Hazır OfisHazır Ofis Nedir

Hazır Ofis Nedir [Firmalar ve Fiyatları Nelerdir]

Hazır ofis ne demek? Hazır ofis fiyatları ve en iyi hazır ofis firmaları hangileri? gibi konular iş dünyasında olan ve kiralık hazır ofis isteyen tüm herkesin aklına takılan konular.

Çünkü hazır ofisler çok güzel ve pratik çözümler sunmakta. Özellikle pandemi sonrası bu alana birçok şirket yönelmiş durumda. Hazır ofis avantajları ve hazır ofis dezavantajları da olmak üzere aklınıza gelebilecek her şeyi bu yazımda kaleme aldım.

Hadi başlayalım hemen.

Hazır Ofis Nedir?

Hazır ofis örnek resmi

 

Hazır Ofis Nedir; Bireysel ofis açarak karşılamak zorunda olduğunuz birçok ağır maliyetlerden sizi kurtaran sadece kişisel bilgisayarınızı alıp çalışabileceğiniz, bir ofis için gerekli olan yazıcı, tarayıcı, faks, fotokopi gibi donanımların sağlandığı, modern mobilya ve çalışma alanı ile donatılmış, sözleşme sürenizce sadece size tahsis edilmiş, sekretarya, güvenlik ve temizlik hizmetlerinin düzenli bir şekilde sağlandığı, genellikle prestijli ve ulaşım problemi bulunmayan adreslerde kurulu ofis anlayışıdır.

Hazır ofis konseptinde; firmaların sunduğu hizmetlere göre değişmek ile birlikte size bir ofis tahsis edilir. Ofis içerisinde çalışma masası, çalışma koltuğu, yüksek hızda internet ve telefon gibi bir ofisin olmazsa olmazı araç gereçler bulunur.

Yazıcı, tarayıcı, faks, fotokopi cihazı gibi araçlar ortak kullanım alanlarında bulunabileceği gibi, sadece sizin ofisiniz içerisinde de bulunabilir. Yine ofisinizde modern mobilyalar bulunabileceği gibi bunlar da ortak kullanım alanlarında bulunabilir.

Firmalar ile yapacağınız anlaşma paketlerine göre bu faktörler değişkenlik göstermektedir. Tabi buna paralel olarak kiralama ücretleri de bu hizmetlere göre belirlenmektedir.

Çay, kahve veya diğer ikramlar genelde ortak kullanım alanlarında müşterilerin hizmetine sunulur. Firmalar olabildiğince prestijli ve ulaşım sorunu olmayan lokasyonlarda ofis hizmeti sunmaya çalışırlar. Tabi bu ofis hizmeti almak isteyen kişilere birçok kategoride büyük katkı sağlar.

Güvenlik çoğu hazır ofiste üst düzeydedir. Giriş çıkışlar güvenlik kamerası ile izlenir. Hazır ofisler genelde plazalarda veya şehirlerin önemli konumlarında bulunmaktadır. Bu sebeple girişlerde kart okuyucu veya parmak izi okuyucu sistemler kullanılır. Sekreter veya asistan olarak adlandırılan görevliler tarafından ofise gelen misafirler karşılanır. Kimlik bilgileri kayıt edilerek sizinle iletişime geçilir. Bu gibi prosedürler sayesinde ofisinizde herhangi bir güvenlik kaygısı yaşamazsınız.

Mobilya, emlak kiraları, teknoloji ve bilişim araç gereçleri, fatura giderleri gibi klasik ofis kullanımında ihtiyaç olan tüm kalemlerde maalesef büyük oranda fiyat artışları ortaya çıkmıştır.

Şirketler, freelancerlar, startuplar, küçük işletmeler kısacası iş dünyasında küçük veya büyük bir şekilde faaliyette bulunan çoğu iş kolu artan maliyetleri düşürmenin yollarını aramaya başlamışlardır. Bu durum klasik veya geleneksel ofis olarak belirtilen anlayışın terk edilmesinin en büyük sebeplerindendir.

Sabit ofis ihtiyacı olmayan, yasal adres, posta-kargo ve çağrı hizmetleri gibi ihtiyaçların karşılanmasını yeterli bulanlar ofis maliyetlerini klasik ofise göre çok büyük ölçüde düşüren sanal ofis kiralama hizmetlerini tercih etmişlerdir.

Ancak bazı girişimciler veya firmalar için sanal ofis yeterli olmamaktadır. Bunun yerine sabit ve donanımlı bir ofis daha çok işlerine yaramaktadır.  Bu tür kullanıcılar için kiralık hazır ofisler daha caziptir. Çünkü klasik ofise göre masrafları oldukça düşmektedir.

Peki kullanım oranı her geçen gün artan hazır ofis ne demek? Tüm yönleri ile yazımızda cevap bulabileceksiniz.

En İyi Hazır Ofis Firmaları ve Fiyatları

Teknoloji çok hızlı gelişmektedir, bu durum her türlü bilgiye çok kolay ulaşabilmeyi beraberinde getiriyor.

İlgi duyduğunuz bir alanda hemen kurs ve sertifika alarak yeterli donanıma sahip olduktan sonra işinizi kurabilmeniz mümkün. Üstelik sanal ofis ve hazır ofis gibi imkanlar sayesinde çok az maliyetle çok kısa sürede çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yeni girişimciler, freelancerlar veya faaliyet alanlarını genişletmek isteyen firmalar bu imkanları etkin bir şekilde kullanmaktalar.

Hazır Ofis kiralama firmaları ise hızla artan bu potansiyelin farkında. insanların ihtiyaçlarına yetişebilmek için sürekli kendilerini geliştirmeye ve olabildiğince çok lokasyonda ofis açmaya çalışmaktadır. Hatta bu alanda yeni yeni kurulan firmaların sayısı da oldukça artış göstermektedir. Sanal ofis kiralama hizmeti veren neredeyse bütün firmalar aynı zamanda hazır ofis kiralama hizmeti de vermektedir.

En iyi hazır ofis firmalarından bazıları şunlar;

eOfis
REGUS
WORKINTON
PLAZA CUBES
SERVCORP
KAMARA OFİS
ENDLESS OFFICE
OFFICE İSTANBUL
LEVENT OFİS

Şimdi en iyi hazır ofis firmaları ve hazır ofis fiyatlarını detaylı olarak inceleyelim.  Umarım kiralayacağınız ofisi seçmenizde size büyük katkısı olur.
Ayrıca kiralık hazır ofis için veya detaylı iletişim kurmak için TEKLİF AL butonuna tıklamanız yeterlidir.

1. eOFİS

eofis hazır ofis logosu

Ülkemizde hazır ve sanal ofis hizmeti alanında oldukça geniş kitleye hitap eden firmaların başında gelmektedir.  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Konya, Gaziantep, Kayseri ve Mersin şehirlerinde şubeleri vardır.

Mobilyalı ve altyapı kurulumu tamamlanmış şekilde hazır ofis ve prestijli yasal adres. Resepsiyon karşılama, telefon hattı ve cihaz tahsisi. Sekretarya, güvenlik ve temizlik hizmetleri. Ücretsiz çay, kahve veya atıştırmalık gibi ikramlar firmanın başlıca hizmetleridir.

Ayrıca 6000 civarında şirketten oluşan network ağında firmanızın tanıtımının yapılması. Onlarla işbirliği kurmanıza yardımcı olması. 32 adet A plazada ücretsiz olarak business lounge kullanımı. Belirli bir limite kadar istediğiniz lokasyonda ücretsiz toplantı odası ve çalışma masası kullanım imkanı da ayrıca müşterilerine sundukları hizmetlerdendir.

Eğer sık sık başka şehirlerde de çalışmak durumunda kalıyorsanız. eOfis firmasının lokasyon sayısı ve kapsadığı şehirlerin fazla olması size büyük avantaj sağlayacaktır.

Hazır ofis kiralama fiyatları 1.200 TL + KDV’den başlamaktadır.  Ayrıca aylık kira ödemenizin % 25’ i kadar ücret ödeyerek toplantı odası ve seminer salonu kullanım imkanı sunulmaktadır.

Avrupa Yakası Hazır Ofis Şubeleri

Levent Loft – Levent Hazır Ofis

Nurol Tower – Şişli Hazır Ofis

Quasar – Mecidiyeköy Hazır Ofis

Trump Towers – Şişli Hazır Ofis

Ataköy Towers – Ataköy Hazır Ofis

Beybi Giz – Maslak Hazır Ofis

Blackout – Şişli Hazır Ofis

Fatih Plaza – Fatih Hazır Ofis

Akbatı – Bahçeşehir Hazır Ofis

EGS Business Park – Yeşilköy Hazır Ofis

Aqua Florya – Florya Hazır Ofis

Mall of İstanbul – Başakşehir Hazır Ofis

Platform – Merter Hazır Ofis

Skyport – Beylikdüzü Hazır Ofis

Villa Fenerion – Balat Hazır Ofis

Axis İstanbul – Bayrampaşa Hazır Ofis

Durusu – Arnavutköy Hazır Ofis

Sıraevler – Beşiktaş Hazır Ofis

Grand Pera – Beyoğlu Hazır Ofis

Anadolu Yakası Hazır Ofis Şubeleri             

Metropol İstanbul – Ataşehir Hazır Ofis

Bahariye Plaza – Kadıköy Hazır Ofis

Ark 399 – Bağdat Caddesi Hazır Ofis

Akasya Tower Residence – Acıbadem Hazır Ofis

Hukukçular Towers – Kartal Hazır Ofis

Flora Suite Office – Kozyatağı Hazır Ofis

Exen İstanbul – Ümraniye Hazır Ofis

Emaar Square – Üsküdar Hazır Ofis

Buyaka – Ümraniye

Hazır Ofis Ankara

YDA Center – Söğütözü Hazır Ofis

Next Level – Söğütözü Hazır Ofis

Koç Kule – Söğütözü Hazır Ofis

Tepe Prime – Çankaya Hazır Ofis

Hazır Ofis İzmir                        

Ege Perla – Konak Hazır Ofis

Folkart Towers – Bayraklı Hazır Ofis

Hazır Ofis Antalya   

Remel Plaza – Muratpaşa Hazır Ofis

Hazır Ofis Bursa           

Ofis+ – Nilüfer Hazır Ofis

Hazır Ofis Gaziantep 

Koluman Tower – Şehitkamil Hazır Ofis

Hazır Ofis Kayseri                  

Ofisim Kayseri – Kocasinan Hazır Ofis

Hazır Ofis Konya

Kule Plaza – Selçuklu Hazır Ofis

Hazır Ofis Mersin

Global İş Merkezi – Yenişehir Hazır Ofis

2. REGUS

Regus hazır ofis logosu

Regus firması, hazır ofis kategorisinde yurtiçi ve yurtdışı hizmet veren en büyük firmaların başında gelmektedir. Yurtiçinde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Gaziantep illerinde şubeleri bulunmakta.

Eğer iş faaliyetleriniz yurtdışında da devam ediyorsa. Yurtdışına sıklıkla gidip geliyorsanız. Buradaki şube sayısı da dikkate alındığında Regus firması size cazip gelebilir. Binlerce lokasyonu sayesinde çok geniş üye katılımına sahiptir. Bu hacim kendilerinden hazır ofis hizmeti alan kişilere etkin bir networking imkanı sağlamaktadır. Bu da firmanın artı yönlerinden birisi.

Regus firmasında dilerseniz günlük, ayda 5-10 gün ya da yıllık ofis kiralayabilmeniz mümkün. Bu konuda müşterilerine yeterince esneklik sunmuşlar.

Hazır ofisinizde, mobilya, profesyonel resepsiyon ekibi posta yönetimi, güvenli teknoloji hızlı internet, kamu hizmetleri, temizlik ve güvenlik hizmetleri, ortak mutfak kullanımı, 7/24 ofis kullanım imkanı, günde iki saat toplantı odası kullanımı ve küresel business lounge ağına sınırsız ve ücretsiz erişim hakkı gibi hizmetleri alabilirsiniz.

Regus firmasının sağladığı lokasyon çeşitliliği ve hizmet kapsamı takdire değer. Ancak firma için olumsuz yorumlar da bir hayli fazla. İnternet kaynaklarında sözleşme, iletişim sorunu ve problemlere çözüm getirme gibi konularda yapılan şikayetler üzüntü verici. Dünya çapındaki firmanın hakkındaki bu şikayetlere bir an önce çözüm getirmesini dileriz.

Regus Firmasının Ülkemizdeki Hazır Ofis Lokasyonları ve Hazır Ofis Kiralama Fiyatları Şunlardır;

(Not: Aşağıda yazılı Hazır Ofis fiyatları başlangıç fiyatlarıdır. Firma ile 24 aylık sözleşme imzalamanız durumunda yararlanabilirsiniz.)

Hazır Ofis İstanbul Lokasyonları

Esas Kurtköy Aeropark Şubesi ( Pendik / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 600 TL

Maltepe Ofispark Şubesi ( Maltepe / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 800 TL

Fatih Sultan Mehmet Şubesi ( Ümraniye / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.080 TL

Buyaka Şubesi ( Ümraniye / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.190 TL

Palladium Office and Residence Building Şubesi ( Ataşehir / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.330 TL

Varyap Meridian Şubesi ( Ataşehir / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.190 TL

Nidakule Göztepe Şubesi ( Kadıköy / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.200 TL

Kısıklı Avenue Şubesi ( Şişli / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 880 TL

Kore Şehitleri Street Şubesi ( Ümraniye / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.010 TL

Selenium Plaza Şubesi ( Beşiktaş / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 810 TL

Orjin Maslak Şubesi ( Sarıyer / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.340 TL

Maya Akar Center Şubesi ( Şişli / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.130 TL

Kanyon AVM Şubesi ( Beşiktaş / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.350 TL

Büyükdere Avenue Şubesi ( Şişli / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.300 TL

Ofis Lamartine Şubesi ( Taksim-Beyoğlu / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.080 TL

Beybi GIZ Plaza Şubesi ( Maslak / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 630 TL

Trump Tower Şubesi ( Şişli / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.130 TL

UNIQ İstanbul Şubesi ( Sarıyer / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.230 TL

Kağıthane Ofis Park Şubesi ( Kağıthane / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 790 TL

Parima Plaza Şubesi ( Zeytinburnu / İstanbul ) – Başlangıç fiyatı aylık 860 TL

Hazır Ofis Ankara Lokasyonları 

Çankaya Şubesi ( Çankaya / Ankara ) – Başlangıç fiyatı aylık 530 TL

Armada İş Merkezi Şubesi ( Söğütözü / Ankara ) – Başlangıç fiyatı aylık 780 TL

Hazır Ofis İzmir Lokasyonu

Folkart Towers Şubesi ( Bayraklı / İzmir ) – Başlangıç fiyatı aylık 1.050 TL

Hazır Ofis Bursa Lokasyonu

Corner Plus İş Merkezi Şubesi ( Nilüfer / Bursa ) – Başlangıç fiyatı aylık 580 TL

Hazır Ofis Adana Lokasyonu

Mimar Semih Rüstem İş Merkezi Şubesi ( Seyhan/ Adana ) – Başlangıç fiyatı aylık 470 TL

Hazır Ofis Gaziantep Lokasyonu

Mithat Enç Street Şubesi ( Şehitkamil / Gaziantep ) – Başlangıç fiyatı aylık 530 TL

3. WORKINTON

workinton hazır ofis logosu

WORKINTON hazır ofis; ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Mersin şehirlerinde hizmet vermektedir. En önemli özelliklerinden birisi şehirlerin en önemli lokasyonlarında faaliyette bulunmasıdır.

Ulaşım kolaylığı, hazır ofis dizaynı ve modernliği, çay-kahve gibi limitsiz ikramları en çok beğenilen hizmetlerinden bazılarıdır. Tüm personelinin güler yüzlü ve samimi hizmet vermesi firma hakkındaki yorumlara bakıldığında oldukça memnuniyet verici.

Adınıza gelen telefonların Türkçe ve İngilizce olarak deneyimli bir asistan tarafından cevaplanması ve yönlendirilmesi. Ortak kullanım alanları ve toplantı odalarından faydalanma. Hızlı internet ve güvenlik unsurları hazır ofis kapsamında sunulan hizmetleridir.

Aylık 2.250 TL ile başlayan Hazır Ofis kiralama fiyatları, istediğiniz hizmetlere ve lokasyonlara göre değişmektedir. Kendilerine güvenin göstergesi olarak kişilere, istediğiniz zaman tercih ettiğiniz herhangi bir şubesinde 1 günlük ücretsiz olarak çalışma imkanı tanımaktadırlar. Dilerseniz bu imkandan faydalanarak firma hakkında ofis hizmeti alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.

Her şubesinde hafta sonu çalışma imkânı bulunmuyor. Hafta sonu sadece Cumartesi hazır ofisinizi kullanabilirsiniz. Cumartesi günü açık olacak şubelerini her ayın başında ve Cuma günleri sosyal medya hesaplarından müşterilerine duyurarak bilgilendirme yapılıyor. Eğer hafta sonları sık çalışıyorsanız bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

Workinton Hazır Ofis Firmasının Hizmet Verdiği Şehirler ve Lokasyonları;

Hazır Ofis İstanbul Avrupa Yakası

Levent 199 Plaza Şişli-İstanbul

Workinton Maçka/Nişantaşı

Maslak Veko Giz Plaza Sarıyer-İstanbul

Workinton Galata Beyoğlu-İstanbul

Sapphire AVM Kağıthane-İstanbul

Güneşli Balance Bağcılar-İstanbul

Carousel AVM Bakırköy-İstanbul

Hazır Ofis Ankara                                          

Via Flat Plaza Söğütözü-Ankara

Next Level AVM Çankaya-Ankara

Hazır Ofis İstanbul Anadolu Yakası

Workinton Buyaka Ümraniye-İstanbul

Workinton Kozyatağı AND Ataşehir-İstanbul

Inogar Art DasDas Ataşehir-İstanbul

Hazır Ofis İzmir

Bayraklı Tower – İzmir

Hazır Ofis Bursa

Workinton Nilüfer – Bursa

Hazır Ofis Mersin

Workinton Inogar Yenişehir – Mersin

4. PLAZA CUBES

plazacubes hazır ofis logosu

Ülkemizde hizmet veren en iyi hazır ofis firmalarından biri. Kendinize ait giriş kartı ile 7/24 ofisinizi kullanma imkânı var. Kiralama süresi ile ilgili bir dayatma yok. İhtiyacınız olan süre kadar kiralayabilirsiniz. Yönetici asistanı, aidat, elektrik, ısıtma, soğutma, temizlik ve güvenlik gibi tüm ofis hizmetleri firma tarafından karşılanır.

Önceden rezervasyon yapmanız kaydı ile toplantı odalarını kullanabilirsiniz. Diğer firmalardan farklı olarak istediğiniz takdirde sizin belirlediğiniz kişi sayısına göre ve sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda ofis bulma, tasarlama ve anahtar teslim hizmetleri de var.

Sınırsız çay, kahve ve sürpriz ikramlar. Tüm lokasyonlarında lounge kullanım imkânı. Uluslararası şirketler ve startuplar ile networking fırsatları da firmanın takdir toplayan hizmetleridir. Firmadan hizmet alanların yorumları incelendiğinde yüksek bir memnuniyet derecesine sahip.

Plaza Cubes,  hazır ofis kapsamında Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinde hizmet veriyor. Yurtdışında ise sadece Düsseldorf’da hizmetleri var.

1800 TL + KDV’den başlayan fiyatlarla hazır ofis kiralama hizmeti alabilirsiniz

Hazır Ofis İstanbul Avrupa Yakası                     

İZ PLAZA GİZ ( Maslak ) 2.650 TL

SUN PLAZA ( Maslak ) 2.900 TL

METROCITY İŞ MERKEZİ ( Levent ) 3.700 TL

NİDAKULE LEVENT ( Levent ) 3.850 TL

PAPİRUS PLAZA ( Kağıthane ) 1.800 TL

Hazır Ofis Ankara                                                 

VIA FLAT ( Söğütözü ) 1.800 TL

PARAGON TOWER ( Çukurambar ) 2.600 TL

Hazır Ofis İstanbul Anadolu Yakası 

AND PLAZA ( Kozyatağı ) 3.100 TL

PALLADIUM ( Ataşehir ) 2.500 TL

AKKOM OFİS PARK (Ümraniye) 2.100 TL

Hazır Ofis İzmir

MİSTRAL ( Bayraklı ) 3.000 TL

5. SERVCORP

servcorp hazır ofis logosu

SERVCORP daha çok yurtdışında etkin bir firmadır. Yurtiçinde ise sadece İstanbul’da hazır ofis hizmeti var. Ancak ofis hizmetlerinde yüksek memnuniyet derecesine sahiptir. Bu sebeple İstanbul’da ofis ihtiyacı olanlar veya yurtdışı bağlantılı faaliyet gösterenler tarafından güvenle tercih edilebilir.

Tam donanımlı güvenlikli ve  ses geçirmeyen özel ofis. Yüksek hızlı fiber internet. Her an teknoloji ekibine bağlanarak destek alabilme. IP telefonlar, ücretsiz aramalar, sesli mesaj sistemi, aynı anda 6 çağrıya kadar cevaplama ve yönlendirme. Dünya genelinde ve kendi şehriniz dışında diğer tüm lokasyonlarda her ay 5 gün ücretsiz özel ofis kullanımı. 7 gün 24 saat çağrılarınıza cevap verebilen, en az iki dil bilen asistan. Yine aynı şekilde Bilgi Teknolojileri Ekibinden yararlanma hazır ofis kiralayanlara sundukları hizmetlerden bazılarıdır.

Hazır Ofis kiralama fiyatları aylık 4.500 TL den başlamaktadır. Servcorp’tan hazır ofis kiralamak isterseniz, minimum sözleşme süreniz 1 aydır. Ayrıca 1 aylık kira tutarında depozito ödemeniz gereklidir.

İstanbul Hazır Ofis Noktaları Şunlardır;

Tekfen Tower ( Levent )

Louis Vuitton Binası ( Nişantaşı )

6. Kamara Ofis

kamara-ofis-firmasi

Kamara Ofis; mülkiyetleri kendilerine ait olan binalarda sadece İstanbul‘da hazır ofis hizmeti vermektedir.

Müşterilerinden sözleşmelerinde taahhüt istememesi. 1 ay önce haber vermek kaydıyla sözleşmeyi feshedebilme hakkı oldukça memnun edici.

Hazır ofis kiralayanlara; şık tam donanımlı mobilyalı ofis imkanı. Profesyonel sekreterya, hızlı internet bağlantısı. Mutfak kullanımı, ücretsiz çay ve kahve ikramı. Güvenlik hizmetleri, faks, fotokopi gibi ofis ekipmanları. Temizlik hizmetleri, elektrik, su, doğalgaz, klima vb. tüm masrafların firma tarafından karşılanması gibi hizmetler sunulmaktadır.

Önceden haber vermek kaydıyla 20 TL’den başlayan fiyatlarla lokasyonlarında toplantı salonlarını kullanmanız mümkün.

Hazır Ofis kiralama bedeli aylık 950 TL den başlamaktadır. Detaylı ücret bilgisi alabilmeniz için firma ile iletişime geçmeniz isteniyor.

Altıntepe, Altunizade, Bostancı, Beyoğlu, Şişli, Levent ve Kadıköy firmanın İstanbul’da hazır ofis hizmeti verdiği şubeleridir.

7. ENDLESS OFFICE

endlessoffices hazır ofis logosu

Endless Office, yurtiçinde İstanbul ve İzmir, yurtdışında Londra’da hazır ofis hizmeti vermektedir. İstanbul veya İzmir’de faaliyette bulunuyorsanız hazır ofislerinin prestijli ve ulaşım kolaylığı olan lokasyonlarda bulunması büyük avantaj.

Hazır ofis konseptinde; 7/24 ofis kullanımı ve modern ofis mobilyaları. Yönetici asistanı ve yüksek hızda internet. Otopark, güvenlik ve temizlik hizmetleri. Konuklarınızın karşılanması, networking ve iş birliği fırsatları. Kişisel gelişim konferansları, sınırsız tarama ve fotokopi. İçecekler ve ikramlar sundukları hizmetlerden bazılarıdır.

Hazır Ofis kiralama fiyatları aylık 2.500 TL den başlamaktadır. Depozito ücreti ise 2 aylık kira tutarı kadardır.

Hazır Ofis Hizmeti Verdiği Lokasyonlar Şunlardır;

 İstanbul Avrupa Yakası Hazır Ofis

Torun Center  Şişli-İstanbul

İstanbul Anadolu Yakası Hazır Ofis 

Vogue Business Center Ataşehir-İstanbul

Hazır Ofis İzmir

Folkart Towers Bayraklı – İzmir

8. Office İstanbul

office-istanbul-sanal-ofis-firmasi

Yurtiçinde sadece İstanbul, yurtdışında ise New York, Los Angeles ve Londra’da hazır ofis hizmetleri var. Firmanın geçmişi ve çalıştığı firmalar dikkate alındığında köklü bir geçmişe sahip diyebiliriz.

Hazır ofis kiraladığınız takdirde; Asistanlık hizmetleri, Modern ofis mobilyaları, dolap ve koltuklar. Size özel telefon numarası tahsis edilmesi. Çok fonksiyonlu yazıcı ve lcd tv. Bağımsız klima ve merkezi ısıtma sistemleri. 7/24 Office İstanbul tesisine erişim imkanı. Güvenlik ve temizlik hizmetleri. Misafirlerinizin karşılanıp ağırlanması. Diğer şirketler ve startuplarla networking fırsatları. Self servis çay-kahve ve ikramlar gibi başlıca hizmetleri alabilirsiniz.

Hazır ofis kiralama bedeli aylık 2.000 TL den başlamaktadır. Firma hazır ofis hizmeti alan müşterileri ile 3 aylık bir sözleşme yapıyor. Depozito ücreti ise 1 aylık hizmet bedeli kadar.

Toplantı odası kullanım hakkınız olduğu zamanlarda faydalanacağınız hizmetler şunlardır; Tam donanımlı toplantı odasını kullanma. Misafirlerinizin karşılanıp ağırlanması. Projeksiyon, flip chart ve yazı  tahtası. Yüksek hızlı internet, çay-kahve ve özel ikramlar. Yazıcı-faks ve tarayıcı olanakları.

İstanbul’da iki adet lokasyonda hizmet vermektedir, bunlar;

Zincirlikuyu-Beşiktaş/İstanbul ( Zincirlukuyu merkezinde kendilerine ait 7 katlı binada, 55 adet hazır ofis ve 6 adet toplantı odasının bulunduğu şubesidir. )

Maslak-Sarıyer / İstanbul  ( Maslak Giz 2000 Plazada, 13 adet hazır ofis ve 2 adet toplantı odasının bulunduğu şubesidir. )

9. Levent Ofis

[/vc_column_text][/vc_column]

leventofis hazır ofis logosu

Levent Ofis; hazır ofis hizmeti olarak sadece İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Hizmet kalitesinden duyulan memnuniyetler Levent Ofis firmasını sadece İstanbul’da bulunmasına karşı çok tercih edilen firmalardan biri konumuna getirmiş.

Yeni iş kurmak isteyenlere yasal prosedürler, şirkete özel hat, şirket kurulumu gibi konularda yol göstererek oldukça yardımcı oluyorlar. Bu konuda çok olumlu geri dönüşler olmuş. 

Ulaşım kolaylığı ve ikramlardaki cömertlikleri. Çalışanlarının kişilere karşı güler yüzlü ve samimi davranması. Ofis ortamlarının rahatlığı yine en çok takdir toplayan hizmetleri olmuş. 

Firmanın hazır ofis konseptinde sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır; resepsiyon ve limitsiz yüksek hızda internet. Yazıcı tarayıcı gibi ekipmanlar. Birinci sınıf mobilyalar. işyeri giriş çıkışlarının parmak izi okuyucu ile yapılması. Güvenlik hizmetleri ve temizlik hizmeti. Starbucks filtre kahve veya Türk kahvesi gibi kaliteli ikramlar. İsteğe göre lcd tv ve uydu yayını, network desteği, sunum ekipmanları.

Hazır ofisten yararlanabileceğiniz saatler 09.00 – 19.00 arasıdır. Ayrıca bu saatler aralığında 4 saat toplantı odası kullanım hakkınız bulunmakta.

Hazır ofis fiyatları aylık 1.800 TL + KDV’ den başlamaktadır. Çağrı hizmetleri ekstra ücrete tabi tutulmuş. Eğer bu hizmeti almak isterseniz ayrıca ayda 100 TL + KDV ödemeniz gerekir.

Hazır Ofis İstanbul Lokasyonları Şunlardır;

 1. Levent Şubesi Levent-Kağıthane/İstanbul
 2. Levent Şubesi Levent-Kağıthane/İstanbul
[/vc_row]

İstanbul Hazır Ofis Firmaları

İstanbul, Avrupa’nın en büyük metropol kentlerinden biridir. Bu sebeple yurtiçi ve yurtdışı bağlantılı binlerce firma hizmet vermektedir.

Bu geniş iş hacmi, zengin üretim ve hizmet kaynaklarının varlığı, coğrafi konumu, diğer şehirlerle olan güçlü iletişimi birçok firma veya şirketin merkezlerini bu şehirde kurmasına, faaliyetlerine burada başlamasına neden olmuştur.

Bu zengin iş kaynağından yararlanmak isteyen bir çok kişi, geçmişten buyana İstanbul’a iş kurmak, yeni iş alanlarına yönelmek için göç etmektedir.

İstanbul, emlak piyasası ve ulaşım giderleri bakımından değerlendirildiğinde ise ülkenin en pahalı şehri konumundadır. İşyeri kiralarının çok yüksek olması. Özellikle kısıtlı bütçe ile yeni iş kurmak isteyenlerin önünde en büyük engellerden birisi.

Hazır ofis İstanbul firmaları ise tam bu noktada kişilerin imdadına yetişmekte. Prestijli ve ulaşımı kolay noktalarda normal kira bedellerinden çok daha uygun fiyatlara kişiler hazır ofis kiralayabilmekte.

Bu kolaylık yeni iş kollarının oluşmasında, işleri kötüye giden firmaların maliyetlerini küçülterek yeniden iş hayatına tutunmasında ve mevcut firmaların kendilerini geliştirmesinde büyük rol oynamaktadır. Aynı zamanda iş hayatına atılmak isteyen veya iş değişikliği yapmak isteyen kişileri de maliyet riskini minimum düzeylere çektiğinden dolayı cesaretlendirmektedir.

İstanbul hazır ofis firmaları başta olmak üzere bazı büyük şehirlerimizde hangi firmalar hazır ofis kiralama hizmeti veriyor yazımın devamında açıklamaya çalıştım. Umarım sizler için faydalı olur.

Hazır ofis İstanbul denince; WORKINTON, ENDLESS OFFICE, Plaza Cubes, eOfis, Kamara Ofis, Regus, Levent Ofis, Servcorp ve Office İstanbul akla gelen ve kaliteli hizmet veren firmaların başında gelmektedir.

Ankara Hazır Ofis Firmaları

İstanbul’dan sonra ülkemizde en yaygın olarak faaliyet gösteren hazır ofis Ankara firmalarıdır.

Tüm Anadolu için merkezi yapısı olması, nüfus yoğunluğu, iş sektöründeki çeşitlilik, diğer şehirlere olan ulaşım kolaylığı gibi olumlu sebepler hazır ofis firmalarının bu şehirde de yoğunlaşmasına neden olmuştur.

Bunun yanında işyerleri için yüksek kira bedelleri ve ofis açmanın getirdiği yüksek maliyetler de hazır ofis firmalarına duyulan ihtiyacı arttırmıştır.

Ankara hazır ofis firmaları, şehrin önemli lokasyonlarında, uygun maliyetlerle, tam donanımlı hazır ofis imkanları sunarak çok geniş bir kitleye hizmet vermektedir. Kişilerden alınan geri dönüşler incelendiğinde bu konuda memnuniyet derecesi hayli yüksek.

Regus, Plaza Cubes, WORKINTON, eOfis ve ENDLESS OFFICE firmaları hazır ofis Ankara denilince en geniş kitleye hizmet veren firmalardandır.

İzmir Hazır Ofis Firmaları

En büyük özelliği sürekli dinamik yapıya sahip bir şehir olmasıdır. Şehirde faaliyet gösteren firmaların ithalat ve ihracat hacmi her geçen gün artmaktadır.

Bir çok iş kurmak isteyen ya da yeni iş alanlarına yelken açmak isteyen kişi yada şirketlerin son zamanlarda en çok tercih ettiği şehirlerin başında İzmir gelmektedir. Hazır ofis İzmir firmaları bu potansiyelin farkında ve bu sebeple her geçen gün firma sayısı yada firmaların şube sayısı artış göstermektedir.

İzmir hazır ofis firmaları; Folkart Towers ve Mistral Tower gibi şehrin en önemli lokasyonlarında kişilere ofis imkanı sunmaktadır. Her geçen gün gerek ofis maliyetlerinin yükselmesi sebebi ile gerekse insanların yeni iş kurma çabaları ile hazır ofis ihtiyacı artmaktadır. Hazır ofis İzmir firmaları da bu doğrultuda kendilerini geliştirmeye, şube sayılarını arttırmaya çalışmaktadır.

İzmir hazır ofis firmalarının en başında; Regus, eOfis, WORKINTON, ENDLESS OFFICE ve Plaza Cubes gibi firmalar gelmektedir.

Bursa Hazır Ofis Firmaları

Bursa, tekstil ve otomotiv sanayinin de etkisi, mobilya sektöründeki başarısı ile her geçen gün daha da gelişmekte. Özellikle kış turizmi de şehri yılın her mevsimi ziyaret edilen konuma sokmakta.

Bütün bu olumlu gelişmeler şehirde faaliyet gösteren yüzlerce şirkete, girişimciye destek sağlarken, freelancer olarak çalışan bir çok kişiye de iş alanı açmıştır. Hazır ofis Bursa firmaları çeşitlilik olarak şuan için yeterli seviyede değil bunda pandemi süreci de etkili.

Ancak diğer şehirlere göre az sayıda bulunan Bursa hazır ofis firmalarının verdikleri hizmetler ve karşılığındaki müşteri memnuniyetleri oldukça sevindirici.

WORKINTON, Regus ve eOfis hazır ofis Bursa denilince tercih edilen en çok firmalardan birisidir.

En iyi hazır ofis firmaları ve sundukları hizmetler nelerdir detaylı olarak açıkladık. Şimdi Hazır ofis yasal mıdır? İşyeri Adres Değişikliği Nasıl Olur? Hazır ofis avantajları ve hazır ofis dezavantajları nelerdir? gibi en çok merak edilen başlıklara göz atalım. 

Hazır Ofis Yasal Mı? İşyeri Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirteyim; gerçek veya tüzel kişiler işyeri adreslerinde değişiklik yaptığında bu değişiklik sonucunda başka bir vergi dairesinin yetki alanına girerse o vergi dairesi ile yeniden işe başlama gibi sayılmakta ve bu durumda sizden şirketiniz ile ilgili birçok evrak tekrar istenmekteydi.
19 Ekim 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile;

Kişilere hem elektronik ortamdan adres değişikliği için başvuru hakkı tanınmış. Hem de ister aynı ilde olsun ister farklı ilde olsun çalıştığınız vergi dairesi değiştiğinde yeni vergi dairenize yapacağınız müracaat, yeni işe başlama olarak değil adres değişikliği olarak kabul edilmektedir. Bu sayede şirketiniz ile ilgili tüm evrakları sil baştan ibraz etmek durumunda kalmıyorsunuz.

Eğer ilk defa şirket kuruyorsanız ve bu sebeple hazır ofis kiralıyorsanız, vergi dairesine bildirim yapmak zorundasınız.

Hazır ofis olarak kiraladığınız adresi, bu adresin bağlı bulunduğu vergi dairesine bildiriyorsunuz. Bu bildirimi kendiniz İnteraktif Vergi Dairesi sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi dilerseniz vekalet vereceğiniz mali müşaviriniz de yapabilir. Bazı firmalar bu konuya hiç girmek istemez, bazı firmalar ise kendi mali müşavirleri var, onlara vekalet vererek de siz hiç uğraşmadan bu işlemleri yapabiliyorsunuz.

Diyelim ki şirketiniz kurulu, siz homeofis olarak çalışıyordunuz veya klasik ofisiniz vardı ve sonuç olarak hazır ofis kiralamaya karar verdiniz, bu durumda adres değişikliği yapmanız gerekiyor. Yine hazır ofis olarak kiraladığınız adresi, bu adresin bağlı bulunduğu vergi dairesine kendiniz veya mali müşaviriniz aracılığıyla bildirmek durumundasınız.

Vergi dairesine yaptığınız bildirimin ardından vergi memurları birkaç güne kadar bildirdiğiniz adrese yoklama için gelir.

Burada amaç;

 • Verdiğiniz bilgilerin doğru olup olmadığı,
 • Şirketinizin faaliyet alanı ile adresinizin uyuşup uyuşmadığı,
 • Şirket yetkilisinin adreste olup olmadığı gibi konuları tespit etmektir.

Siz veya vekalet verdiğiniz kişi ofiste bulunarak, gelen vergi memurlarına şirketinizle ilgili evrakları gösterdiğinde, yeni kurulan şirketinizin adres tanımlanması gerçekleşmiş olur.

Tavsiye; Bu konuda vergi dairelerinin yoğunluğuna göre işyerinize gelme süresi değişebilir. Ayrıca uygulamada bazı vergi dairelerinin yoklama sırasında şirket yetkilisini görmek istediği, vekalet verdiğiniz mali müşaviri kabul etmediği zorluk çıkardığı gibi şikayetler var. Vergi dairesi ile ne zaman gelebilirler? Yoklamada mali müşaviri kabul ediyorlar mı? gibi konuları görüşerek hareket etmekte fayda var.

Hazır ofis yasal mı? Ülkemizdeki mevzuatlara göre hazır ofis olarak kullanılan adresin;

 • İş yeri adresi olarak belirtilmesinde,
 • Önceki işyeri adresinizin hazır ofis adresinize taşınmasında,
 • Hazır ofis adresinizin yasal ve tebligat adresi olarak kullanılmasında,

bir problem yoktur. Yani hazır ofis yasaldır.

Hazır Ofisi Kimler Kullanabilir?

Hazır ofis kullanıcılarına örnek resim

Bir kaç madde ile belirtelim. Bakalım siz kendinizi hangi maddede bulacaksınız.

Hazır ofisi kimler kullanır;

 • Hazır ofis kullanımı için herhangi bir meslek kısıtlaması yoktur. Bilişim ve yazılım şirketleri, avukatlar, mühendisler, mimarlar, tasarımcılar ihtiyacı olan her meslek gurubu kullanabilir.
 • Freelance çalışanlar veya yeni girişimciler direk klasik ofisin getirdiği yüksek maliyetten korunma, sekretarya görevini üstlenecek personel temini, temizlik ve güvenlik hizmetleri, fatura takipleri gibi iş yükünün altına girmek istemeyerek hazır ofis kiralayarak işlerini yürütebilirler. Böylece enerjilerini kendi iş faaliyetleri üzerinde yoğunlaştırabilirler.
 • Homeofis olarak çalışan ancak ailesinin ve kendisinin özel hayatı, aile güvenliği, evindeki çalışma alanlarının yetersizliği gibi nedenlerden dolayı müşterileri ile ofis ortamında görüşmek veya toplantı yapmak isteyen kişiler.
 • Sanal ofis kullanmasına karşın işlerinin genişlemesi ile faaliyet alanını büyütmek isteyenler veya online olarak satış yapmasına rağmen sabit bir ofis ihtiyacı doğan kişiler.
 • İş dünyasındaki veya çalışma alanındaki ekonomik krizlerden olumsuz etkilenerek maliyetlerini ve gider kalemlerini düşürmek isteyen şirketler. Buralardan sağlayacakları tasarruflar ile yaşadıkları ekonomik problemleri daha hızlı çözme fırsatı yakalayabilir.
 • Ana merkezleri dışında farklı illerde yada bölgelerde şube açmak isteyen firmalar. Örneğin İstanbul merkezli bir yazılım şirketi, İzmir’de de kendisini temsil eden bir şube açmak isteyebilir. Bu durumda klasik ofise yüksek bir bütçe ayırmak yerine hazır ofis tercihinde bulunmak daha mantıklı olacaktır.
 • İşleri gereği sık sık şehir yada bölge değiştirmek durumunda olan kişi yada firmalar. Örneğin pazarlamacılar, yeni fırsat veya pazar alanı neredeyse oraya yoğunlaşacaklardır.

Hazır Ofis Maliyetleri Nasıl Düşürür?

Hazır ofis maliyetleri düşürerek tasarruf yapmanızı sağlar ile ilgili görsel

Klasik Ofis yerine Neden Hazır Ofis. Hangi maliyetlerim düşer gelin birlikte inceleyelim!!!

Hazır ofis kullandığınızda sizi zor durumda bırakan bir çok masrafınızın düştüğünü göreceksiniz. Hatta bazı masraflar var ki ufak gibi görünse de aylık yada yıllık olarak hesaplandığında yüksek miktarlara ulaşabilmektedir.

Hazır ofis hangi maliyetleri düşürür? 

Kira Maliyeti

Klasik ofis kiraladığınız zaman eğer şehrin gözde, merkezi bir konumunda değil ise biraz daha düşük kira ödeyebilirsiniz ancak müşterileriniz ile sık sık görüşmek zorunda iseniz bu ulaşım sorunu işinizi olumsuz etkileyebilir. Eğer ulaşımı kolay merkezi bir konumda klasik ofis kiralarsanız bu durumda da yüksek kira maliyetlerini yüklenmek durumundasınız.

Hazır ofis lokasyonları genellikle plazalarda, şehrin gözde Alışveriş Merkezlerinde veya toplu ulaşıma yakın merkezi konumlarda bulunmaktadır. Klasik ofise göre çok daha düşük maliyete bu konumda bulunan ofisleri kiralayabilmeniz maliyetleri düşürme noktasında en önemli avantaj kısmını oluşturmaktadır.

Personel Maliyeti

Klasik ofis kiraladığınız zaman çağrılarınıza cevap verecek, kargo-postalarınızı karşılayacak, gelen-giden evrak takibini yapacak, siz ofiste olmadığınızda gelen müşteri yada misafirlerinizi ağırlayacak yardımcı bir personele ihtiyacınız olabilir. Bu personelin maaşı ve sigortası da önemli bir gider kalemidir.

Hazır ofis kiralama hizmeti veren firmalar, size bu konuda yardımcı olacak personel görevlendirir. Hatta bazı firmalar bu görevlinin en az iki dil bilen, çok daha eğitimli bir personel olmasına özen gösterir. Asistan olarak görevlendirilen bu personelin maaşı ve tüm giderleri firma tarafından karşılanır. Siz de bu konuda önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz. 

Fatura Maliyetleri

Klasik ofis kiraladığınız takdirde, elektrik, su, doğalgaz, internet gibi hizmet aldığınız tüm sektörlerin faturalarını siz ödersiniz. Tüm faturalar göze alındığında ortalama aylık 2.000 TL yer varan maliyetler söz konusu olabilir.

Hazır ofis konseptinde tüm bu faturaları günü güne takip etmek ve ödemek firmanın sorumluluğundadır. Bu giderlerden de kurtulmuş olursunuz. 

Ofis Mobilyaları ve Dizaynı

Klasik ofiste; çalışma masası, çalışma koltuğu ve mobilya takımı herkesin bütçesine göre dizayn edilen bir unsurdur. Hatta bazı firmalar için prestij göstergesi olarak görüldüğünden oldukça modern tarzda dizayn edilmeye çalışılır. Bu durumda oldukça fazla bütçe ayırmanız gerekir.

Hazır ofis kiralama firmaları, modern mobilya ve aksesuarlardan oluşan tasarımlarla müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Tabi aylık ödeyeceğiniz miktarlara göre, bu ofislerin büyüklüğü ve dizaynı değişmektedir. Size gerek bütçe, gerek ofisin büyüklüğü ve dizaynı olarak hangisi daha çok hitap ediyorsa onu seçerek bu kategoride de maliyetlerinizi oldukça aşağı çekmiş olursunuz.

Ofiste Kullanılan Araç ve Gereç Maliyetleri

Klasik ofiste; Bilgisayar, yazıcı, faks, tarayıcı, fotokopi cihazı, telefon gibi teknolojik araç ve gereçler işin yürütülmesindeki en önemli araç gereçlerdir. Bunlar ne kadar güncel olursa alacağınız performans da o kadar yüksek olur. Bu cihazların hemen hemen hepsi dolar kuru üzerinden satış fiyatları belirlendiği için her geçen gün fiyatları giderek artmaktadır. Dolayısıyla firmalar için önemli gider kalemlerindendir.

Hazır ofis kiraladığınızda sadece kişisel bilgisayarınızı almanız yeterlidir. İhtiyacınız olan diğer elektronik cihazlar firmalar tarafından temin edilmektedir. Üstelik bu cihazların tamir ve bakımları da firmalar tarafından karşılanmaktadır. Bu alanda da hatırı sayılır bir tasarruf söz konusudur.

Kira Stopajı ve Emlak Komisyonu

Hepimizin bildiği ve karşılaştığı gibi klasik ofisi eğer bir emlakçıdan kiralamak durumunda kalırsanız, en az bir kira bedeli kadar miktarı emlakçıya ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca günümüzde yüksek miktarlarda da depozito veya birkaç aylık peşin kira da istenebilmektedir. İşyeri kirası söz konusu olduğunda, bu miktara göre belirlenen Kira Stopajını da siz ödemek zorundasınız.

Ancak hazır ofis kiraladığınızda hiçbir firma sizden emlakçı komisyonu talep etmez. Bazı firmalar sizden depozito talep edebilir. Fakat bu depozito miktarı tabi klasik ofise göre daha cüzi miktarlardadır.

Hazır ofis kiraladığınızda sözleşmenizde kira bedelinin net gider olduğunu belirtirseniz Kira Stopajı ödemezsiniz.

Güvenlik ve Temizlik Giderleri

Klasik ofisinizin bulunduğu yerde eğer güvenlik hizmetleri yoksa böyle bir maliyet söz konusu değildir elbette ancak bu durumda artan suç oranları ve suç çeşitliliği dikkate alındığında sizin için büyük bir sorun olabilir. Ofisiniz güvenlik hizmeti bulunan bir noktada ise bu maliyetlerin ortak karşılanabilmesi için genelde aidat toplanır, temizlik ortak sağlanıyorsa bu giderler de aidata dahil edilir.

Hazır ofis firmaları genelde prestijli plaza ve AVM’ lerde faaliyet gösterdiğinden güvenlik hizmeti en üst düzeydedir. Hemen hemen her alan güvenlik kamerası ile izlenir, misafir girişlerde kimlik kaydı alınır ve size haber verilir.

Personel girişleri kart ya da parmak izi okuyucu cihazlarla sağlanmaktadır. Temizlik hizmetleri düzenli olarak görevliler tarafından yerine getirilmektedir. Tüm bu hizmetler karşılığında sizden ekstra bir ücret talep edilmez. Tüm bu masraflar kiralama hizmeti veren firmaya aittir.

Bazı hazır ofis kiralama firmaları plaza, iş merkezleri yerine kendilerine ait özel binalarda hizmet verir. Tabi onlar da güvenlik konusuna en üst düzeyde özen gösterir. Güvenlik kamerası, personelin giriş kartı ile binaya girebilmesi gibi güvenlik unsurları bu tür konumda hizmet veren firmalar için de geçerlidir.

Çay, Kahve ve İkramlar

Bu kategorideki maliyet sizin ofisi kullanım sıklığınıza, ofiste müşterilerle yaptığınız toplantı ve görüşme sayısına göre değişir.

Türk misafirperverliğinde çay, kahve ve ikramlar önemli bir yer tutmaktadır. Bunun dışında kendimiz veya personelimiz de çalıştığı sürelerde genelde çay-kahve molasına ihtiyaç duyar ve bu dinlenme performansımızı olumlu derecede arttırır.  Klasik ofiste bu maliyetleri siz karşılarsınız, kullanım yoğunluğuna göre hatırı sayılır bir maliyet oluşabilir.

Hazır ofis kiralama firmaları çay, kahve ve ikramları ortak kullanım alanlarında kendileri sunarlar ve maliyetlerini kendileri karşılarlar. Hatta bazı firmalar bu konuya çok önem verdikleri için kahvelerinin lezzeti veya ikramlarının çeşitliliği noktasında çok olumlu yorumlar almışlardır. Sırf bu alandaki cömertliklerinden dolayı tercih edilen firma sayısı da oldukça fazladır.

Klasik Ofis yerine Hazır Ofis tercih edersek hangi maliyetlerimiz düşer, ne gibi tasarruflar sağlayabiliriz elimden geldiğince ifade etmeye çalıştım. Umarım ikisi arasında karar vermenize büyük katkısı olur.

Klasik Ofis, Sanal Ofis ve Hazır Ofis konseptinde maliyetler konusunda kafanıza takılan her türlü sorunuzu yorumlar kısmından iletebilirsiniz…

Ayrıca sanal ofis kiralama konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruların cevabını Sanal Ofis Nedir isimli yazımızda bulabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda bu alanda yazılmış en iyi yazı olduğunu göreceksiniz.  

Hazır Ofis Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hazır ofisin avantajları nelerdir simgeleyen görsel

Alışıla gelmiş klasik ofisiniz yerine neden hazır ofis kiralama yapalım? Bu bölümde hazır ofis avantajları ve hazır ofis dezavantajlarından detaylı olarak bahsedeceğim. Neden hazır ofis? Hangi ofisi seçmeliyim? Eminim karar vermenizde yardımı olacaktır.

Hazır Ofis Avantajları (Neden Hazır Ofis)

Genel hatları ile hazır ofis avantajları olarak sayabileceklerimiz şunlardır;

Tüm Maliyetler

Kira bedeli, mobilya masrafları, fatura giderleri, ofis araç ve gereçleri, güvenlik hizmetleri gibi tüm kategorilerde maliyetleriniz düşmesini sağlar. Buradan sağlayacağınız tasarruflarla işinizde daha verimli alanlara yatırım yapabilirsiniz veya eğer bir ekonomik krizle karşı karşıya iseniz daha güçlü çıkabilirsiniz.

Adres ve Ulaşım Kolaylığı

Prestijli bir konumda bulunan iş yeri her sektörde önemli bir vitrindir. Müşterilerinize karşı ilk izlenimin oluştuğu ve büyük ölçüde onların size güvenip güvenmeyeceğini test ettiği aşamadır.

Hepimiz gideceğimiz yere bir an önce ulaşmak isteriz değil mi? Yoğun trafikte geçirdiğimiz süre ne kadar çok olursa o kadar çok strese girer ve zaman kaybederiz.

Hazır Ofis kiralama firmaları bu hassasiyetleri iyi bildikleri için şehrin gözde semtlerinde veya ulaşım kolaylığı bulunan lokasyonlarda ofis hizmeti sunmaya çalışırlar.

Profesyonel Asistan

Firmanıza gelen çağrılara cevap veren, siz olmadığınızda ofisinize gelen misafirlerinizi karşılayan personelin güler yüzlü olması, diksiyonu, eğitimi önemli bir unsurdur. Çünkü bu aşama sizin kontrolünüz dışında gerçekleşir. Yaşanan olumsuz bir telefon görüşmesi, karşılama veya iletişim bozukluğu işlerinizi çıkmaza sokabilir.

Hazır Ofis firmaları ise sizin için görevlendirilecek, Asistan yada Sekreter olarak adlandırılan bu personelin seçiminde çok titiz davranırlar. Kendi kalitelerini de müşterilerine yansıtabilmek adına, bu personelin birkaç yabancı dil bilmesine, referanslarına, iletişim, bilişim ve diksiyon alanındaki eğitimlerine çok önem vererek seçim yaparlar.

Birçok Şehirde Ofis İmkânı

Eğer faaliyette bulunduğunuz iş gereği, başka semtlerde, başka şehirlerde hatta yurtdışında da çalışmak durumunda iseniz Hazır Ofis bu alanda da imdadınıza yetişebilir.

Örneğin Ankara’da hazır ofis kiraladınız ancak yaşanan bir gelişmeden dolayı İzmir’de de ofis ihtiyacınız oldu, görüşme ya da toplantı yapmak durumunda kaldınız. Hazır ofis kiralama firmanızın eğer bu şehirde şubesi varsa ofis ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz.

Eğer farklı şehirlerde sık sık işiniz gereği görüşme yapıyorsanız, hazır ofis kiralayacağınız firmayı seçerken bu şehirlerde lokasyonu olup olmadığını inceleyerek seçmenizi tavsiye ederim.

Güvenlik Hizmetleri

Suç çeşitliliği ve suç oranları her geçen gün tüm dünyada artmaktadır. Bu sebeple güvenlik unsuru da insanların bu alandaki ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına sürekli geliştirilmektedir. Hazır ofis firmaları güvenlik hizmetleri konusunda oldukça başarılı. Kaliteli görüntü sağlayan güvenlik kameraları, personel girişlerinin sağlandığı parmak izi veya kart okuyucular, personel dışında gelen şahısların binaya girmeden önce eğitimli güvenlik personelleri tarafından kontrol edilmesi, herhangi bir suç oluşumuna karşı binaya giriş kayıtlarının alınması, alarm sistemleri gibi müşterilerine hizmetler sunmaktalar. Böylece kişilerin güvenlik kaygısı duymadan sadece işlerine odaklanmaları hedeflenmektedir.

Değişim Kolaylığı ve Risk Faktörü

Özellikle freelancer ve startup çalışanlar faaliyette bulundukları iş kolunun ne kadar büyüyebileceğini, beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağını, seçtikleri işin o şehirde ne kadar rağbet göreceğini ilk etapta kestiremeyebilir. Bu sebeple klasik ofis kiralamak yerine hazır ofis kiralayarak bu maliyet riskini minimize etmiş olursunuz.

Örneğin yaşam koçluğu yapıyorsunuz, Ankara’da istediğiniz ölçüde hedef kitleye ulaşamadınız, İzmir’de denemeye karar verdiniz hazır ofis konseptinde işyerinizi bu yöne kaydırmak çok daha ucuz maliyetli ve daha az zaman gerektirir.

Şirket kurmayı düşündüğünüz sektörde, işler beklediğiniz gibi gitmedi vazgeçme kararı aldınız, klasik ofis kiralamış olsaydınız en az bir yıllık işyeri kirası, ofise donatmış olduğunuz mobilya maliyeti, elektronik araç ve gereçlerin maliyeti de sizi zarara uğratacaktı, ancak hazır ofis kiralamış iseniz bu zararınız çok daha az olacaktır. Hatta şansınızı başka sektörde deneme fırsatınız da olacaktır.

Ya da olumlu yönden bakalım, seçtiğiniz sektörde işler çok iyi gitti, aynı hizmeti diğer şehirlerde de şube açarak vermek istediniz, hazır ofis kiralayarak hızlı ve daha az maliyetle hemen o şehirde de faaliyete geçebilirsiniz.

Sosyalleşme ve Networking Ağı

Özellikle Z kuşağı iletişime ve yeniliklere çok açık bir nesil. Sanal ofis – hazır ofis hizmeti alan kişi yada firmaların ortak kullanım alanlarında birbirleri ile kurdukları iletişim, yardımlaşma, bilgi alış verişi onların iş kolunda sosyalleşmesine büyük katkı sağlamıştır. Geçmişimizden gelen komşu esnaflık kültüründeki yardımlaşma bu alanda da etkili bir şekilde uygulanmaktadır.

Kiralama hizmeti veren firmaların oluşturdukları networking ağı sayesinde daha geniş kitlelere kendilerini ve faaliyetlerini tanıtma imkanı doğmuştur.

Hazır Ofis Dezavantajları

Bir çok konuda karar alırken hem artı hem de eksi yönlerini bilmek gerekir. Aksi taktirde deneme yanılma yöntemi ile hareket etmek zorunda kalırız. Bu yüzden hazır ofis dezavantajları nelerdir? Bir kaç madde ile açıklamak istiyorum;

 • Uzun yıllar bir ofisi kullanacaksanız, bu durumda klasik ofis tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Çünkü hazır ofise ödeyeceğiniz aylık kira ücreti, klasik ofis kurmanızda harcayacağınız mobilya, elektronik araç ve gereç maliyetlerini amorti edebilir.
 • İstediğiniz saatte girip çalışabilmek, toplantı yapmak, müşterileriniz ile görüşmek klasik ofiste daha kolaydır. Hazır ofiste uymanız gereken saatler ve kurallar vardır. Özellikle toplantı için bir çok firmada önceden randevu oluşturmak durumundasınız.
 • Klasik ofiste görevlendireceğiniz sekreter sizi daha yakından tanır. Dolayısıyla hangi müşterilerinizle hangi mesafede olduğunuzu, hangi konularda taviz verip veremeyeceğinizi, hangi gelişmelerin sizin için daha acil veya önemli olduğunu daha iyi bilir. Bu durum size işinizde daha çok avantaj sağlayacaktır.
 • Hazır ofis kiralama hizmeti aldığınız binada veya katta, başka firmalardan da hazır ofis kiralayanlar olacaktır. Bu firmalar sizinle aynı iş kolunda ise;  en yakınınızda müşterilerinize bir tercih imkânı daha sunulmuş olur. Bu durum size dezavantaj olabilir.

Hazır Ofis Nasıl Kiralanır?

Hazır ofis ile ilgili neredeyse tüm konulara değindik. Bilgi sahibi olduk. Peki hazır ofis nasıl kiralanır. Bilmeyenler için kısaca bu hususta da açıklama yapmakta fayda var.

Yeni bir hizmet sektörü sayılmasına rağmen, ülkemizde hazır ofis kiralama hizmeti veren firmaların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Hatta firmaların kendilerini geliştirmesi ile hizmet verdiği şehir ve lokasyon sayısı da hızla artmaktadır.

Hazır Ofis kiralama hizmeti veren firmalar ile yüz yüze görüşerek size tahsis edilecek ofisi ve ortak kullanım alanlarını görerek karar vermenizi tavsiye ederim. Bunun yanında tabi ki  firmaların web sitelerinde belirttikleri telefon ve iletişim formları ile irtibat kurarak da kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Sonuç olarak eğer firmanın size sunduğu hazır ofis hizmetleri ihtiyacınızı karşılıyor ise ve şartlar konusunda anlaşma sağlıyorsanız, sözleşme imzalama ve ücretini ödemeniz akabinde kısa bir süre içerisinde hazır ofisiniz size tahsis edilecektir.

Hazır Ofis kiralarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Bu konudaki yazımızı okuduğunuz takdirde, hizmet alacağınız firmayı belirlemenize büyük katkısı olacaktır.

Hazır Ofis Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hazır ofis kiralayan ekip görseli

Hazır ofis kiralarken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Kaç kişi ile çalışmayı planlıyorsunuz? Firmanın size önerdiği hazır ofisin büyüklüğü sizin personel sayınıza yeterli mi?
 • Hazır ofisiniz hangi şehirde olacak? Faaliyet alanınıza göre başka şehirlerde de çalışmanız gerekiyor mu? Bu noktada karar verdikten sonra firmayı seçmelisiniz. Çünkü her firma size çalışmayı planladığınız semt ya da şehirde ofis imkânı sunamayabilir.
 • Firmadan hizmet alanlar memnun mu? Firma hakkında şikayetler var mı? Eğer varsa ne gibi çözümler getirilmiş? Bu konuları açık internet kaynaklarından araştırabileceğiniz gibi, firmaların hizmet verdiği şirketlerle de görüşüp fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.
 • Hazır ofis olarak kullanacağınız yerin adresi ve ulaşım kolaylığı nasıl, sizin çalıştığınız iş sektörüne uygun mu?
 • Firmanın hazır ofis konseptinde size sunduğu hizmetler nelerdir? Paket halinde ise paket kapsamları ve ücretleri uygun mu?
 • Hazır ofiste kullanılacak mobilya, çalışma masası, tarayıcı, faks, fotokopi gibi cihazlar, hızlı internet, network ağı gibi konularda yeterli donanıma sahip mi?
 • Hazır ofis dışında toplantı ihtiyacınız olduğunda size toplantı odası tahsis edebiliyor mu? Bunun için ne kadar süre önce randevu almalısınız? Toplantı odaları kaç kişilik ve orada hangi tür hizmetler sunuluyor? Bunlar hakkında detaylı bilgi almalısınız.
 • Kiraladığınız şehir dışında başka bir şehir ya da semtte ofis kullanmanız gerekti, bu durumda size yardımcı olabiliyorlar mı, bu konudaki ücret ve şartlar nelerdir?
 • Firma size veya misafirlerinize ne gibi ikramlar yapabiliyor, bunlar limitli mi, ücretli mi, sadece ortak kullanım alanlarında mı sunuluyor?
 • Firma ile hangi süreler kapsamında sözleşme yapma imkânı var. Bazı firmalar sözleşme sürelerini çok uzun tutmaktadır. Eğer iş değişikliği yapacak olursanız olumsuz etkilenebilirsiniz.
 • Firmalar sanal ofis kiralamalarında genelde depozito talep etmiyorlar, ancak hazır ofis kiralamalarında depozito talep edebiliyorlar bu konuyu ve ücretini de firma ile görüşmelisiniz.
 • Firma ile sözleşme yaparken, toplantı odalarını kullanım süreniz ne kadar? Firmanın diğer şubelerinden yararlanma hakkınızın kapsamı nelerden oluşuyor? Aylık ödeme ücretini geciktirdiğinizde esneklik veya ceza var mı? Ne kadar süre önce haber vermeniz koşuluyla sözleşmeden caya bilirsiniz? Sözleşmeden caymanın yaptırımları nelerdir? gibi ayrıntılar hakkında detaylı bilgi alın.

 

Haktan Atasoy
Ofisler ve iş dünyası hakkında bildiklerini paylaşmaya çalışan bir bloggerım. Aklınıza takılanları ya da görüşlerinizi yorum ya da mail yoluyla iletirseniz olabildiğince hızlı dönüş sağlamaya çalışırım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Hakkımda

Tüm ziyaretçilere merhabalar!

Ben Haktan Atasoy. SanalOfisRehberi'nin kurucusuyum.

Ofisler ve iş dünyasına ait bildiklerimi paylaşmak amacıyla bu websitesini kurdum. Aklınıza takılan sorular için sayfaların altında yer alan yorum kısmını kullanabilir ayrıca aşağıdaki butona tıklayarak bana mail gönderebilirsiniz. Genellikle 24 saat içinde cevap veririm.

Yeni Yazılarımdan Haberdar Ol

Mail adresini bırakarak yeni yazılarımdan haberdar olabilirsin. Sıklıkla mail atmıyorum ve attığım zaman da işine yarayacak içerikler göreceğine emin olabilirsin.