Anasayfa » BİM Başvurusu Nasıl Yapılır [BİM Çalışma Saatleri ve Maaşları]

BİM Başvurusu Nasıl Yapılır [BİM Çalışma Saatleri ve Maaşları]

Neredeyse her mahallede bir kaç tane kolaylıkla ulaşıp alışveriş yapılabilen bir BİM marketi bulabilmek mümkündür. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.’i, 1995 yılında sadece 21 mağaza ile hizmete başlamıştır. Şuanda ise Fas ve Mısır gibi yurtdışı mağazaları ile birlikte toplamda 10 bin üzerinde mağazası bulunmaktadır.

Tabi Türkiye’deki en büyük market zincirlerinden biri olması binlerce kişiye de iş imkanı anlamına gelmektedir. 2023 yılı itibariyle 70.000′ nin üzerinde kişi çeşitli pozisyonlarda Bim marketlerinde çalışmaktadır.

Bu yazımızda size en çok merak edilen konulardan birisi olan 2023 BİM Başvuru şartları nelerdir? BİM İş Başvurusu nasıl yapılır? 2023 BİM Maaşları ve BİM Çalışma şartları nasıl? Hafta içi veya hafta sonu bim saat kaçta açılıyor veya bim saat kaçta kapanıyor? 2023 BİM Çalışma Saatleri? gibi başlıkları açıklamaya çalışacağım.

Ayrıca BİM Başvurusu yapabilmeniz için BİM Başvuru Formu PDF örneğini de paylaştım. Böylece BİM Başvuru Formu Örneği indirme işlemi yapabilir ve formu kendiniz doldurarak müracaat edebilirsiniz.

Bu Yazının Alt Başlıkları Neler?

2023 BİM Başvuru Şartları Nelerdir

Eğer BİM’ de çalışmak istiyorsanız firmanın sizden istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları taşımanız halinde ve başvurunuz olumlu sonuçlanması halinde işe başlayabilirsiniz. Peki BİM başvuru şartları nelerdir? Kısaca ana maddeler halinde belirtelim.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • En az lise ve dengi okul mezunu olmak
 • Erkekler için Askerlik hizmeti ile ilişiği bulunmamak
 • Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek
 • 18 yaşından büyük ve 40 yaşından küçük olmak
 • Engelli adaylar için bu durumu gösteren raporu ibraz edebilmesi

Belirtmiş olduğumuz BİM başvuru şartını taşımanız halinde BİM İş Başvurusu yollarından herhangi birini tercih ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİM İş Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekli

BİM’ de çalışabilmek için başvuru sırasında bazı evraklar isteniyor. Yani BİM iş başvurunuzun sağlıklı yapılabilmesi ve olumlu sonuçlanması için sizden istenen evrakları eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir.

Peki 2023 BİM İŞ Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Eksiksiz doldurulmuş BİM Başvuru Formu
 • Kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vesikalık fotoğraf
 • Adli sicil belgesi
 • Sağlık raporu
 • Engelli adaylar için engelli olduğunu gösteren rapor
 • Öğrenim durumunuz ile ilgili belgeniz
 • Askerlik durum belgesi

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Tabi BİM’de çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında BİM İş Başvurusu nasıl yapılır? İnternetten BİM Başvurusu yapılır mı? Bim başvuru yolları nelerdir? gibi sorular gelmektedir.

Eğer sizlerde BİM iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız. Bu konuda bir kaç seçeneğiniz var. Şimdi bu seçenekleri kısaca açıklayalım. Buna göre sizde BİM başvuru yollarından birisini seçebilirsiniz.

2023 BİM Başvuru Yöntemleri Nelerdir?

 1. Dilerseniz bim.com.tr adresinden giriş yaparak BİM’de Kariyer bölümünden başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ya da BİM İş Başvuru Formu bağlantısına tıklayarak direk BİM başvuru formuna giriş yapabilirsiniz. Sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra gönder butonuna basarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 2. En yaygın olarak tercih edilen BİM iş başvurusu yollarından birisi de CV’nizi veya Başvuru Formunu doldurarak, en yakın BİM mağazasına bırakmaktır. Yaptığınız başvuru BİM Bölge Sorumlularınca değerlendirilir ve bir kaç gün içinde size olumlu yada olumsuz bir dönüş yapılır.

BİM Başvuru Formu İndirme

Yukarıdaki bağlantımıza tıklayarak BİM başvuru formu pdf olarak indirebilir ve el yazınız ile doldurabilirsiniz.

3. İŞKUR üzerinden BİM Başvurusu yapmak da mümkün. Eğer bu başvuru yöntemini kullanacaksanız İŞKUR E-ŞUBE bağlantısına tıklayarak Türkiye İş Kurumu resmi web sitesine giriş yapabilirsiniz. Burada üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra İş Arayan bölümünden de BİM İŞKUR Başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİM Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır 2023

Acaba BİM başvurusu sorgulama nasıl yapılır? Tüm evrakları tamamladığınızda BİM is başvurusu kaç günde sonuçlanır yada Bim başvuru sonucumuzu nasıl öğrenebiliriz?

Eğer BİM Başvuru şartlarını taşıyorsanız. Sizden istenen BİM başvurusu için gereken evrakları tamamlamış iseniz. 3-5 gün içerisinde başvurunuz değerlendirilerek görüşme yapmak üzere iletişime geçilir. Görüşme sonrasında 2-3 güne kadar işe kabul edilip edilmediğiniz hakkında bilgi verilir.

Ancak şunu da belirtmek isterim. İnternet üzerinden BİM’de Kariyer üzerinden online olarak yapılan başvurulara bazen cevap verilmediği yada çok geç cevap verildiği yönünde eleştiri ve şikayetler de bulunmaktadır.

Bu yüzden benim tavsiyem en yakın BİM markete yada çalışmak istediğiniz BİM markete başvuru formunuzu yüz yüze görüşerek bizzat teslim etmeniz yönündedir. Hem bu sayede BİM bölge sorumlusu veya mağaza müdürü ile birebir görüşme ve kendinizi tanıtma şansınız da olabilir. Bu size BİM işe alım sürecinde avantaj sağlayabilir.

BİM Başvuru Pozisyonları Nelerdir

Eğer BİM is başvurusunu internet üzerinden yaparsanız zaten karşınıza BİM başvuru pozisyonları çıkacaktır. Yani başvuru sırasında bu iş pozisyonlarından hangisini seçeceğinizi belirlemiş olmanız gerekiyor.

Çalışabileceğiniz Bim Başvuru Pozisyonları şunlardan oluşur;

 • Mağaza bölümü
 • Depo bölümü
 • Ofis bölümü

Tabi bu bölümler de kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Örneğin mağaza müdürü, mağaza satış elamanı, kasa reyon personeli, taze gıda personeli, depo sorumlusu, şoför, bölge sorumlusu gibi.

Şoförlük için ehliyet veya Ofis bölümünde çalışabilmek için muhasebe bilgisi gibi yeterlilikler istenmektedir.

Dilerseniz yine en büyük market zincirlerinden birisi olan A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz. Şartları ve maaşları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

2023 BİM Personel Alımı Ne Zaman

Bim elaman alıyor mu, bim ne zaman personel alacak veya bim iş ilanlarını araştıranlara şunları söyleyebiliriz.

 • Zaman zaman BİM’de Kariyer bölümünden Açık Pozisyonları ve hangi şehirde ihtiyaç duyulduğunu görüntüleyebilirsiniz. Böylece BİM personel alımı için direk o şehir ve pozisyona başvuru yapabilirsiniz.
 • Yaşadığınız bölgedeki BİM marketlerindeki BİM personel alım ilanlarını ve duyuruları takip edebilirsiniz.
 • BİM mağaza müdürü veya bölge sorumluları ile görüşebilirsiniz. En çok hangi iş pozisyonunda veya şubede ihtiyaç var bilgi alabilirsiniz.

Açıkladığımız yöntemler ile 2023 BİM İş İlanlarını takip edebilirsiniz.

BİM Çalışma Saatleri Nasıl

Bir çok kişi BİM kaçta açılıyor, BİM kapanış saati ne zaman veya BİM kaçta kapanıyor bazen karıştırabiliyor. Çünkü yaz veya kış mevsimine göre BİM Personel çalışma saatleri dolayısıyla BİM market açılış ve kapanış saatleri değişebiliyor.

Şimdi kısaca BİM açılış ve kapanış saatlerinden, BİM personeli kaç saat çalışır bunlara değinelim.

Örneğin Kış mevsiminde Bim açılış ve kapanış saatleri ve BİM personel çalışma saatleri şu şekildedir;

Sabah Bim market açılış saati 09:00 (Bim personel çalışma saati 08:45‘de başlar)

Akşam Bim market kapanış saati ise 21:00‘dır. (Bim personel çalışma saati en geç 21:30‘da biter)

BİM Personel çalışma saatleri ile ilgili uygulama iki vardiya şeklindedir;

Sabah Vardiya Sisteminde; Eğer Bim personeli çalışma saati 08:45’de başlar ise 17:45’de görevi biter. Ayrıca 7,5 saat çalışan bir personelin 1,5 saat dinlenme hakkı vardır.

Akşam Vardiya Sisteminde; Eğer Bim personeli çalışma saati 12:15’de başlar ise en geç 21:30’de görevi biter. Ayrıca 7,5 saat çalışan bir personelin 1,5 saat dinlenme hakkı vardır.

BİM market personel çalışma saati haftalık olarak toplamda 45 saattir. Fazla mesaiye kalma ve dolayısıyla fazla mesai ücreti BİM marketlere yoktur. Görev saati dolan personel istirahate ayrılmak zorundadır. 

BİM’de Part Time Çalışmak Mümkün Mü

Elbette BİM’de part time çalışmak mümkündür. Bim’de part time çalışma süresi ne kadardır derseniz.

Part time çalışan BİM personeli 5 saat çalışmaktadır. Örneğin sabah 09.00 da gelen biri saat 14:15’de işten ayrılabilir. BİM’de part time çalışan personelin istirahat süresi ise 30 dakikadır.

Acaba BİM’de part time çalışan birisine sigorta yapılır mı? Eğer BİM marketlerinde part time çalışıyorsanız firma size yarım gün sigorta yapmaktadır.

Şunu da belirtmeliyim. Genelde part time çalışanları öğrenci kitlesi oluşturmaktadır. Ancak yaptığımız araştırmalarda BİM marketlerinde aktif şekilde öğrencilik hayatı bulunan personelin pek tercih edilmediği yönündedir. Bunun sebebinin ise kısa süre içerisinde işten ayrılma ve devamlılık sağlayamama gibi faktörler olduğu belirtilmektedir.

Ayrıca BİM part time çalışan personel maaşı ise yaklaşık olarak 6.000 TL civarlarındadır.

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir başlıklı yazımızı da incelemek isterseniz, başlığa tıklamanız yeterlidir. Özellikle evden çalışmak isteyenler yada kendi işini kurmak isteyenler için faydalı fikirler bulabilirsiniz. 

2023 BİM Personel Maaşları Ne Kadar

Asgari ücrete yapılan zam sonrasında BİM personel maaşları da artmıştır. Tabi 2023 BİM personel maaşları çalışılan iş pozisyonuna göre farklılık göstermektedir.

Ayrıca çalışanların maaşına ek olarak yemek, yol yardım ve Bim para uygulaması gibi ek ücretler verilmektedir. Bu verilen ücretler yaklaşık 3.500 TL‘yi bulmaktadır.

En güzel tarafı ise Bim personel yemek parası, yol parası ve yine Bim para uygulamasından ödenecek ücretler yönetim tarafından belirlenmekte ve hangi iş pozisyonunda olursa olsun herkese eşit bir şekilde yatırılmaktadır. Örneğin BİM para uygulaması 1.000 TL olarak belirlenmiş ise her pozisyondaki çalışan bu 1.000 TL yi maaşına ek olarak alabilmektedir.

Yani BİM personel maaşları toplamda en düşük 10.000 TL den başlamaktadır diyebiliriz. İş pozisyonunuza göre bölge sorumlusu, mağaza müdürü gibi bu miktarlar 20.000 TL‘ yi bulmaktadır.

BİM Deneme Süresi Ne Kadar

Yeni bir işe başlıyorsanız elbette bir deneme süreci olması iyi olur. Siz işi beğenmeye bilirsiniz. İş veren sizin yaptığınız işten memnun kalmayabilir. Peki BİM deneme süresi var mı? BİM sigorta yapıyor mu? şimdi kısaca bu konu hakkında bilgi verelim.

Yaklaşık olarak BİM deneme süresi 2 ay kadar sürebiliyor. Bu süreçte ne kadar çalışmışsanız bunun karşılığındaki ücretiniz ödenmektedir. Bim’de part time çalışanların deneme süresi ise yaklaşık 3 ay kadardır.

Yine BİM sigorta yapıyor mu diye araştıranlar için de şöyle açıklayalım. BİM gibi köklü ve büyük bir firmanın sigortasız personel çalıştırması söz konusu olamaz. Yani BİM tüm çalışanlarının sigorta ödemelerini yapmaktadır. Hatta part time çalıştığınızda dahi yarım gün olarak sigortanız yatırılmaktadır.

BİM Personel İzin Günleri Ne Zaman

Her gün hizmet veren ve özellikle Cuma günleri çok yoğun çalışan BİM marketlerinde acaba BİM personel izin günleri ne zamandır?

Eğer 1 yıl BİM marketlerinde çalışmış iseniz bu durumda 14 güne kadar senelik izin hakkınız bulunmaktadır. Bunun dışında haftada 1 gün izin hakkınız bulunuyor. Özel durumlarda da görüşerek izne ayrılabilirsiniz.

İzninizi hafta içi veya hafta sonu kullanabilirsiniz. Tercih sizin. Ancak genelde yönetim tarafından yoğun alış veriş günlerinde personelin izin almasına sıcak bakılmamaktadır.

BİM Çalışan Yorumları Ne Diyor

Kuşkusuz BİM’de çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de BİM çalışan yorumları nasıl? Acaba BİM’de çalışanlar memnun mu?

Yaptığımız araştırmada BİM’ in kurumsal yapısından ve personel politikasından dolayı çalışanların genelde çok memnun olduğu ifade edilmektedir.

Örneğin çalışan personel maaşlarının düzenli ve eksiksiz olarak her ay zamanında hesaplarına yatırılması. Eğer BİM marketlerinde 5 yıl, 10 yıl, 15 yıl veya 20 yıl çalışmışsanız. Çalıştığınız süreye göre size plaket, para ödülü, 5 yıldızlı bir otelde 1 gün geçirme gibi ödüllendirmelerin yapılması.

Fazla çalışma saatleri gibi bir konunun söz konusu olmadığı, saati dolan personelin zamanında istirahate ayrılabilmesi. Bim personel maaşlarına yapılan yol, yemek, BİM para uygulaması gibi ek ödemeler. 

Tüm bu faktörler BİM çalışanları tarafından memnun edici ve olumlu yorumlanmıştır.

BİM Müşteri Hizmetleri

Herhangi bir konuda bilgi almak ve görüşmek için yada BİM şikayet hattı için BİM Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası olan 0 850 254 44 44 nolu hattı arayabilirsiniz.

Ayrıca web sitesine giriş yaptıktan sonra, BİM İletişim bölümünde bulunan Müşteri İletişim Formunu doldurarak da BİM şikayetlerinizi veya dileklerinizi firmaya iletebilirsiniz.

BİM Sahibi Kimdir

Bu bölümde BİM kimin yada BİM in açılımı nedir? gibi merak edilen başlıklara da değinmek isterim.

Birleşik mağazalar Anonim Şirketi yani kısa ismi ile BİM, 1995 yılında kurulmuştur. Kurucu üyeleri ise Cüneyd ZAPSU, Mustafa Latif TOPBAŞ, Mehmet Fatih SARAÇ gibi isimlerdir. Genel merkezi yani BİM Genel Müdürlük, İstanbul Sancaktepe’de bulunmaktadır.

BİM yüksek indirimli perakende satış konusunda Türkiye’deki ilk market zinciridir. Her geçen yıl mağaza ve çalışan sayısını arttırmakta ve hızla büyümeye devam etmektedir.

Hakkımda

Tüm ziyaretçilere merhabalar!

Ben Haktan Atasoy. SanalOfisRehberi'nin kurucusuyum.

Ofisler ve iş dünyasına ait bildiklerimi paylaşmak amacıyla bu websitesini kurdum. Aklınıza takılan sorular için sayfaların altında yer alan yorum kısmını kullanabilir ayrıca aşağıdaki butona tıklayarak bana mail gönderebilirsiniz. Genellikle 24 saat içinde cevap veririm.