstanbul, Ankara ve İzmir‘ de okulları bulunmaktadır.

Kurucusu Maximilian Berlitz geleneksel öğrenme yöntemlerinin dışında hedef dil odaklı öğrenme metodu geliştirmiştir. Dünyada Berlitz Metodu olarak bilinmekte ve uygulanmaktadır.

En iyi İngilizce kursu İstanbul’da hangisidir derseniz, Belirtz Dil Okulları bu alanda oldukça iddialı diyebilirim. En iyi olduklarını garanti etmek adına sadece ana dili İngilizce olan deneyimli yabancı öğretmenlerle eğitim veriyorlar.

Berlitz Dil Okulunun diğer önemli bir özelliği ise Türkiye’nin ve İstanbul’un ilk dil okulu olmasıdır. 1912 yılında ülkemizde eğitime başlamıştır. Yabancı dil eğitimine verdiği katkılardan dolayı Atatürk kendilerine teşekkür mektubu göndermiştir.

Ayrıca Berlitz Dil Okullarında; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dilleri başta olmak üzere hemen hemen bir çok dilde eğitim imkanınız var.

Hangi dili öğrenmek isterseniz isteyin, mutlaka sizin için bir eğitim programı mevcut. Ayrıca Dünyadaki bütün şubelerinde aynı standart ve kalitede hizmet vermektedir.

Berlitz Dil Okulu İngilizce Kursu programlarından bazıları şu şekildedir;

 • İngilizce Özel Dersler Programı
 • İngilizce Grup Dersleri Programı
 • Çocuklar İçin İngilizce Programı ( 5-17 yaş grubu)
 • TOEFL, IELTS gibi Sınavlara Hazırlık Programları
 • İş ve Mesleki İngilizce Programları
 • Kurumlara Özel İngilizce Eğitimler
 • Yurtdışı İngilizce Kurs Programları
 • Online İngilizce Kursu

Berlitz Dil Okulu İngilizce Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Tabi Berlitz Dil Okulu İngilizce kurs fiyatları, hangi İngilizce kursu seçtiğinize, seviyenize, dönemsel kampanyalara göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden eğitim danışmanları ile görüşerek en doğru ve güncel fiyatı alabilirsiniz.

Online İngilizce Kurs Fiyatları ise şu şekildedir;

Ana dili İngilizce olan öğretmenler ile 7 gün boyunca günde 30 dakika canlı konuşarak İngilizce özel ders almanım mümkün. Bu şekilde İngilizce kursu online  fiyatları aylık 3.165 TL’ den başlamaktadır.

Ayrıca dilerseniz haftada 3 günlük toplamda 1,5 saat veya 5 günlük toplamda 2,5 saat online İngilizce kursu seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Berlitz dil okulunu, en iyi online ingilizce kursu önerilerinde göstermemizin bir sebebi de memnuniyet garantisidir.

Örneğin satın almış olduğunuz online ingilizce kursundan memnun kalmadınız veya size yeterli gelmedi. Bu durumda 14 gün içinde ödediğiniz tüm ücretin iade edilmesini talep edebiliyorsunuz.

Türkiye’deki en iyi dil kurslarından Berlitz Dil Okulları web sitesini ziyaret etmek ve hakkında daha detaylı bilgi almak için bağlantıya tıklayın. Eğer zaman veya ulaşım probleminiz varsa, online ingilizce kurs paketlerini de incelemenizi tavsiye ederim.

9. Teol Dil Okulları

Türkiye’de 30 tane şubesi bulunmaktadır. Bu şubeler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana, Samsun, Erzurum, Giresun, İzmit, Muğla, Sakarya, Trabzon, Rize ve Mersin şehirlerindedir. Ayrıca Antalya, Konya ve Gaziantep şehirlerimizde de kısa zamanda hizmet vereceklerini söylemektedirler.

İngilizce dışında Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça ve Arapça gibi bir çok yabancı dilde eğitim imkanı Teol Dil Okulları ile mümkün.

Teol Dil Okulları 2005 yılından buyana hizmet vermektedir. 3 yaşından itibaren Üniversite de dahil tüm okul dönemleri için İngilizce eğitimi verilmektedir. Ayrıca İş veya Akademik sınavlar için de İngilizce kursları bulunmaktadır. Bursa en iyi ingilizce kursu arayanların veya  İstanbulun en iyi ingilizce kursu denildiğinde ilk akla gelenlerdendir.

Kaçırdığınız derslerin kayıtlarını alarak izleme imkanı, katılamadığınız dersler için online eğitim hakkı, donanımlı yabancı dil sınıfları, Türk ve yabancı öğretmenler ve başarı garantisi (ücretsiz kur tekrarı imkanı) gibi hizmetleri bulunmaktadır. Bu yüzden en iyi dil kursu arasında ilk akla gelenlerdendir.

Teol Dil Okulları İngilizce Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Teol Dil Okulları; ‘aldığınız en iyi teklifi getirin 100 TL altında daha iyisini götürün’ sloganı ile iddialı bir Fiyat Garantisi vermektedir.

İngilizce kursu fiyatları için eğitim almak istediğiniz şehirdeki şubesine giderek yüz yüze görüşmeniz istenmektedir.  Bunun yanında dönem dönem kampanyalar düzenlemektedir. Örneğin Londra Kampanyası ile Londra’da 2 haftalık eğitim ve konaklama fırsatı sunmaktadır. Ayrıca Londra Kampanyasına katılan öğrencilere Başlangıç Seviye Eğitimi hediye olarak verilmektedir.

Teol Dil Okulları İngilizce Online Kurs fiyatları ise şu şekildedir;

Genel İngilizce Seviyeleri için;

32 Ders Online Sınıf Eğitimi,

16 Ders Online Yetenek Dersleri,

4 Ders Online Gelişim ve Koçluk olmak üzere;

Ayda Toplam 52 Ders Canlı Online Eğitim verilmektedir.

Bu eğitimlerin ücreti ise; aldığınız seviye ve kurs süresine göre 12.000 TL ile 40.000 TL arasındadır.

Online İngilizce ders saati ücretleri ortalama saatlik 230 TL gibi bir ücrete denk gelmektedir.

Eğer 1′ e 1 online özel ders almak isterseniz de alacağınız ders saatinin çokluğuna göre 1 saatlik özel ders ücretleri 320 TL ile 450 TL arasında değişmektedir.

Uygun fiyatlı online ingilizce kursu fiyatları araştıranlar! 3 ay + 3ay Online Dil Eğitimi kampanyası kapsamında aylık 650 TL gibi cüzi bir ücreti bulunan eğitim paketini değerlendirebilirsiniz.

Teol Dil Okulu hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğitim içeriklerini incelediğimizde en iyi online ingilizce kurs önerileri arasında rahatlıkla gösterebilir.

10. Akın Dil Eğitim Merkezi

Akın dil eğitim merkezi 2003 yılında kurulmuştur. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Kastamonu, Kırşehir, Kayseri, Yalova, Erzincan, Van, Malatya, Sakarya, Kırıkkale, Diyarbakır, Konya, Samsun, Gaziantep, Bursa, Antalya, Elâzığ, Yozgat, Mersin, Erzurum, Şanlıurfa, Çanakkale ve Kocaeli’ de şubeleri bulunmaktadır. Görüldüğü gibi ülkemizde çok geniş bir eğitim ağına sahiptir. Eğer İngilizce dil eğitimi nereden alınmalı diye araştırıyorsanız ilginizi çekebilir.

Öğrencilerine en kaliteli eğitimi, en uygun fiyatlarla sunmayı kendilerine prensip edindiklerini ve bu kapsamda diğer eğitim kurumlarından farklı olduklarını belirtiyorlar. Eğitim anlayışı ve memnuniyet derecesi ile en iyi yabancı dil kursları arasında bulunmaktadır.

Akın Dil Eğitim Merkezi İngilizce Programları şunlardır;

 • Genel İngilizce Programı ( Her program 2,5 ay ve toplam 120 ders saatinden oluşuyor. Temel, Başlangıç, Alt-Orta, Orta, Üst-Orta ve Gelişmiş olmak üzere 6 seviyede eğitim veriliyor)
 • YDS İngilizce Programı
 • IELTS İngilizce Programı
 • Online İngilizce Programı

Akın Dil Eğitim Merkezi İngilizce Kursları Fiyatları Ne Kadar?

İngilizce kurs fiyatlarının diğer eğitim kurumlarına göre uygun olduğunu söyleyebilirim. Ancak güncel fiyat bilgisi için eğitim almak istediğiniz şehri belirleyerek kurum ile iletişim kurmanız gerekmektedir.

İngilizce kursu Online almayı terci ederseniz fiyatlar daha da uygun hale gelmektedir. Ayrıca bazı kurum personelleri için online eğitimde güncel fiyatlar üzerinden % 20 indirim uygulanıyor. Bu kurumlar Güvenlik Birimleri, Akademisyenler, MEB bağlı öğretmenler, Bazı bankalar, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi. Bu da kendilerini en iyi ingilizce kursu seçeneklerinden birisi yapmaktadır.

Eğer Akın Dil Eğitim Merkezi ve şubeleri hakkında bilgi almak veya görüşmek isterseniz linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Akın Dil Eğitim Merkezi Online İngilizce Kursları fiyatları şu şekildedir;

 • Koç Grubu-YDS Sonbahar 2023 Kursu; 80 ders saati için 5.950 TL (ileri seviyede olanlar için)
 • Ön Hazırlıklı Temel Seviye Grup A Kursu; 220 ders saati için 9.990 TL
 • Temel Seviye Grup B Kursu; 180 ders saati için 9.750 TL
 • Online Genel İngilizce Grubu Beginner(A1); 60 ders saati için 5.950 TL
 • IELTS Grubu Kursu; 88 ders saati için 8.360 TL
 • YDS Soru Çözüm Kampı; 28 ders saat için 2.150 TL

Ayrıntılı bilgi için Akın Dil Eğitim Merkezi Uzaktan Eğitim Platformunu ziyaret edebilirsiniz. Böylece en iyi online ingilizce kurs önerilerimizden olan Akın Dil Eğitim Merkezinin online içerikleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

11. İTÜ İngilizce Kursu

Hangi üniversitenin ingilizce kursu daha iyi derseniz kesinlikle İstanbul Teknik Üniversitesini listenize eklemelisiniz. İstanbul Teknik Üniversitesi eğitimde en başarılı kurumlarından birisidir. Bu başarısını 1997 yılından itibaren kurduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile devam ettirmektedir. İTÜSEM aracılığıyla kurslar, seminerler ve eğitim programları düzenleyerek kamu, özel sektörler ve ihtiyaç duyan kişilere eğitimler vermektedir. Bu yüzden en iyi dil kursu İstanbul için iyi bir seçenektir.

İTÜ İngilizce Kursu, İTÜ kadrosunda görev yapan öğretim görevlileri tarafından verilmektedir. Öğrencilere ingilizce konuşma ve telaffuz akıcılığı, yazma becerilerini geliştirme, dinleme ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirme gibi alanlarda eğitimler verilmektedir. Öğrencilerinin memnuniyetinden de anlaşılacağı üzere İngilizce kursu İstanbul’daki en iyi yabancı dil kurumlarındandır.

İTÜ İngilizce Kursu  mindset institute işbirliği ile verilmektedir. Yani almak istediğiniz ingilizce kursu için kayıtlar Mindset Institute web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Ayrıca kurs başlangıcı öncesinde seviye ve sınıfınızın belirlenmesi için seviye tespit sınavı yapılması gerekiyor. Seviye tespit sınavını dilerseniz Mindset Institute internet sayfasından online olarak da yapabilirsiniz.

Peki İTÜ İngilizce Kursu Fiyatları Ne Kadar;

 • Genel İngilizce için; hafta içi veya hafta sonu 120 saat 11.400 TL
 • Genel İngilizce için; hafta içi veya hafta sonu 60 saat 5.700 TL
 • IELTS Hazırlık Kursu için; hafta içi veya hafta sonu 120 saat 11.400 TL
 • Online İngilizce Kursu için; hafta içi 120 saat 8.250 TL
 • Online İngilizce Kursu için; hafta sonu 120 saat 5.940 TL

İTÜ İngilizce kursuna kayıt olmak için Mindset Institute bağlantısına tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Eğer İTÜ İngilizce kursları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız BURAYA tıklayabilirsiniz. Böylece neden en iyi dil kursu İstanbul arasında gösterildiğini de anlayabilirsiniz.

12. American Life Dil Okulları

Öne çıkan özelliklerinden birisi bir kez American Life’tan eğitim aldığınızda, ömür boyu istediğiniz şubesinde +more derslerine katılma hakkınız bulunuyor. Ayrıca American Life Sertifikasını, Concordia University, Virginia Wesleyan University, West Virginia State University gibi ABD ‘nin önemli üniversiteleri IELTS ya da TOEFL skoru yerine kabul etmektedirler.

American Life Dil Okullarının verdiği yabancı dil kursları şunlardır;

 • İngilizce Kursu
 • Almanca Kursu
 • Rusça Kursu
 • Felemenkçe Kursu
 • İspanyolca Kursu

2007 yılında kurulmuştur. Yenilikçi eğitim anlayışı, kaliteli kitap ve materyaller, donanımlı sınıf özellikleri ile kısa zamanda dil eğitiminde öncü kurumlar haline gelmiştir. Öğrencilerin İngilizce eğitim almalarının yanında sosyalliğine, birbirleri ile tanışarak yeni arkadaşlar edinmelerine de son derece önem veriyorlar. İyi bir ingilizce kursu nasıl olmalı sorusuna güzel bir örnek diyebilirim.

İngilizce eğitimin dışında İngilizce kullanımı için de öğrencilerine imkan sağlıyorlar. Bunun için İngilizce Konuşma Kulübü, İngilizce Yazma Kulübü, İngilizce Okuma Kulübü ve İngilizce Dinleme Kulübü gibi istediğiniz zaman katılabileceğiniz ortamlar sunulmakta.

Tüm bu özellikleri ile American Life en iyi dil kursu hangisi dediğimizde öne çıkan dil okullarındandır. İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Konya, Kocaeli, Samsun, Ordu başta olmak üzere hemen hemen bir çok şehirde şubesi var. Bursa en iyi ingilizce kursu veya Konya en iyi ingilizce kursu hangisi diye arıyorsanız American Life ile görüşmeden bence karar vermeyin.

American Life İngilizce Kursu Programları şunlardan oluşur;

 • İngilizce Kursu (genel kabul gören 6 seviyeyi de kapsamaktadır)
 • Çocuklar İçin İngilizce (3-14 yaş arası çocukları kapsamaktadır)
 • İş İngilizcesi (ihtiyaç duyan tüm meslek gruplarını kapsar)
 • Sınav İngilizcesi (YDS, TOEFL ve IELTS gibi sınavları kapsar)
 • Online İngilizce

American Life İngilizce Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Her öğrencinin seviyesi ve hedefleri farklı olduğundan dolayı tek bir fiyat vermek genelde tercih edilmiyor. Diğer kurslarda olduğu gibi American Life İngilizce Kursu fiyatları için de ücretsiz seviye tespit sınavına girmeniz ve eğitim almak istediğiniz şube ile görüşmeniz isteniyor.

Eğer uzaktan eğitim yoluyla yani online İngilizce kursu almak istiyorsanız bu durumda seçeceğiniz İngilizce Eğitim programlarına kayıt olmanız ve ücretsiz American Life ART uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

American Life Online İngilizce Kursu fiyatları şu şekildedir;

A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinden herhangi biri için toplamda 40 ders saati online eğitim verilir. Bir seviyenin eğitim ücreti 7.500 TL civarındadır.

Eğer Başlangıç seviyesi A1 eğitimini tamamladınız. Diğer seviyeye geçmek istiyorsunuz bu durumda tekrar 4.500 TL ücret ödemeniz istenmiyor. Size diğer seviyelere geçmeniz durumunda özel bir indirim yapılıyor.

Biz göre en iyi online ingilizce kurs önerileri arasına girmeyi başarmıştır. Daha detaylı bilgi almak ve güncel kampanyalarını öğrenmek için American Life Dil Okulları web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

13. Wall Street English

29 ülkede hizmet veren Wall Street English yaklaşık 48 yıllık bir geçmişe sahiptir. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Eskişehir, Antalya, Kocaeli ve Gaziantep şehirlerinde şubeleri bulunmaktadır. Wall Street English, eğitimdeki başarısı ve kalitesi ile en iyi yabancı dil kurslarından birisidir.

Tüm dünyada kanıtlanmış Blended Metodu ile haftada sadece 4 saat ayırarak İngilizce öğrenme başarınızı garanti etmektedirler. Yine en önemli özelliklerinden birisi de Esnek Eğitim Planı sayesinde, online olarak başlamış olsanız bile şubelerinde yüz yüze eğitime devam etmek mümkün. Ayrıca sınıflar en fazla 4 kişiden oluşuyor. Bu yüzden ingilizce dil eğitimi nereden alınmalı diye araştıranlara iyi bir seçenek olabilir.

Wall Street English İngilizce Kursu programlarından bazıları şu şekildedir;

 • Genel İngilizce
 • Hızlandırılmış İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL Hazırlık İngilizcesi
 • 100 % Online İngilizce Kursu
 • Esnek Eğitim Programı (İster Online, İster Yüz Yüze)

Wall Street English İngilizce Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Eğitimde sağladığı esnekliği, ödemelerinde de sağlamaktadırlar. Öncelikle eğitime doğru yerden başlamak için seviyeniz belirlenir. Seviyenize göre fiyat belirlenir. Ancak şunu hemen belirtelim; Wall Street English İngilizce kursu fiyatları diğer kurslardan farklı bir anlayışa sahip. Tüm şehirlerdeki ve şubelerindeki seviye fiyatları aynı. İngilizce kursu fiyatları İstanbul ile ingilizce kursu Ankara fiyatları arasında ücret farkı bulunmuyor.

İsterseniz dilediğin yerden, dilediğin zaman 100 % Online İngilizce Kursu alabilirsiniz. Bunun için önce ingilizce seviyenizin ve alacığınız ders sürelerinin netleştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra online ingilizce kurs fiyatları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Eğer istediğiniz zaman online, istediğiniz zaman yüz yüze eğitim almayı istiyorsanız, bu durumda Esnek Eğitim Planı paketini tercih edebilirsiniz. Bu programın ücreti için de yine ingilizce seviyenizin ve alacağınız ders sürelerinin belirlenmesi gerekmektedir.

Dilerseniz Wall Street English bağlantısına tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Böylece Türkiye’deki en iyi dil kurslarından birisi olan Wall Street English hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

14. Just English

Just English Yabancı Dil Kursları 2005 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Yerli ve Yabancı eğitmen kadrosu ve uygun fiyatları ile kısa zamanda en iyi dil kursu hangisidir sıralamasında öne çıkmaktadır. Şuanda toplam 6 ilde şubesi bulunmaktadır. Bu iller İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya ve Sakarya’dır. Ayrıca Amerika’da da iki şube açmıştır. Verdikleri eğitim ile Bursa ingilizce kursu tavsiyelerimiz arasındadır. Yine Kocaeli en iyi ingilizce kursu arayanların da ilk tercih ettiği dil okullarındandır.

Just English Dil Okullarının verdiği yabancı dil kursları şunlardır;

 • İngilizce Yabancı Dil Kursu
 • Akademik Sınav Kursları
 • Almanca Yabancı Dil Kursu
 • İspanyolca Yabancı Dil Kursu
 • Rusça Yabancı Dil Kursu

Just English İngilizce Kursu; bir Türk Markası olarak oldukça kaliteli eğitim vermektedir. 6 Seviyeden oluşan genel İngilizce kursları yanında, İlköğretim, Lise ve Üniversite İngilizce kursu programları da bulunmaktadır. Yine tüm akademik sınavlara yönelik de İngilizce kursları düzenlemektedir.

Normal dersler dışında online eğitim, yazma sınıfı, konuşma sınıfı ve sinema kulübü gibi ücretsiz aktivite dersleriyle kişilerin İngilizcelerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Just English Yabancı Dil Kursu Fiyatları Ne Kadar?

Just English kursu fiyatları için güncel kampanyaları takip ederek oldukça uygun fiyata kurs almanız mümkün. İngilizce eğitimleri 1 kur=160 saatten oluşmaktadır. Bu anlamda ders saati sayısı oldukça yüksek. Ayrıca en iyi dil kursu İstanbul kategorisinde de iyi bir seçenek olarak kabul edilmektedir.

Just English ingilizce kursu ankara fiyatları veya diğer şubelerindeki fiyatları ne kadardır? Bu konuda web sitesinde detaylı bilgi bulunmuyor. İngilizce kursu fiyatları için kurumla yüz yüze görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca ücretsiz sınava katılarak seviyenizi belirleyebilirsiniz. Sonrasında hangi seviyede İngilizce programına başlayacağınıza karar verebilirsiniz.

Dilerseniz zoom programı üzerinden birebir veya canlı sınıfa bağlanarak da onilne İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Kaçırdığınız dersleri tekrar izleme imkanı, dilediğin yerden derse katılma, kurs sonrası Dijital Kur Bitirme Sertifikası online İngilizce kursu kapsamında sunduğu hizmetlerdir.

Just English İngilizce Online Kurs fiyatları ise şu şekildedir;

Genel İngilizce Seviyelerinden, İlköğretim veya Akardemik Sınavlara Hazırlık paketlerinden hangisi seçerseniz seçin her bir eğitim programı 72 saatlik online dersten oluşmaktadır.

Ücreti ise Havale/Eft ile ödeme yapılırsa 3.890 TL, Kredi Kartıyla ödeme yapılırsa 4.190 TL

Online 1 ders saati yaklaşık olarak 54 TL civarında tutmaktadır. Bu bakımdan oldukça uygun fiyatlı olduğunu söyleyebilirim.

Eğer hemen kayıt olmak veya daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Just English bağlantımıza tıklayarak web sitesine bağlanabilirsiniz.

Hangi Üniversitenin İngilizce Kursu Daha İyi?

Özel eğitim kurumları dışında bazı üniversitelerden de en iyi yabancı dil kursunu alabilmek mümkün. Çünkü bu tür kurumlar da kendilerini oldukça geliştirmiştir. Hatta bir çok özel eğitim kurumundan daha iyi eğitim verdiklerini de söyleyebilirim. Üstelik hem yüz yüze eğitim hem de online eğitim seçenekleri mevcuttur.

Türkiye’nin en iyi yabancı dil kursları arasından Hangi Üniversitenin İngilizce Kursu Daha İyi?

 • ODTÜ İngilizce Kursu
 • Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu
 • Ankara Üniversitesi TÖMER İngilizce Kursu
 • İTÜ İngilizce Kursu

Bu kurumların ingilizce kursları dışında da diğer yabancı dil eğitimlerini de incelemenizi tavsiye ederim. Dilerseniz yazımızdaki linklerden web sitelerine bağlanarak hem online kayıt oluşturabilir hem de daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca İzmir en iyi ingilizce kursu hangisi, Ankara en iyi ingilizce kursu hangisi ve İstanbul en iyi ingilizce kursu hangisi diye araştıranlar!! Yazımızın devamını okuduğunuzda sizin için en iyi dil kursu hangisi olabileceğini seçeceğinizi düşünüyoruz.

İzmir İngilizce Kursu Tavsiyeleri

İzmir İngilizce kursları bakımından oldukça zengin çeşitliliğe sahip. Bu yüzden İzmir en iyi ingilizce kurs önerilerinde seçeneğiniz çok. Büyük ve gelişmiş bir şehir olması sebebiyle ülkemizde hizmet veren en iyi dil kurslarının İzmir’de de şubeleri bulunmaktadır. Tabi İzmir ingilizce kursu fiyatları ve İzmir en iyi ingilizce kursu hangisi de en çok merak edilen konular arasında.

Ücretli İzmir İngilizce Kursu tavsiyemiz şunlardır; English Time, Amerikan Kültür, Akademik Yabancı Dil Kursları, Berlitz Dil Okulu, Teol Dil Okulu, Akın Dil Eğitim Merkezi, American Life, Wall Street English ve Just English İngilizce kurslarıdır.

Bu dil okullarının İzmir ingilizce kursları fiyatlarını öğrenmek isterseniz, yukarıdaki açıklamalarımıza göz atabilirsiniz. Böylece İzmir en iyi ingilizce kurs önerilerinden size en uygunu olanını belirleyebilirsiniz.

Ücretsiz İngilizce Kursu İzmir için ise; İzmir Halk Eğitim İngilizce Kursu ve Meslek Fabrikası İngilizce Kursu iyi bir tercih olabilir. İzmir ingilizce kursları fiyatlarını yüksek bulanlar genelde tercihlerini bu yönde kullanmaktadır.

Yazımızın devamında nerede olursanız olun, her an her yerden katılabileceğiniz ücretli veya ücretsiz en iyi online ingilizce kurslarını da açıkladım. Umarım faydalı olur.

Ankara İngilizce Kursu Tavsiyeleri

Başkent olması ve eğitim kurumlarının sayısının oldukça yüksek olması sebebiyle Ankara en iyi İngilizce Kurs seçenekleriniz oldukça çok. Ankara ingilizce kursu fiyatları da İstanbul’a oranla daha uygun diyebilirim.

Ücretli İngilizce Kursu Ankara tavsiyemiz şunlardan oluşur; Berlitz Dil Okulu, Akademik Yabancı Dil Kursları, Amerikanca Kültür, English Time, Teol Dil Okulu, Akın Dil Eğitim Merkezi, Wall Street English, Just English ve ODTÜ İngilizce Kursu‘dur.

Ankara ingilizce kursları fiyatları için yukarıda saydığımız tüm dil okullarının açıklamalarını inceleyebilirsiniz. Böylece iyi bir ingilizce kursu nasıl olmalı? Acaba Ankara İngilizce dil eğitimi nereden alınmalı? gibi sorularınıza daha kolay cevap bulabilirsiniz.

Ücretsiz Ankara İngilizce Kursu için; Ankara Halk Eğitim Merkezi İngilizce Kursları, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından protokol imzalanarak düzenlenen ücretsiz İngilizce kursları ( Örneğin çocuklara ücretsiz ingilizce eğitim verilmesi için Seda Yekeler Eğitim Vakfı SEYEV ile anlaşma yapıldı), İlçe belediyeleri tarafından planlanan ingilizce kursları veya ücretsiz online ingilizce kurslarını değerlendirebilirsiniz.

İstanbul İngilizce Kursu Tavsiyeleri

İngilizce kursu fiyatları İstanbul için en çok merak edilen konulardan. Öncelikle şunu söylemeliyim ki İstanbul İngilizce Kursu bakımından ülkemizdeki en çok çeşitliliğine sahip şehri. Uluslararası eğitim platformunda kendini kanıtlamış bir çok İngilizce Kursu veya Yabancı Dil Okullarının Türkiye için merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Bu sebeple genelde Türkiye’nin en iyi İngilizce kursu İstanbul’dan başlamaktadır. Yine en iyi ingilizce kurs önerileri denilince ilk İstanbul şubeleri akla gelmektedir.

Bunun da şu şekilde avantajları olmaktadır; Kurs merkezlerinin şubelerine göre daha donanımlı olması, daha çok sayıda öğretmene sahip olması veya daha çok kurs düzenleyebilmesi gibi. İngilizce kursu fiyatları İstanbul’da yüksek olmasının başlıca sebeplerine bu saydıklarımızı örnek verebilirim.

Ayrıca İstanbul İngilizce Kurslarında eğitim veren ana dili yabancı dil olan öğretmen sayısı da oldukça yüksektir. Bu sebeple eğitimler daha kalitelidir. Dolayısıyla ingilizce dil eğitimi nereden alınmalı diye araştıranlara İstanbul İngilizce kurs önerilerimizi incelemesini tavsiye ederim.

En iyi İngilizce kursu İstanbul tavsiyemiz şunlardan oluşur; British Time, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu, Akademik Yabancı Dil Kursları, İTÜ İngilizce Kursu, American Life, Wall Street English, Just English, Akın Dil Eğitim Merkezi, TEOL Dil Okulu, Berlitz Dil Okulu, English Time ve Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kursları‘dır.

Saymış olduğumuz dil okullarının ingilizce kursu fiyatları istanbul’da ne kadar? İstanbul en iyi ingilizce kursu hangileridir? Bilgi sahibi olmak istiyorsanız, mutlaka yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.

Ücretsiz İngilizce Kursu İstanbul için şunları önerebilirim; İSMEK İngilizce Kursu, İstanbul Halk Eğitim İngilizce Kursu ve İlçe belediyeleri tarafından zaman zaman açılan İngilizce Kursları.

İngilizce Kursu Fiyatları 2023

Genel İngilizce eğitimi, sınavlara hazırlık veya çocukları için İngilizce kursu arayanların en çok merak ettiği konulardan birisi İngilizce kursu fiyatlarıdır. Hepimiz hem kaliteli hem de bütçemize uygun bir eğitim almak isteriz. Bu bölümde İngilizce eğitim fiyatlarına bir göz atacağız.

Artık İngilizce eğitimi ilkokul hatta okul öncesinde dahi verilmektedir. Ancak İngilizce bilen, konuşabilen kişi sayısı halen çok yetersiz düzeyde. Neredeyse tüm eğitimcilerin hem fikir olduğu ortak sorun gramer odaklı eğitim anlayışıdır.

Okullarda bu anlayışı henüz tam anlamıyla terk edemedik. İngilizce eğitimi erken yaşlara çekilse de hala akıcı bir konuşma yapamıyoruz. Bu yüzden birçok kişi İngilizce yeterliliğini arttırmak için özel eğitim kurumlarına başvurmaktadır. Ülkemizdeki İngilizce kursu veren eğitim kurumlarının oldukça başarılı olduğunu söylemeliyim. En azından gramer odaklı eğitim terk edilmiş, pratiğe ve iletişime önem verilmiş diyebiliriz.

İngilizce eğitim fiyatları ortalama 3.000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir. Birkaç haftalık yurtdışı eğitimi de içinde olsun derseniz bu fiyatlar daha yukarı çıkmaktadır. İngilizce kursu fiyatları İstanbul’ da diğer şehirlere göre daha yüksektir. Ankara ingilizce kursu fiyatları ve İzmir ingilizce kursu fiyatları ise neredeyse birbirine yakındır.

İngilizce Kursu fiyatları;

 • Eğitim alacağınız şehre hatta o şehrin şubesine göre,
 • Alacağınız genel İngilizce, sınava hazırlık gibi paketlere göre,
 • Kur seviyesine göre,
 • Eğitim veren öğretmenlerin tecrübe ve kalitesine göre,
 • Öğretmenlerin yerli veya yabancı olmasına göre,
 • Size sunulan kaynak ve aktivitelere göre,
 • Size sunulan canlı destek, web ve mobil uygulamalarına göre değişiklik göstermektedir.

Ücretsiz İngilizce Kursu Olur Mu?

Kişilerin eğitim seviyelerini yükseltmek, kişisel becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak, yeni iş gücü yaratmak, ekonomide istihdam sağlamak veya sosyal devlet gereği ülkemizde hemen hemen her konuda ücretsiz kurslar düzenlenmektedir.

Bu kurslar bazen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Halk Eğitim Merkezleri tarafından, bazen Belediyeler tarafından bazen de çeşitli kamu veya özel kuruluşlar tarafından düzenlenmektedir.

Ayrıca yazımızın devamında ücretsiz en iyi online ingilizce kursu hangisidir. Tavsiyelerde de bulundum. Dilerseniz onları da seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Sürekli ve düzenli olarak dönemler halinde düzenlenen ücretsiz İngilizce kurslarından bir çok kişi faydalanmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Ücretsiz İngilizce Kursu Hangileridir?

Türkiye’deki ücretsiz ingilizce kurslarından bazıları şunlardır;

 • Halk Eğitim Merkezlerinin İngilizce kursları
 • İSMEK İngilizce kursları
 • Meslek Fabrikası İngilizce kursları
 • ATASEM İngilizce kurslarıdır

Bunun dışında büyük şehir veya ilçe belediyeleri tarafından da zaman zaman ücretsiz İngilizce kurs programları yapılmaktadır. Ancak bunlar düzenli ve sürekli olmadığı için kurs açılış tarihlerini dikkatli takip etmek gerekir. Eğitim almak istediğiniz belediye ile görüşüp kurs planlaması olup olmadığını varsa hangi tarihlerde olduğunu öğrenebilirsiniz.

Şimdi en çok tercih edilen ücretsiz Halk Eğitim İngilizce kursu, İSMEK İngilizce kursu, Meslek Fabrikası ve ATASEM İngilizce Kursları hakkında daha detaylı bilgi verelim.

1. Halk Eğitim Merkezi Ücretsiz İngilizce Kursu

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezlerinde dönem dönem ücretsiz ingilizce kursu verilmektedir. Örneğin en son yapılan halk eğitim ücretsiz ingilizce kursuna toplamda Türkiye geneli 27.237 kişi katılmıştır. Ücretsiz ingilizce kursu en iyi eğitim verenlerden birisidir.

Halk eğitim ingilizce kursu alabilmek için başvuru tarihini kaçırmadan istenilen başvuru formunu doldurarak müracaat etmeniz gerekir. Peki nereden anlayacağız ingilizce kursu açıldığını?

Halk eğitim ingilizce kursu ücretsiz alabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı e-YAYGIN SİSTEMİ üzerinden kurs tarihlerini öğrenebilirsiniz. Hatta sadece İngilizce değil tüm ücretsiz kurslar için bu websitesi üzerinden bilgi almak mümkün.

Bunun için resimde görüldüğü gibi e-YAYGIN SİSTEMİ ‘ne giriş yaparak Programlar bölümünden hangi kursu almak istiyorsanız Kurs adı bölümüne onun ismini yaparak arama yaptırabilirsiniz.

Halk eğitim İngilizce kursu genelde toplam 120 saat olarak planlanır. Temel Seviye ingilizce kursu için okur yazar olmak ve 10 yaş ve üzeri olmak yeterlidir. Kurs başarı ile tamamlayanlara Kurs Bitirme Belgesi verilir.

Eğer Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre kabul edilen bir Sertifika almak isterseniz bunun için bu sertifika sınavlarını yapmaya yetkili olan kurumların açtığı sınavda başarılı olmanız gerekmektedir.

2. İsmek Ücretsiz İngilizce Kursu

İSMEK (İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları); 1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. Bir çok alanda düzenlediği ücretsiz kurslar ile insanların eğitim ihtiyaçlarına, kendilerini ve becerilerini geliştirmelerine, nitelikli iş gücü kazanmış elemanlar yetişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu yüzden ücretsiz İstanbul İngilizce Kursu içerisinde en çok tercih edilenlerin başındadır.

Ücretsiz İsmek ingilizce kursu; 120 saatten oluşmaktadır. Sadece İstanbul’ da eğitim vermektedir. İstanbul içerisinde yaklaşık olarak 215 eğitim merkezinde kurs düzenlenmektedir.

İsmek ingilizce kursunu uzaktan eğitim yoluyla almanız da mümkün. İsmek ücretsiz online ingilizce kursu 20 saatten oluşmaktadır. Katılımcıların A1 ve A2 düzeyde ingilizce pratik yapmalarını sağlamak amacıyla açılmıştır. Ücretsiz İstanbul en iyi ingilizce kursu diyebiliriz.

Ücretsiz İstanbul İngilizce Kursu hakkında daha fazla bilgi almak ve İsmek ingilizce kursuna kayıt olmak için İSMEK İngilizce Kursu  isimli başlığımıza tıklayarak web sitesine giriş yapabilirsiniz.

3. Meslek Fabrikası Ücretsiz İngilizce Kursu

Meslek Fabrikası; İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. İzmir’ in ekonomik kalkınmasına, rekabet gücünün ve istihdamın arttırılmasına, nitelikli insan kaynağının çeşitlendirilmesine yönelik ücretsiz mesleki ve teknik kurslar vermektedir. İngilizce kursu da bunlardan birisidir.

Ücretsiz İzmir İngilizce kursu olarak en çok tercih edilenlerden biri olarak Meslek Fabrikası bu kursları düzenli olarak tüm yıl boyunca planlamaktadır. Söz konusu kurslar İzmir içerisindeki yaklaşık 40 a yakın kurs merkezleri tarafından verilmektedir.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Ücretsiz eğitim verilen tüm branşları ve kurs merkezlerini web sitesine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hemen online olarak kayıt olabilirsiniz.

Meslek Fabrikası Ücretsiz İngilizce Kursu şunlardan oluşur;

120 saat; İngilizce A1 Seviyesi

160 saat; İngilizce A2 Seviyesi

320 saat; İngilizce A3 Seviyesi

Kurslara katılabilmek için okur yazar olmak ve 16 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor.

Ücretsiz İzmir İngilizce kursu ve kurs merkezleri hakkında daha fazla bilgi almak, aynı zamanda kayıt olmak için Meslek Fabrikası İngilizce Kursu isimli başlığa tıklamanız yeterlidir.

4. ATASEM Ücretsiz İngilizce Kursu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi bünyesinde bir çok branşta ücretsiz eğitimler verilmektedir. 33 kurs merkezi ile ücretsiz Antalya İngilizce kursu tercihinde ATASEM ilk sıralarda yer almaktadır. Toplamda 280 bine yakın kursiyere ücretsiz eğitim vermiştir.

Antalya’nın en önemli turizm kentlerinden biri olması sebebiyle yabancılar için de ücretsiz Türkçe eğitimleri bulunmaktadır. Bunu da ek bir bilgi olarak paylaşmak istedim.

ATASEM Ücretsiz İngilizce Kursu programı şu şekildedir;

120 saatten oluşan, İngilizce A1 Seviyesi

160 saatten oluşan, İngilizce A2 Seviyesi

320 saatten oluşan, İngilizce B1 Seviyesi

Ücretsiz Antalya İngilizce Kursu ve kurs merkezleri hakkında daha fazla bilgi almak, kayıt işlemlerini online yapmak için ATASEM İngilizce Kursu ismine tıklamanız yeterlidir.

Ücretsiz Online İngilizce Kursu Tavsiyeleri

İnternet, Bilgisayar, Akıllı Telefon ve tabletlerin her an her yerde ulaşılabilir olması insanlara çok büyük fayda sağlamaktadır. Bu faydalardan birisi de eğitim alanında yaşanan gelişmelerdir.

Online eğitim sistemi neredeyse yüz yüze eğitim sistemi kadar önemli hale geldi. Uzaktan eğitim olarak da adlandırılan bu sistemden milyonlarca öğrenci ve öğretmen faydalanmaktadır. Sadece İngilizce olarak düşünmeyin, tüm branşlarda ücretli yada ücretsiz eğitim almanız mümkün. Hatta online eğitim alan veya veren kişi sayısı her geçen gün hızla artış göstermektedir.

Online eğitimde her öğrenciye kitap basımı, eğitim için işyeri kiralanması, idari işler için çok sayıda görevli bulunması gibi ekstra masraflar yoktur. Bu yüzden Online eğitimler daha ucuza verilebilmektedir. Hatta ücretsiz olarak verilen derslerde oldukça fazladır.

Online İngilizce kursu ücretsiz olarak aldığınızda eğitim sonunda sertifika almanız veya eğitim sırasında birebir eğitmen ile soru cevap şeklinde ders işlemeniz pek mümkün olmaz.

Ayrıca ücretli online İngilizce kurslarında kaynak ve doküman zenginliği, teknolojik materyaller, uygulama veya programlar daha kaliteli olmaktadır. Bu konuyu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. 

Şimdi hiç bir ücret ödemeden online olarak İngilizce eğitim alabileceğiniz bazı kursları paylaşalım.

Ücretsiz En İyi Online İngilizce Kurslarından bazıları şunlardır;

 • Udemy İngilizce Kursu
 • BBC Learning English
 • Alison İngilizce Kursu
 • English Grammar İngilizce Kursu
 • MOOEC İngilizce Kursu
 • Future Learn İngilizce Kursu

Hadi bir de bunlara göz atalım. Hangi web sitelerinden nasıl giriş yapacağız öğrenelim.

1. Udemy İngilizce Kursu

Udemy web sitesi milyonlarca kişiye hizmet veren Dünyanın en büyük eğitim sitelerinden birisidir. Hemen hemen her konuda eğitim kursu bulabilmeniz mümkün. Konuya İngilizce tarafından bakarsak, ücretli veya ücretsiz udemy İngilizce kursu alabilirsiniz.

Udemy İngilizce Kursu almak için;  udemy web sitesine giriş yaparak arama kısmına İngilizce Kursu yazarak arama yaptırabilirsiniz. Arama sonrasında karşınıza ücretli ve ücretsiz tüm İngilizce kursları gelecektir. Resimde görüldüğü gibi sol taraftaki Filtrele bölümünden Konu kısmında İngilizceyi seçip, Ücret kısmından ise ücretsizi seçebilirsiniz. Böylece ücretsiz online İngilizce kursu verenler karşınıza gelecektir. Udemy’ e ücretsiz kayıt olarak oturum açtıktan sonra eğitime başlayabilirsiniz.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Dilerseniz udemy ingilizce kursu bölümünden ücretli kurslardan da faydalanabilirsiniz. Birçok online kursa göre oldukça uygun fiyatlarda ücretli kursları bulunmaktadır.

Web sitesine giriş yapmak ve daha fazla bilgi almak için Udemy ismine tıklamanız yeterli.

2. BBC Learning English

Ücretsiz en iyi online ingilizce kursu tavsiyelerimizden birisi de BBC Learning English’dir. Web sitesine girerek online ingilzce kursu ücretsiz olarak almanız mümkün. Köklü bir geçmişe sahip BBC tarafından öğretmenler de düşünülmüş. Öğretmenler için ingilizce öğretme teknikleri de ücretsiz olarak verilmekte.

Ayrıca Android ve İOS sürümleri de mevcut yani dilerseniz, telefon veya tabletlerden de bağlanabilirsiniz.

İngilizce dersler; Öğretmenler için, Çocuklar için ve Sınavlar için olmak üzere 3 kategoriye ayrılmıştır. Tüm seviyelere göre ücretsiz online ingilizce kursu bulunmaktadır. Telaffuzunuzu geliştirmek için de ek dersler konulmuş.

BBC Learning English ismine tıklayarak hemen İngilizce eğitiminize başlayabilirsiniz.

3. Alison İngilizce Kursu

2007 yılında İrlanda’da kurulan Alison ücretsiz eğitim kursları düzenlemektedir. Bugün itibariyle 195 ülkede 21 milyon üzerinde öğrencisi vardır. Dünyanın en büyük ücretsiz öğrenme platformlarından birisi olduğunu söyleyebilirim. Kaliteli ve ücretsiz eğitimleri ile en iyi online ingilizce kursu hangisi sorusuna cevap olarak ilk sıralardadır.

Her an her yerden online ingilizce ücretsiz kursu alabilmeniz için yeni uygulaması ile hem iOS hem Android ‘ de erişim imkanı var.

İngilizce kursu kapsamında; Başlangıç seviyesi, Temel Dilbilgisi, Konuşma İngilizcesi, Turizm için İngilizce, Kariyer Gelişimi için İngilizce gibi bir çok kategoride toplam 96 adet online ücretsiz ingilizce kursu bulunmaktadır.

Alison kurslarına kaydolmak, çalışmak ve tamamlamak tamamen ücretsizdir. Ancak kurs bitiminde sertifika almak isterseniz bu durumda kursu % 80 veya daha yüksek başarı ile tamamlamış olmanız gerekir. Ayrıca sertifika için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Dilerseniz daha fazla bilgi almak için Alison İngilizce Kursu isimli başlığımıza tıklayarak web sitesine giriş yapabilirsiniz.

4. English Grammar İngilizce Kursu

English Grammar  ücretsiz online ingilizce kursu tavsiye edilenlerin başında gelmektedir. Sürekli güncellenen ingilizce alıştırma, egzersiz, dil bilgisi konularını ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Ayrıca ders videoları, çevrimiçi egzersizler ve çevrimiçi araçları ile İngilizce eğitim konusunda zengin bir içerik sunmaktadır. Sıfırdan başlayanlar için de, karmaşık konularda takılanlar için de yeterince eğitim seçenekleri mevcut.

English Grammar ismine tıklayarak direk web sitesine bağlanabilir ve ücretsiz online ingilizce eğitimi almaya başlayabilirsiniz.

5. MOOEC İngilizce Kursu

MOOEC her düzeyde ingilizce öğretmeye çalışan ücretsiz çevrimiçi kurslardan birisidir. Avusturalya’da kurulmuş ve hizmete başlamıştır. MOOEC; Kitlesel Açık İngilizce Kursu anlamına gelmektedir. Dünyada bir çok kişi tarafından tercih edilen eğitim platformlarından birisidir.

MOOEC’ de eğitim okuma, yazı, dinleme, konuşuyorum, kısa dersler gibi kategorilere ayrılmıştır. Online ücretsiz ingilizce kursu için kayıt olmanız ve oturum açmanız gerekmektedir.

Daha fazla bilgi almak ve online ücretsiz ingilizce kursuna hemen başlamak için MOOEC Çevrimiçi İngilizce Kursu başlığına giriş yapın.

6. Future Learn İngilizce Kursu

Future Learn; Dünyanın önde gelen büyük ölçekli sosyal öğrenme platformlarından birisidir. Dünyanın en iyi üniversiteleri ve uzman kuruluşların desteğiyle düzenlenmiş çevrimiçi kurslar bulunmaktadır.

Future Learn web sitesine giriş yaparak, arama bölümüne resimde gördüğünüz gibi Learn English yazarak çevrimiçi ingilizce kurslarını listeleyebilirsiniz.

Çevrimiçi kurslar ortalama 4-5 hafta sürüyor. Haftalık 4 saat şeklinde eğitim veriliyor. Başlangıç seviyesi, orta seviye, ileri seviye, akademik ingilizce gibi bir çok kategoride ücretsiz çevrimiçi ingilizce kursu almanız mümkün.

Future Learn Çevrimiçi kurslarda uygulama genelde şu şekildedir;

Temel erişim; 4 hafta ile sınırlı ücretsiz eğitim verilmektedir. Eğitim bittiğinde sertifika almak ücretlidir.

Sınırsız erişim; aylık 15,83 dolar ücret ödeyerek eğitim alabilirsiniz. Eğitim bittiğinde dijital sertifika verilir. Ücreti bir miktar yükselterek hem dijital hem baskılı sertifika almanız da mümkün.

Ücretsiz çevrimiçi kurslar ve daha fazla bilgi almak için Future Learn başlığına tıklayın ve web sitesine giriş yapın.

Online İngilizce Kursu Fiyatları 2023

Bildiğiniz gibi Pandemi döneminde uzun bir süre yüz yüze eğitimlere ara verildi. Zoom, Discord, Skype gibi programlar vasıtasıyla online eğitim çözüm olarak getirildi. Bu dönemde insanların çoğunluğu uzaktan eğitime diğer ismi ile online eğitime alıştı diyebilirim.

Uzaktan eğitimin giderek yaygın hale gelmesi ve insanlar tarafından hızla benimsenmesi ile online İngilizce kursu fiyatları da çok araştırılan konuların başında gelmektedir.

Yüz yüze eğitime göre İngilizce online kurs fiyatları daha uygun diyebilirim. Hem maliyeti hem internetin olduğu her yerden erişim imkânı ile son zamanlarda çok tercih edilir oldu. Ayrıca kısa bir süreliğine bazı eğitim kurumları tarafından denemeniz için online İngilizce kursu ücretsiz verilebilmektedir. Memnun kalmadığınızda iptal hakkınız bulunuyor.

İngilizce online kurs fiyatları da toplamda ortalama 1.600 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Birebir online İngilizce özel ders ise saatlik 100 TL ile 350 TL arasındadır.

Online İngilizce Kursu Avantajları Nelerdir

Özetle Online İngilizce Kursu avantajları şunlardan oluşmaktadır;

 • Kurs fiyatları daha düşüktür, hatta bazıları ücretsizdir.
 • Ulaşımda harcayacağınız enerji ve zaman size kalır
 • Ulaşım maliyeti yoktur
 • Yaşadığınız bölgede şubesi olmasa dahi online olarak üst düzey eğitim kurumlarından ders alabilirsiniz
 • Kurs saatleri daha esnektir
 • Evde, İş hayatında hatta tatilde kısacası internetin olduğu her yerde eğitim alabilirsiniz
 • Sınıf ortamına göre evinden derse katılmak daha konforludur
 • Ders sırasında takıldığınız noktaları hemen Google üzerinden öğrenebilirsiniz

Online İngilizce Kursu Dezavantajları Nelerdir

Genel İtibariyle Online İngilizce Kursu dezavantajlarına şu maddeleri sayabiliriz;

 • Tüm eğitim uzmanlarının hem fikir olduğu gibi yüz yüze eğitim daha faydalıdır
 • İngilizce kelimelerin telaffuzu yüz yüze eğitimde daha kolay öğrenilir
 • Öğrenciler ve öğretmen arasında İngilizce İletişim yüz yüze eğitimde daha kolaydır
 • Ders disiplini sağlamak online eğitimde daha zordur
 • Yüz yüze eğitim aynı zamanda insanları sosyalleştirir
 • Yüz yüze eğitimlerde kişiler arası iletişim daha güçlüdür. ( Kelimeler % 10, Ses Tonu % 30, Beden Dili % 60 etkilidir)

Genel İngilizce Seviyeleri Nelerdir

Ne kadar İngilizce biliyoruz? İngilizce seviyemiz nedir? Kime göre iyi kime göre kötü bir İngilizcemiz var? Tüm bu gibi soruların somut bir cevabı olmalı. Bu yüzden ülkemizde ve birçok Avrupa ülkesinde Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) tarafından belirlenen İngilizce Seviyeleri kabul edilmiştir.

Dil yeterliliğimizi ölçmek için 6 seviye bulunmaktadır. Bu seviyeler konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerinize göre değerlendirilir.

Uluslararası standartlara uygun genel İngilizce seviyeleri aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir.

Hangi Seviye Kaç Kelime Biliyor

İngilizce konuşmak için kaç kelimeye ihtiyaç var? Acaba 1 ayda ingilizce öğrenmek mümkün mü? Hiç hiç ingilizce bilmeyen ne kadar sürede öğrenir? Bu bölümde Avrupa konseyi tarafından yayımlanan belgelere göre hangi seviye kaç kelime konuşur ve dil yeterliliği ne kadardır ondan bahsedeceğim.

Hemen hemen bütün en iyi İngilizce kurslari dil yeteneğini tespit etmek için bu seviyeleri standart olarak almışlardır. Başlangıç seviyesinden İleri seviyesine kadar toplam 6 seviye bulunmaktadır. Eğitimler de bu çerçevede verilmektedir. Yazımızı incelediğinizde İngilizce konuşmak için kaç kelime bilmek gerekir sorusuna da cevap olacağını düşünüyorum.

Uluslararası dil standartlarına göre hangi seviye kaç kelime biliyor;

 • A1 Seviyesi Beginner (Başlangıç); 600 kelime – Yeni başlayanları kapsar
 • A2 Seviyesi Elementary (Temel); 1.000 kelime – İngilizcede temel bilgilere hakimdir
 • B1 Seviyesi Pre Intermediate (Ortanın öncesi); 2.000 kelime- Rahatlıkla belli konuları konuşabilir
 • B2 Seviyesi Intermediate (Orta); 4.000 kelime- Akıcı şekilde konuşabilir
 • C1 Seviyesi Upper Intermediate (Orta üstü); 6.000 – Her konuda konuşup tartışabilir
 • C2 Seviyesi Advanced (İleri); 8.000 kelime- Ana dili gibi konuşabilir.

Bu bölümde uluslararası dil standartlarına göre dil seviyeleri hakkında kısaca açıklama yaptık. Eğer 1 ayda ingilizce öğrenmek mümkün mü diyorsanız akıcı bir şekilde konuşmanız pek mümkün değildir. Tabi disiplinli bir çalışma ile dil bilginizi oldukça yukarıya taşıyabilir, konuşma veya yazma becerilerinizi arttırabilirsiniz.

Peki hiç ingilizce bilmeyen ne kadar sürede öğrenir? Her çalışmada olduğu gibi sürekli ve düzenli çalışma olmazsa olmazımızdır. Haftalık 3 yada 4 saatinizi ayırarak yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede akıcı bir İngilizceye sahip olmak mümkün olabilir.

Ülkemizdeki  en iyi sanal ofis firmaları ve en iyi hazır ofis firmaları hakkındaki yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederim. Sanal ofis ve hazır ofis hakkında tüm merak ettiklerinizin cevabını bulabileceğinizden eminim.

Sanal Ofis Nedir ve Hazır Ofis Nedir bağlantılarına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hakkımda

Tüm ziyaretçilere merhabalar!

Ben Haktan Atasoy. SanalOfisRehberi'nin kurucusuyum.

Ofisler ve iş dünyasına ait bildiklerimi paylaşmak amacıyla bu websitesini kurdum. Aklınıza takılan sorular için sayfaların altında yer alan yorum kısmını kullanabilir ayrıca aşağıdaki butona tıklayarak bana mail gönderebilirsiniz. Genellikle 24 saat içinde cevap veririm.

Yorum yapın